fbpx

Cik netīri?

Ilustrācija — Shutterstock
Indra Sprance
Print Friendly, PDF & Email

ABLV likvidācija turpinās jau gadu, taču naudas izmaksa lielajiem kreditoriem nav sākusies. Finanšu izlūkošanas dienesta vadītāja uzskata — lielākā daļa naudas bankā ir netīra un jāiesaldē. Tikmēr tiesībsargu uzmanību piesaistījusi ABLV meitaskompānija, kuru iepriekš pārstāvējis Arvīds Kostomārovs — pašreizējais bankas likvidators

Gadsimta šķirošana — tā var raksturot Latvijas trešās lielākās bankas likvidāciju, kurā finanšu uzraugiem jāpārliecinās, vai ABLV nauda ir likumīga, vai varbūt tie ir noziedzīgi iegūti līdzekļi, kas jākonfiscē. Likmes ir augstas. Bankas kopējie aktīvi pašlikvidācijas sākumā bija 2,4 miljardi eiro, no tiem aptuveni 1,4 miljardi skaidrā naudā. Tik bagāta kredītiestāde Latvijā līdz šim nav likvidēta. Tas ir izaicinājums procesa virzītājiem un izmeklētājiem, ņemot vērā ASV finanšu uzrauga FinCEN aizdomas par sistēmisku naudas atmazgāšanu šajā bankā.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu