Ko iegūst uzņēmēji, iesaistoties izglītības iniciatīvās? • IR.lv

Ko iegūst uzņēmēji, iesaistoties izglītības iniciatīvās?

Attēls no "StartSchool" mājaslapas.
Andris K. Bērziņš

Uzņēmējiem un uzņēmumu vadītājiem ir būtiski atbalstīt jaunas iniciatīvas, lai veicinātu inovācijas un tautsaimniecības kopējo izaugsmi ilgtermiņā. Atbalstot inovatīvas mācību programmas, kas palīdz apgūt darba tirgū nepieciešamas prasmes un zināšanas, uzņēmēji ne tikai iegūst iespēju atrast jaunus talantus, bet arī sniedz savu ieguldījumu kopējā uzņēmējdarbības ekosistēmas un ekonomikas izaugsmē. Nevajadzētu ļaut aizspriedumiem kavēt iesaisti šādos projektos, kas sniedz virkni dažādu ieguvumu gan katram uzņēmumam, gan ekonomikai kopumā.

Lai gan dabiski mēdz būt dažādi aizspriedumi un bažas par izaicinājumiem un ieguvumiem, iesaistoties jaunu iniciatīvu atbalstīšanā, tomēr uzņēmējiem jāspēj saskatīt, kā dažādas mācību programmas, kas sagatavot topošos speciālistus, var palīdzēt. Spilgts piemērs ir programma StartSchool – iesaistoties šajā iniciatīvā, uzņēmumi iegūst tiešu piekļuvi jaunajiem talantiem un nākotnes tehnoloģiju līderiem. Atbalstot izglītības programmas, uzņēmumi var agrīni identificēt potenciālos darbiniekus, kas nākotnē var veicināt uzņēmuma attīstību. Īpaši svarīgi tas ir tieši tehnoloģiju nozarē, kas ļoti strauji mainās un attīstītas, un kur jaunu un radošu ideju ieviešana ir būtiska konkurētspējas saglabāšanai. Jaunie talanti bieži vien nāk ar svaigām idejām un enerģiju, kas ir būtisks resurss uzņēmuma attīstībai. Papildus tam uzņēmēju iesaiste ir arī būtisks faktors, kas uzlabo izglītības kvalitāti – sniedzot praktiskas zināšanas, resursus un pieredzi, uzņēmēji papildina akadēmisko mācību procesu. Rezultātā studenti iegūst praktiskas un darba tirgū pieprasītas prasmes.

Pozitīvs uzņēmuma tēls

Iesaistīšanās izglītības iniciatīvās uzlabo uzņēmuma reputāciju, apliecinot sociālo atbildību un gatavību veicināt ilgtspējīgu attīstību. Sabiedrība arvien vairāk novērtē uzņēmumus, kas rūpējas par izglītību un sabiedrības labklājību. Tas veicina klientu lojalitāti un stiprināt uzņēmuma zīmolu. Ceru, ka uzņēmēji, kuri iesaistījušies StartSchool, kļūs par pozitīvu piemēru citiem demonstrējot, kā atbalsts izglītībai var būt izdevīgs gan biznesam, gan sabiedrībai, mudinot citus sekot viņu piemēram.

Ekonomiskā attīstība un darba tirgus veidošana

Atbalstot šādas iniciatīvas uzņēmēji veido darba tirgu un palīdz jaunajiem talantiem sagatavoties darba tirgus prasībām. Tas ir izšķiroši ekonomikas attīstībai, jo izglītoti un kvalificēti speciālisti ir ikvienas ekonomikas pamats. Ilgtermiņā tas veicina arī uzņēmējdarbības vides attīstību un palielina uzņēmumu attīstības un izaugsmes iespējas. Ilgtspējīga attīstība prasa ieguldījumus izglītībā un tehnoloģijās. Atbalstot izglītības iniciatīvas, uzņēmumi palīdz veidot ne tikai nākamo darbinieku, bet arī inovatoru paaudzi, kas būs spējīga risināt nākotnes globālās problēmas. Tas ir ieguldījums gan uzņēmuma, gan visas sabiedrības nākotnē.

Izglītība ir viena no galvenajām sastāvdaļām, kas nodrošina nācijas ilgtspējīgu attīstību un izaugsmi. Tā ir ne tikai individuāla cilvēka attīstības pamats, bet arī visas sabiedrības labklājības un progresa stūrakmens. Ilgtermiņa izglītības ieguvumi ir plaši un daudzpusīgi, skarot gan ekonomiskos, gan sociālos, gan kultūras aspektus.

 

Autors ir Change Ventures vadošais partneris un StartSchool līdzdibinātājs

Pagaidām nav neviena komentāra

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu