Kalvītis: LG ir pozitīvs piemērs, jo gāze nav izmantota kā politisks ierocis

  • ir.lv
  • 17.08.2015.
Aigars Kalvītis. Foto: Dmitrijs Suļžics, F64

Aigars Kalvītis. Foto: Dmitrijs Suļžics, F64

Gāzes tirgus liberalizācija Latvijā  esot neatgriezeniska, taču akcionāri cīnīšoties par savām tiesībām

Enerģētikas akciju sabiedrība ''Latvijas gāze'' (LG) ir pozitīvais piemērs pasaulē, jo pirms un pēc privatizācijas te gāze nav izmantota kā politikas instruments. Šādu viedokli šodien intervijā Latvijas Radio 1 pauda jaunais LG valdes priekšsēdētājs Aigars Kalvītis, bijušais ''gāzi grīdā'' laika premjerministrs, kurš no amata atkāpās, kad nesamērīgais nekustamā īpašuma ''burbulis'' izraisīja smagu krīzi Latvijas ekonomikā.

''Mēs nesaskaramies ar šantāžu, gāzes piegāde pārtraukumiem no Krievijas, ko piedzīvojušas citas valstis,'' sacīja Kalvītis, ''ekonomiskajiem principiem jādominē pirmām kārtām, ekonomiku nedrīkst jaukt ar politiku, un es centīšos to ievērot savā vadības laikā. ''Gazprom interese ir mums gāzi pārdot, mums ir interese to nopirkt, jo vajag enerģijas avotu.''

Jaunākajā žurnālā