Juris Bļodnieks, dokumentālā kino varonis • IR.lv

Juris Bļodnieks, dokumentālā kino varonis

«Plymouth Valiant motoram ir ļoti laba slava, un bija tāds vīrišķīgs izaicinājums — vai to varēsim atjaunot un iedarbināt. Par filmēšanos gan sākumā šaubījos, bet tad sapratu: tur ir stāsts!» Juris Bļodnieks stāsta par dokumentālo filmu, kuru no 30. novembra varēs redzēt arī vietnē Filmas.lv. Foto — Ieva Puķe
Ieva Puķe

Amerikā dzimušais Juris Latviju pirmoreiz apciemoja 11 gadu vecumā Inturist grupā 1975. gadā un pēc tam vēl daudzkārt. Bet kinoteātrī Splendid Palace nebija sanācis iegriezties. 18. novembrī filmas Valiant! Brauciens uz brīvu Latviju pirmizrādē viņš taisnā ceļā nokļuva uz lielās skatuves. Vecais Plymouth Valiant ar pārsvītrotu sirpi un āmuru uz sāna stāvēja goda vietā pie kinoteātra ieejas. Auto ir uzdāvināts muzejam Latvieši pasaulē. Ideja dokumentālās filmas sižetu balstīt Jura Bļodnieka mašīnas stāstā ienākusi prātā kuratorei Mariannai Auliciemai. Filmas režisore Māra Pelēce atrasta Mineapolisā, bet montāžas režisore Dita Gruze-Evarts — Losandželosā. 

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu