Viedoklis

Jaunākie raksti

Katrīna Zariņa. Publicitātes foto
Romana Vitkovska zīmējums

Tantuki pie lielā maka

Kad dara kādu darbu, piemēram, trenējas un ieliek tajā milzu resursus – fizisko spēku, naudu, laiku un garīgos pūliņus, bet rezultāti praktiski neaug par spīti resursu patēriņa būtiskam palielinājumam, ir skaidrs, ka šis darbs ir velts.

Romans Vitkovskis, Latvijas Izglītības fonda valdes loceklis
Pēc pērngada 29. jūlija vētras applūdušās ielas Jelgavā. Foto - Evija Trifanova, LETA

Lētākais ne vienmēr ir labākais – arī apdrošināšanā

Pēdējās desmitgadēs sabiedrības finanšu pratība ir būtiski pieaugusi, tajā skaitā zināšanas par apdrošināšanas nozari. Tomēr joprojām dominē vēlme pēc “ātrākā, lētākā un labākā” risinājuma, kas bieži objektīvi nav iespējams un diemžēl parasti notiek uz kvalitātes rēķina.

Jānis Abāšins
Jūlija Zandersone. Publicitātes foto

Kā ar pārstrādātu plastmasu cīnīties pret Ķīnas ietekmi

Eiropas Savienības (ES) zaļo mērķu sasniegšanā liela nozīme ir plastmasas pārstrādei, un dalībvalstīm jārēķinās ar aizvien stingrāku regulējumu.

Jūlija Zandersone
Natālija Grāvele. Publicitātes foto

Vai vēja industrijai Latvijā būtu nepieciešams valsts atbalsts?

Atjaunīgās enerģijas (AE) projektu attīstība ir būtiska Latvijas nacionālā klimata plāna un enerģētikas stratēģijas sastāvdaļa, uz kuru Latvijas valsts paļaujas Eiropas Savienības (ES) uzstādīto klimata mērķu sasniegšanā.

Natālija Grāvele
Ilze Pētersone – Jezupenoka. Publicitātes foto

Kā uzticības trūkums politikas veidotājiem ietekmē sabiedrības laimes izjūtu?

Ikgadējā ANO ziņojumā par pasaules laimi (World Happiness Report) Latvija kopš pērnā gada noslīdējusi no 46. uz 51. vietu, Igaunija – no 34. uz 39. vietu, bet Lietuva pakāpusies no 19. uz 16. vietu. Eksperti skaidro, ka sabiedrībās, kur valda rūpes un solidaritāte, kā arī uzticēšanās valdībai un politikas veidotājiem, laimes indekss ir vienmērīgs un augstāks.

Ilze Pētersone – Jezupenoka