Viedoklis
Jaunākie raksti


Uzņēmumi ar negatīvu pašu kapitālu – vai no mušas tiek uzpūsts zilonis?
Nereti starp iemesliem nepietiekamai kreditēšanas aktivitātei Latvijā tiek piesaukta vājā uzņēmumu finansiālā veselība.

Ņemt ārā vai krāt – ko iesākt ar pensiju 3. līmeņa uzkrājumu?
No vienas puses, iedzīvotāju interese par pensiju plānošanu pieaug. Latvijā privāto pensiju fondu plānu neto aktīvu vērtība pērn tuvojās vienam miljardam eiro – to vērtība pieaugusi par 21%, sasniedzot 0,98 miljardus eiro, liecina Latvijas Bankas apkopotā informācija.


- Viedoklis
- 13.05.2025.
Klimata izaicinājumi lauksaimniecībā – kāpēc sēklas materiāla kvalitāte ir izšķirīga?


- Viedoklis
- 14.05.2025.
Latvijas uzņēmumiem ir milzīgs starptautisks potenciāls
Pateicoties Latvijas ģeogrāfiskajai atrašanās vietai un spēcīgajam starptautiskajam profilam, valsts nodrošina labvēlīgu vidi uzņēmumiem ar globālām ambīcijām. Tomēr jāatzīst - lai gan straujā digitālo uzņēmumu izaugsme ir ļāvusi daudziem Latvijas uzņēmumiem paplašināt savu darbību starptautiskā mērogā, joprojām pastāv neredzama barjera.

- Viedoklis
- 13.05.2025.
Inflācija biedē, bet vismaz sirdszāles būs lētākas
Patēriņa cenu gada inflācija aprīlī sasniedza 3,9%, kas ir augstākais līmenis kopš 2023. gada augusta.

- Viedoklis
- 13.05.2025.
Klimata izaicinājumi lauksaimniecībā – kāpēc sēklas materiāla kvalitāte ir izšķirīga?
Lauksaimniecības vidi pašlaik ietekmē krietni citādāki apstākļi, nekā pirms desmit vai divdesmit gadiem. Laikapstākļi ir kļuvuši grūtāk prognozējami un vērojamas krasas svārstības, piemēram, pavasarī ir +27 grādu karstums, pēc tam - salnas.

- Viedoklis
- 12.05.2025.
Kāpēc zemes īpašnieki Latvijā ir padarīti par barības ķēdes vājāko posmu?
Satversmes tiesa atzinusi par sarežģītu lietu par zemes īpašnieku tiesībām saņemt taisnīgu atlīdzību dalītā īpašuma situācijās, kur zeme piespiedu kārtā tiek lietota daudzdzīvokļu ēku vajadzībām.


No krāpniecības mēģinājumiem nav pasargāts neviens - modrība ir labākā aizsardzība
Digitālajā laikmetā krāpniecība vairs nav stāsts par atsevišķiem un nejaušiem gadījumiem, bet gan par rūpīgi pārdomātu un starptautisku “biznesa modeli” ar miljardu apgrozījumu.

Kā uzlabot dzimstību Latvijā no medicīnas skatupunkta?
Trīs desmitgades ilgstošā Latvijas iedzīvotāju skaita nemitīga samazināšanās, pērn noslīdot pat zem 1950. gada jeb pēckara laika rādītājiem, beidzot likusi valdībai sarosīties un izvirzīt ģimenes atbalsta jautājumus par vienu no gada prioritātēm.

Digitālās prasmes – atslēga reģionu attīstības iespējām
Lai gan bieži vien tehnoloģiju attīstība un apguve koncentrējas lielpilsētās un jaunuzņēmumu vidē, atstājot novārtā plašu sabiedrības daļu – cilvēkus Latvijas reģionos, patiesībā tieši reģionos digitālajām prasmēm, arī mākslīgā intelekta (MI) rīku apgūšanai un izmantošanai ir gandrīz izšķiroša nozīme.