
Galvenā loma pie Danielas Vegas (arī dzīvē transdzimuma sieviete) nonāca gluži vai nejauši — viņa sākotnēji konsultēja režisoru scenārija jautājumos. Publicitātes foto
Filma Fantastiskā sieviete — vai mūsdienu pasaulē dzimums ir problēma?
Šī ir pirmā čīliešu filma, kas saņēmusi Oskaru, turklāt sūras konkurences apstākļos — atcerieties, labākās ārzemju filmas kategorijā bija nominētas arī divas izcilas 2017. gada Eiropas filmas: Rūbena Estlunda asprātīgā satīra Kvadrāts un Andreja Zvjaginceva skarbais attiecību stāsts Nemīlestība.
Lai arī Fantastiskā sieviete nav spožākais darbs no Oskaram nominētās kompānijas, tās uzvara ASV Kinoakadēmijas balvu pasniegšanā tikai pierāda Latīņamerikas kino pēdējā desmitgadē piedzīvoto renesansi. Meksikāņu kinorežisori, par «trim draugiem» dēvētie autori Alehandro Gonzaless Injaritu, Alfonso Kuarons un Giljermo del Toro, strādā Holivudā un nu jau ir oskaroti, savukārt Argentīnas, Čīles, Gvatemalas un Paragvajas filmas ir biežas viešņas pasaules kinofestivālu vidē. Kāpēc? Jo Latīņamerikas autori spēj virtuozi savietot cilvēcisku un reālisma caurvītu, proti, mūsdienu skatītājam aktuālu stāstniecību ar atjautīgu un meistarīgu kinematogrāfiju.