Latvijas karavīri par Afganistānu: tur ož pēc bailēm 4

Viena no Latvijas karavīru dislokācijas vietām Afganistānā — nometne Mazārešarīfā. Centrā ar saulesbrillēm pa kreisi — pulkvežleitnants Jānis Kolosovskis. Foto no privātā arhīva

“Afgāņu armija ir kaujasspējīga, tai ir visu veidu apbruņojums, sākot ar parastiem kājniekiem, tankiem, kaujas mašīnām, helikopteriem un tā tālāk. Bet karavīram viss ir galvā, nevis ekipējumā. Ja nav morāles, nezini, par ko cīnies, pat labākie tanki un dārgākās lidmašīnas nepalīdzēs. Bet ekipēti viņi bija tīri labi. Apmācīti… švakāk, jo lielu armiju apmācīt nav viegli,” par pieredzēto Afganistānā žurnālam Ir saka pulkvežleitnants Jānis Kolosovskis, kurš Afganistānā bijis trīs reizes — 2005., 2013. gadā un pērn no maija līdz novembrim.

Viņš uzskata, ka karavīram ir jābūt skaidram mērķim, par ko cīnīties, par ko atdot savu dzīvību. Acīmredzot šajā situācijā šāda mērķa pietrūka, norāda Kolosovskis par situāciju Afganistānā pēc ASV un to sabiedroto spēku aiziešanas pēc 20 gadiem no šīs valsts un Taliban straujo varas pārņemšanu.

Ir intervēja četrus Afganistānas misijās pabijušus Latvijas karavīrus. Bez Kolosovska par piedzīvoto Afganistānā stāsta arī pulkvežleitnants Māris Gavrilko, NBS Medicīnas nodrošinājuma centra galvenā ārste majore Ērika Dilāne un augstākais virsseržants Edgars Joksts-Bogdanovs.

Joksts-Bogdanovs misijās visvairāk rūdījies un afgāņus raksturo šādi – Afganistānā valda liela korupcija, tāpēc nav nozīmes tam, cik labs karavīrs esi, visu nosaka piederība klanam un nauda. “Pie mums no zemnieka dēla vari saviem spēkiem izsisties līdz NBS virsseržantam, taču Afganistānā tikai tad, ja esi vecākais dēls, ja nāc no liela klana, vari kaut ko sasniegt,” saka augstākais virsseržants.

Vairāk lasiet žurnālā Ir šeit.

Ja vēlaties abonēt žurnālu Ir, spiediet šeit.

Komentāri (4)

QAnon 26.08.2021. 23.52

https://www.pietiek.com/raksti/ja_tramps_joprojam_butu_bijis_asv_prezidents,_tas_viss_nenotiktu/komentari
Trampa kungs bija vienojies ar Taleban, ka izies no Afganistānas līdz 31. maijam, ko reāli varēja izdarīt, vispirms izvedot civilos un tehniku, armijai aizejot pēdējai. Nekāda karadarbība nenotika. Tā kā to bija sarunājis Tramps, Baidens, protams, nedarīja neko un tad bāāāc, uzreiz izveda karaspēku, bet visu pārējo atstāja talibiem. Vai viņš pats tā bija izlēmis, vai pildīja pahana Putina gribu, uzzināsim, kad to tiesās, ja vien nepadzers Putina tējiņu ar Novičok.

0
0
Atbildēt

0

QAnon 26.08.2021. 19.09

Bijušais Britu karaspēka komandieris Afganistānā Ričards Kemps paziņoja, ka pret Baidenu nevajag rīkot impīčmentu, par nodevību pret valsti un bruņotiem spēkiem, tas ir nododams kara tiesai.
Es paļaujos, ka 1000 ģem-parķijas augstāko amatpersonu un to līdzdalībnieku, kā Soross, Cukerbergs, Brīns, Beizoss un citi, tiks notiesātas uz nāvi, bet to tuvinieki deklasēti un izraidīti no valsts uz mūžu vienos gurnautos.
Kā zināms, ķirzakcilvēkiem Covid 19 nav bīstams, tāpēc Obamas 60 jubilejā 500 uzaicināto viesu un 200 sulaiņu, visi bija bez maskām un neievēroja distanci, bet Nensi Pelosi, kas grib visiem amerikāņiem uzmaukt trīskāršas maskas, laikā kad iedzīvotāji satraukušies par Afganistānā to pamestiem tuviniekiem, sarīkoja rautu lielam skaitam viesu (tuvu simtam), kur biļete maksāja 100 – 120 tūkstoši dolāru, kur visi sēdēja pie gariem galdiem un, protams, bez maskām uz purniem. Pasākums saucās Demokrātiskā kongresa komitejas kompānija.

0
0
Atbildēt

0

QAnon 26.08.2021. 12.16

“Afgāņu armija ir kaujasspējīga, tai ir visu veidu apbruņojums…..”
————–
Pilnīgs fufels, ja vien Jaņis Kolosovskis ar Afganistānas armiju nedomā Taleban spēkus, kam tagad pievienojušies 300 000 ASV instruktoru sagatavotie karavīri un miljardu vērtā tehnika, ko Baidens, izvedot ASV armiju, atstāja talibiem, plus vēl 10 – līdz pat, iespējams, 40 tūkstošiem ASV civilo, kas tagad talibiem atstāti par ķīlniekiem, kuru izpirkšana maksās ne mazāk kā 10 miljardus dolāru. Nemaz nešaubos, ka atstāto ieroču paraugi nonāks krievu un Irānas lupatgalvu rokās, lai varētu tos kopēt. Tie simti tūkstoši afgāņu, kuri sadarbojās ar koalīcijas spēkiem, ir pamesti un nolemti nāvei.
Kaut kur atgādina Vjetnamu, kad viens ASV senators, kuru Brežņeva laikā kremlī uzņēma ne mazāk pompozi, kā Āfrikas cilvēkēdājus, ar putām uz lūpām aizstāvēja viedokli, ka krietnie vjetnamieši, kas cīnījās pret krievu interventiem, nav jāglābj un tie tika pamesti likteņa varā. Kad pēdējie amerikāņi, kas līdzīgi, kā Korejā, pildīja savu internacionālo pienākumu, bet kurus nodeva kremli mūžīgi apkalpojoša ģem-parķija atstāja Danangu, daudzi vetnamieši, izmisuma dzīti, mazās apaļās laivelēs devās atklātā okeānā, cerībā satikt kādu kuģi un izglābties, no kuriem gandrīz visi noslīka. Pārējos gaidīja mokoša nāve no krievu NKVDešņiku apmācīto vjetkongiešu rokām. Šī senatora vārdu noteikti zina ikviens uz planētas, kas prot lasīt.
Afganistānā nebija jāiztērē neviens dolārs, nebija jāizlej neviena asins lāse. Idiots Bušs, vai nu noticēja “draugam” Putinam, ka tik vērienīgas militāras operācijas, kā 9/11, var sagatavot bārdaini veči Afganistānas kalnos, vai tika nopirkts, lai talibi nevarētu atriebties par 1, 5 miljonu Afganistānas civiliedzīvotāju zvēriskām slepkavībām, bet vienalga ir pelnījis visbargāko sodu. Labi, ka Latvijas karavīri netika atstāti par ķīlniekiem, bet par Baidena upurētiem mūsu civiliem, pagaidām gan ziņu nav.

0
0
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu