Kara balsis.* Otrais pēc Zelenska • IR.lv

Kara balsis.* Otrais pēc Zelenska 18

Serhijs Pritula ar Ukrainas armijai iepirktajiem droniem. Foto no personīgā arhīva
Anastasija Ringis, speciāli Ir

Kā Serhijs Pritula savāca 100 miljonus eiro, lai palīdzētu Ukrainas armijai, un kā viņš kļuva par otro populārāko cilvēku valstī

Serhijs Pritula.
Foto no personīgā arhīva

Marta sākumā Ukrainas Bruņotie spēki saņēma 101 kāpurķēžu bruņumašīnu. Šī tehnika nav Ukrainas sabiedroto piegāde, bet gan tautas dāvana savai armijai. Naudu šim pirkumam — aptuveni 200 miljonus grivnu (5,1 miljons eiro) — dažu dienu laikā savā fondā savāca pazīstams Ukrainas televīzijas raidījumu vadītājs un brīvprātīgais Serhijs Pritula.

Sabiedriskās domas aptaujas liecina, ka viņš ir otrajā vietā pēc prezidenta Volodimira Zelenska tādā rādītājā kā sabiedrības uzticība. Vietējie politiskie analītiķi prognozē, ka Pritula varētu kļūt par vienu no galvenajiem Zelenska konkurentiem nākamgad martā plānotajās prezidenta vēlēšanās. Tomēr pats Serhijs ir uzsvēris, ka negrasās būt politiski aktīvs vismaz līdz kara beigām. Savu pazīstamību pēdējā gada laikā viņš spējis pārvērst par vēl nebijušu rīku, kas palīdz armijai un Ukrainas izlūkdienestam.

No šovmeņa par brīvprātīgo

Serhijam ir daudz kopēja ar Zelenski. Arī viņš savu skatuves karjeru sāka studiju laikā, piedaloties populārajā humora raidījumā KVN. Vispirms dzimtajā Ternopiļā strādāja par radio ētera personību, tika pamanīts un 2004. gadā uzaicināts uz valsts mēroga raidījumu vadītāja atlasi. Kopš tā laikā Pritula 17 gadus regulāri ir bijis redzams lielākajos televīzijas kanālos kā rīta šova, talantu šova un izklaidējošu raidījumu vadītājs. Paralēli darbam televīzijā izveidoja savu komēdiju trupu The Variety Show, ar kuru apceļoja visu Ukrainu.

«Serhijs nāk no Rietumukrainas un sāka popularizēt saturu ukraiņu valodā, kad tas vēl nebija modē,» stāsta Pritulas fonda padomnieks un politologs Konstantīns Batozskis. Viņa nelielais komēdiju bizness savā ziņā bija arī nostājas izpausme — skečos Pritula izsmēja bijušā prezidenta Viktora Janukoviča muļķīgo valdību, arī  citus politiķus un korupciju. Vairākus skarbus paziņojumus televīzijas personība izteica tā dēvētās Pašcieņas revolūcijas laikā 2013. gada nogalē un 2014. gadā sākumā, savukārt pēc Krimas okupācijas sāka palīdzēt Ukrainas armijai. Ilgu laiku šī palīdzība aprobežojās ar paša un draugu līdzekļiem. «Katrs brauciens uz fronti man arvien vairāk palīdzēja saprast, ka mūsu svarīgākais uzdevums ir Ukrainas aizsargāšana un valstiskuma stiprināšana,» saka Pritula. 

2019. gadā rokgrupas Okean Elzy līderis Svjatoslavs Vakarčuks uzaicināja Pritulu pievienoties savai partijai Golos, kas parlamenta vēlēšanās startēja «kā vidusšķiras partija» ar proeiropeisku un proukraiņu programmu. Lai gan Golos pārvarēja vēlēšanu barjeru un daļa komandas iekļuva parlamentā, Pritulam pietrūka balsu, tāpēc viņš nolēma turpināt savu sabiedrisko darbību un sāka veidot fondu.

Tautas vienošana

Fonda ideja dzima kovida laikā, kad ap Serhiju sapulcināta neliela brīvprātīgo grupa vienojās, ka tās uzdevums būs palīdzēt maznodrošinātajiem. Burtiski nedēļu pirms Krievijas masveida iebrukuma pērn februārī fonds tikko bija pabeidzis vairākus humānās palīdzības projektus. Viens no tiem bija sporta laukuma būvniecība internātskolai Kirovohradas apgabalā. Fonda kontos tobrīd nebija daudz naudas, un nebija arī jaunu plānu.

Taču, kad Kijivā sāka krist pirmās raķetes, fondam palīdzību lūdza militāristi, bet pats Pritula kā brīvprātīgais sāka piedalīties televīzijas tiešraidēs. Fonda konti sāka strauji papildināties — dienas laikā savāca vairāk nekā visa iepriekšējā gada laikā. «Pirmajās dienās pēc uzbrukuma Kijivai mēs saņēmām desmitiem miljonu grivnu. Februārī divās dienās savācām 38 miljonus grivnu (960 tūkstoši eiro), bet 2022. gada martā — desmit reizes vairāk,» atceras fonda militārās nodaļas vadītājs Romāns Siņicins.

Kopš kara sākuma fonda komanda ir izvēlējusies divus galvenos iepirkumu kritērijus: «glābt pēc iespējas vairāk Ukrainas karavīru un nogalināt pēc iespējas vairāk ienaidnieku». Aizvadītā kara gada laikā fonds Ukrainas bruņotajiem spēkiem ir nodevis 1000 transportlīdzekļu, 4500 dronu, tūkstošiem optisko tēmekļu, 11 000 sakaru iekārtu, desmitiem tūkstošu pirmās palīdzības aptieciņu un daudz ko citu.

Taču Pritulas galvenais nopelns ir tas, ka, pateicoties viņa rīkotajām kampaņām, ikviens ukrainis neatkarīgi no tā, cik daudz viņš ziedo, jūtas līdzdalīgs palīdzības sniegšanā armijai.

«Tagad katrs ukrainis vēlas izdarīt kaut mazumiņu, lai palīdzētu savējiem, savai tautai. Un visvienkāršākais veids, kā to izdarīt, ir piedalīties finansiāli. Nav svarīgi, cik daudz naudas konkrēta persona var iemaksāt — pat ja tā ir neliela summa, šī līdzdalība liek justies labāk. Mēs izjutām šo pieprasījumu un piedāvājām risinājumu,» kampaņas panākumus skaidro Pritula.

Tautas fonds

Pirmo lielo tautas naudas vākšanas kampaņu Pritula izziņoja pagājušā gada jūnijā — iedvesmojoties no lietuviešu žurnālista Andreasa Tapina projekta, kurā tika vākta nauda turku ražotā militārā drona Bayraktar iegādei Ukrainas Bruņotajiem spēkiem, Pritula aicināja tautiešus ziedot naudu arī savam «tautas bairaktaram».

Trīs dienu laikā fondā ieplūda 600 miljoni grivnu (15 miljoni eiro) — ar to pietika pat trim Bayraktar. Uzzinot par šo iniciatīvu, dronus ražojošais turku uzņēmums visus trīs dronus vienkārši uzdāvināja. Savukārt savākto naudu fonds izlietoja Ukrainas izlūkiem nepieciešamā satelītu ICEYE apmaksai. Piekļuve kosmosa datiem ļauj armijai veikt precīzus triecienus pa ienaidnieka tehniku. Pēc Ukrainas Galvenās izlūkošanas pārvaldes datiem, šādā veidā līdz janvārim tika iznīcinātas 2600 Krievijas tehnikas vienības.

Otru plašo ziedojumu vākšanas akciju Atriebība Serhijs sāka pēc Kijivas masveida apšaudes pagājušā gada oktobrī. Pritula kopā ar slavenu blogeri Serhiju Sternenko, uzrunājot savus sekotājus, dažu dienu laikā savāca nedaudz vairāk par 350 miljoniem grivnu (8,9 miljoni eiro), lai par tiem iegādātos 142 dronus kamikadzes.

Kara sākumā Pritulas fonds vāca ziedojumus konkrētām armijas vienībām vai daļām, taču tagad sadarbojas tieši ar Aizsardzības ministriju un Galveno izlūkošanas pārvaldi. Tādā veidā Bruņotie spēki tiek pie speciāla aprīkojuma, kuru pati armija ne tikai nevar atļauties, bet arī nedrīkst iegādāties juridisku ierobežojumu dēļ. 

Janvārī Pritula kopā ar fondu Povernis živim (Atgriezies dzīvs) un Razom (Kopā) pārstāvjiem uzstājās ASV Kongresā, stāstot par īstenotajiem projektiem. Brīvprātīgie, kas palīdz armijai, faktiski vairs nav tikai armijas apkalpojošās struktūras, bet zināmā mērā arī kā domnīcas, kas vāc un analizē informāciju.

«Mūsu uzdevums ir stiprināt armiju, kā vien iespējams,» saka Pritula. Viņa fondā ir pat atsevišķa Sakaru un tehnoloģiju nodaļa, kas palīdz jaunizveidotiem bataljoniem izveidot savas sakaru sistēmas, piemēram, saslēgt rācijas un uzstādīt retranslatorus. «Mēs esam visaptveroši noseguši nepieciešamību pēc drošiem sakariem,» skaidro fonds. 

Fonda instruktori arī māca karavīrus sniegt pirmo medicīnisko palīdzību un tikai pēc tam viņiem izsniedz aptieciņas.

Instruktoru grupā ir ukraiņi un amerikāņi, arī tādi, kas kauju pieredzi guvuši, karojot Irākā un Afganistānā. «Mācīti jau vairāk nekā 2000 cilvēku,» lēš Pritula.

Pagājušā gada vasarā fonds atvēra savu biroju ar noliktavu Dnipro, lai būtu tuvāk frontei. No turienes katru dienu izbrauc ekipāžas uz Harkivu, Donecku, Luhansku, Zaporižju un Hersonu. Šajā kurjeru dienestā strādā aptuveni 15 cilvēki. 

Līdzīgi loģistikas centri darbojas arī Ļvivā, Mikolajivā, kā arī Polijas pilsētā Peremišlā. Šobrīd fondā strādā vairāk nekā 150 darbinieku, no kuriem daudziem ir pieredze uzņēmējdarbībā un profesionālas zināšanas iepirkumu, loģistikas un komunikāciju jomā.

Pritula par izlietoto naudu regulāri ziņo sociālajos tīklos: viņam ir 1,4 miljoni sekotāju Facebook un vairāk nekā 700 000 tviterī.

«Fonda darbu ir grūti nepamanīt, Pritulas līdzekļu vākšanas pasākumi izplatās kā vīruss. Ukraiņi pastāvīgi gaida brīnumu no Serhija,» saka politologs Batozskis. 

Šķiet, ka Pritulas panākumus nevēlas redzēt tikai Valsts prezidenta kanceleja un pats Zelenskis — laiku pa laikam pret Pritulu tiek vērstas negatīvas kampaņas par to, ka viņš «pērk no nepareiziem cilvēkiem par nepareizu naudu». 

Taču šķiet, ka Serhijam tas ir mazsvarīgi. Zelenski viņš sauc par «labu puisi» un atceras, kā savulaik organizējis tagadējā prezidenta bijušās izklaides kompānijas 95. kvartāls viesizrādes Ternopiļā.

* Rakstu sērija Ukrainas kara balsis pieejama brīvpieejā, pateicoties AS Latvijas Finieris atbalstam. #KopāParUkrainu

Komentāri (18)

Andris Vītols 26.03.2023. 18.15

Lai nu kam, bet Trampam ukraiņu intereses ir pie “vienas vietas” . … Tās Ukrainas daļas, kur daudz krievu – viņaprāt vajagot atstāt Krievijai…utt. …(tāds arī daļu Latvijas ieteiktu atdot Krievijai ). … …. Ceru ka to “jokaino”… Trampu neievēlēs. … . … Ja Krievijā nenotiks “galma apvērsums”, tad, manuprāt, vēl ilgi būs jākaro. … Secīgi Ukrainas PREZIDENTA vēlēšanās atliks vai atkārtoti ievēlēs Zelenski. … Izskatās, ka viens jau sācis … kampaņu!!! …

0
0
Atbildēt

2

  Andris Vītols > Andris Vītols 27.03.2023. 21.19

  Te viens samērā gudrs cilvēks – raksta kaut ko neloģisku . … … Viņš V.V.Freibergu, Kariņu utt. pieskaita ienaidniekiem, kuri neizglābšoties, … ja būšot gals krievu pasaulei. .. Kuri tad būs tie krievu pasaules un Latvijas prezidentu utt. tiesātāji un sodītāji? … … Vai tas NA čekas stukača dēls, kurš piedalījās Latvijas armijai piešķirto līdzekļu izkrāpšanā. … Vai tā NA bijusī tieslietu ministre būs tiesātāja, ja pati bēguļo no Latvijas tiesas. … … … … … … … … … Tas nav ne gudri, ne smieklīgi. … Labāk paklausīties Prigožina (tā, kurš Valērijas vīrs) ierakstītās, nopludinātās sarunas. … Tas gan bija izbaudāms – kā putinists lamā Putinu. … Gan smieklīgi, gan jautri, gan pamācoši !!! …

  0
  0
  Atbildēt

  1

  QAnon > Andris Vītols 28.03.2023. 14.00

  Svinēt Staļina asiņaino uzvaru karā, kurā krievi zvēriski noslepkavoja 1/4 Latvijas iedzīvotāju, notirgot Abreni, izčakarēt valodas likumu, publiski čekas pidrillai atlaist visus grēkus, nosaucot to par “balto lapu” piedāvāties vajāt mūsu sirmo veterānu, Kalēju, lai kur viņš nebūtu un lai kāds nebūtu viņa veselības stāvoklis, ielūgt čekas ģenerāli, krievu sātanistu sektas virspriesteri un bučot tā roku, utt. var tikai ienaidnieks,
  Armijas līdzekļu izlaupīšanas galvenie vaininieki: krievu milirārists, kurš apzinīgi pilda kara skolā doto zvērestu, Ļoņka Kalniņš un čekas mērglis, Abrenes andelētājs Pabriks un ja tas morālais invalīds nebūtu izkritis vēlēšanās, par 220 miljonu afēru mēs tā arī neuzzinātu.
  Kas attiecas uz bijušo tieslietu ministri, kam čekas sūdu maiss pēc rīkojuma no Antonijas ielas nama, atņēma pielaidi, tāds, kurš pašrocīgi būs izrāvis aknu Savicka apteksnei Dombrovskim, varbūt, arī varētu viņu nedaudz pakritizēt.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Andris Vītols > QAnon 29.03.2023. 01.30

  Vairākums no tiem, kuriem virs 50 gadiem, sadarbojās ar to PSRS režīmu. … Es “nemetīšu akmeni” L.Kalniņa virzienā, jo pats zvērēju PSRS armijā. … … Tikai daži varēja atpirkties… Varēja nošauties, kā ieteica kāds krievu žurnālists (to gan viņš teica par latviešiem, kuriem vajadzējis nošauties, nevis iet leģionā, gaisa izpalīgos… ). … … … Man riebjās tie, kuri paši “sūdabrāļi”, sadarbojās, bet citus baksta, nomelno, pazemo. … Varēja jau ņemties par to Abreni… Ar NATO būtu jāpagaida… Izskatās ,ka putinisti neatbrauktu, bet kas zin kā būtu. … Arī bez Abrenes nevaram savas robežas nosargāt pat no bēgļiem !!! … … Stulbuma dēļ var arī visu Latviju pazaudēt. … Kā balsojam – tā dzīvojam ! … … Visi Jūsu nosauktie ir tieši vai netieši vairākuma ievēlēti (arī ar NA atbalstītāju balsīm ). … …

  0
  0
  Atbildēt

  1

  QAnon > Andris Vītols 29.03.2023. 15.25

  Ko nozīmē “sadarbojās”? Nelaimīgie jaunieši, kam nepietika prāta vai apņēmības izvairīties no dienesta, zvērēja piespiedu kārtā un tāds zvērests nevarēja būt saistošs, atšķirībā no Kalniņa, kurš pats pieteicās būt gatavs, pastrādāt jebkurus noziegumus, ar ko slavena krievu armija, zvēresta. Vēl ir tāda lieta, ka varmācīga rekrutēšana armijā bija pretrunā ar pašas PSRS parakstīto 1949. gada Ženēvas konvenciju. Ja man nebūtu izdevies izvairīties no tā, lai krievu zampoļits no manis varētu taisīt zombiju, es labāk divus gadus būtu nosēdējis cietumā, jo pat padomju cietums ne katram salauza garu, bet tiem, kuri dienēja, visiem dienests ir atstājis pēdas apziņā, viņu personību joprojām nospiež komandieri, kas sen jau ir nosprāguši. Tie parasti ir iecietīgi pret krievu un krievmīļu pastrādātām nelietībām. Ņemsim kaut vai par piemēru gadījumu ar kremļa kāpuriem, Dožģ un Meduza.
  Par NATO. Šai lietā būtiski ievērot hronogrāfiju, ko parasti ignorē muļķi vai nelieši. Latvija jau bija NATO, kad čekai kalpojošie ienaidnieki noandelēja Putinam Abreni un Igauniju par to, ka tur neatradās tādi nelieši, neviens no NATO ārā neizmeta. Līdz ar absolūtā ļaunuma galu Igaunija, Gruzija, Japāna automātiski saņems atpakaļ savas likumīgās teritorijas, bet Latvijai uz Abreni nebūs vairāk tiesību kā Nepālai, vai Kostarikai.
  NA atbalstīji pēc loģikas nevarēja balsot par manis minētiem neliešiem, jo, cik zināms, vienam Latvijas pilsonim var būt tikai viens vēlētāja mandāts un viņš to godprātīgi izmantoja.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Andris Vītols > QAnon 29.03.2023. 20.38

