Kārlis Bardelis

  • Ieva Alberte
  • 21.12.2016
  • IR
Kārlis Bardelis.

Kārlis Bardelis.

Kārlis Bardelis izdomāja, ka vēlas šķērsot Atlantijas okeānu airu laivā. Kopā ar Gintu Barkovski viņi ir pirmie latvieši, kuriem tas izdevās. Abi airēja piecus mēnešus


K
as iedvesmo no rīta celties un darīt?
Horizonts. Katru dienu es kaut ko daru, lai nokļūtu tam tuvāk. Tas var būt liels vai mazs mērķis, bet svarīgi, ka esmu tam pavirzījies tuvāk, nevis dienu noļurinājis.

Kas šogad ļoti patika?
Tas, cik daudz un dažādas mīlestības piedzīvoju. No savējiem, no svešiniekiem. No tiem, kuri ziedoja mūsu ceļojumam un uzmundrināja ar īsziņām. No vietējiem Namībijā, kuri palīdzēja sākt mums ceļu ar tādu mīlestību, it kā būtu brāļi un māsas. 

Kas šogad ļoti nepatika?
Alepo notiekošais. Agresija neko nerisina.

Vai tavs airējiens bija cīņa?
Nedomāju vis. Es laižu līdzi okeānam un viļņiem. Daru to, kas patīk. Izbaudu piedzīvojumu, saglabājot fokusu un darot to, kas jādara. Ja kaut kas ir kā cīņa, tad tajā ir pretestība. Piemēram, biju nolēmis pāri Klusajam okeānam laivot jau nākamgad. Jutu pretestību. Tā bija kā žonglēšana ar svešām stikla bumbām, un nevienu negribējās nomest zemē. Kad pieņēmu lēmumu braukt gadu vēlāk, uzreiz kļuva vieglāk.

Jaunākajā žurnālā