Podkāsts nr.128: Kāpēc pieminekli gāzt ir grūti? Putins 9. maijā pārsteidz. ZZS zaudē vienu Z

2019_10_ir_SKILTAVA_1200x628px-02.png

2019_10_ir_SKILTAVA_1200x628px-02.png

Nacionālā apvienība šūpo valdību un kaitē Latvijas drošībai

Ukrainā vēl krīt bumbas, nozīmīga daļa valsts ir okupēta, cilvēki tiek deportēti, spīdzināti un nogalināti, bet Latvijā vismaz daļa politiķu jau jūtas tik ērti, ka var sākt pievērsties savām tik tiešām vitāli svarīgajām interesēm — oktobrī gaidāmajām vēlēšanām. Lai gan karš vēl nebūt nav beidzies, pēdējā nedēļā ziņu virsrakstos dominēja Latvijas iekšpolitiskie konflikti un kaislības. Pārdaugavas padomju piemineklis aizēno visu citu notiekošo un kļuvis par asi, ap kuru šobrīd griežas Latvijas politika. Šajā raidījumā Ir žurnālisti Jana Altenberga, Aivars Ozoliņš un Pauls Raudseps parunā gan to, kā iet ar plāniem stabu nojaukt, gan par šo plānu atbalsīm ielās un kabinetos. Viņi arī apspriež 9. maija atzīmēšanu Maskavā un kāpēc ar aizturētu elpu gaidītais Putina uznāciens Sarkanajā laukumā izrādījās tik pieticīgs, un vēl pievērš uzmanību jaunam politiskajam veidojumam, kurš sašķeļ ilggadējo Latvijas politiskās vides stūrakmeni — ZZS.

Podkāstā Šķiltava Ir žurnālisti katru piektdienu izskaidro, apspriež un reizēm arī iesmej par nedēļas politiskajiem un sabiedriskajiem notikumiem. Atklāj gan notikumu, gan pašu darba aizkulises, kurām neatrodas vieta tradicionālajā drukātā žurnāla rāmjos. Podkāsts ir pieejams Ir.lv, Spotify, Apple un Google Podcasts.

Labākais veids, kā atbalstīt šo podkāstu — abonēt Ir.

Paldies a/s “Latvijas Finieris” par atbalstu raidieraksta tapšanai.

 

Reklāma

Līdzīgi raksti

Aktuāli Ir redakcija

Latvijas Raidorganizāciju un Preses izdevēju asociācijas neatbalsta MAF piedāvātās izmaiņas

Reaģējot uz mediju - Delfi un TVNET - pausto atbalstu Kultūras ministrijas piedāvātajām izmaiņām Mediju atbalsta fonda (MAF) darbībā, Latvijas Raidorganizāciju asociācija un Latvijas Preses izdevēju asociācija - organizācijas, kas pārstāv vairāk kā 20 nacionālo mediju uzņēmumus - informē, ka šīs izmaiņas neatbalsta.

Aktuāli Ir redakcija

Precizējums

Precizējums pie 16. oktobrī Ir publicētā raksta Ceriņi ziemas vidū23. oktobrī Smiltenes novada domes deputāti ar balsu vairākumu izlēma izbeigt iepriekšējā sasaukuma apstiprināto siltumnīcu atjaunošanas projektu un arī atsacīties no tam jau piešķirtā Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) līdzfinansējuma. Iemesls ir būvdarbu izmaksu sadārdzinājums. Pašvaldība meklēšot citus risinājumus siltumnīcu teritorijas sakārtošanai.

Aktuāli Dagnija Baltiņa un Maija Treile, LNB

Tiesības uz lasīšanu. Rīgas manifests

Lasīšana ir nacionālās drošības un cieņpilnas dzīves atslēga. Latvijas nākotne ir atkarīga no tā, cik mūsu valstī būs cilvēku, kuri kritiski domā un kvalitatīvi lasa. Rīgas manifests aicina – liksim lasīšanu un grāmatu kultūru par pamatu Latvijas izaugsmei un labklājībai un veidosim nacionāla mēroga lasīšanas stratēģiju, īpaši uzsverot tiesības lasīt latviešu valodā.

Aktuāli Antra Ērgle

Tiešāk un izdevīgāk

Valsts iepirkumu reforma sola vairāk nekā 100 miljonu ietaupījumu

Jaunākajā žurnālā