  Par izvairīšanos no dienesta. …
  Pat mēbeļu kombināta direktors nevarēja savu dēlu pasargāt no iesaukšanas, bet panāca tikai dienēšanu LPSR pie Dobeles ( par to virsniekiem izpalīdzot ar deficīta mēbelēm ). … … Bija ko neiesauca, ja bija fiziskās vai citas veselības problēmas (nebija tad jādien vai jāsēž cietumā, kā Jūs teicāt, bet muļķīgi ar to lepoties). …
  Vai man dienests ir atstājis pēdas apziņā, …vai tāpēc esmu iecietīgs -” pret krievu un krievmīļu pastrādātām nelietībām ”-. .. … … Varu atbildēt, ka neesmu iecietīgs pret nelietībām, lai arī kādas tautības nelietis tas būtu un kādu amatu ieņemtu. … …
  Par ”Dožģj” jau rakstīju. … … Viņi KREMĻA propagandu atmaskoja jau tad, kad Āboliņš vēl JŪSMOJA par Putina runām !!! … …
  Aivars Ozoliņš -”… NEPLP pašreizējais vadītājs Āboliņš tolaik tvītoja, ka Latvijai «vajadzētu lūgt Dievu, lai Ukraina netuvinās ES», Putins «satur kopā Krieviju, pasargā no haosa», bet Krimas okupācija latviešiem esot «Dieva dota iespēja» izlīgt ar krieviem. Vai tas bija vai nebija atbalsts slepkavošanai Ukrainā, NEPLP, protams, nevērtēs.”- … (IR, 8.dec.2022.g., ”Vērtības un apdraudējumi” ).
  Par runām, komentāriem. … LR1 8.dec.2022.g.tas Āboliņš taisnojās, ka tad viņš nebijis amatpersona, kad tos kļūdainos komentārus rakstījis. … Sanāk, ka putinisti, rašisti ATVAINOJĀS un var būt ierēdņi, deputāti… Tikai runas jāpamaina, jo PĀRLIECĪBA parasti nemainās. .. Tāpēc jau Āboliņš necieš to “Dožģj “, ka viņi nelokās, neiztop visādiem “kažoka” mainītājiem. … (te pret Ukrainu, tad par Ukrainu, kad tiek NEPLP amatā…).
  —– —– —– —— ——- —–
  Jūs rakstījāt, ka -”… Igaunija, Gruzija, Japāna automātiski saņems atpakaļ savas likumīgās teritorijas”- … Kuras Jūsuprāt ir tās likumīgās teritorijas? … PSRS vadība Abreni ”nodeva” Krievijas PSR, bet Krimu Ukrainas PSR. … Kam tad pieder Krima, kam Abrene ???… Kurš tad būtu tas atskaites laiks ? … Kāpēc Jums vajag to Abreni? ….
  NA bija visās valdībās, koalīcijās, kuras balsoja par Jūsu nosauktajiem personāžiem. … Tad kāpēc Jūs tos NA politiķus aizstāvat, ja viņi ”nepareizi” balsoja ? …

  0
  0
  Atbildēt

  2

  kolpants > Andris Vītols 29.03.2023. 23.34

  Поздравляю, хотя и сам попался, на дискуссию с этим чудным (чуднЫм) персонажем.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Andris Vītols > kolpants 30.03.2023. 02.14

  Putins draud ar ATOMKARU, bet kārtējo reizi IZVAIRAMIES tam TICĒT.… … Nesen Simonjana TV paskaidroja, ka Putins visus solījumus (draudus) IR IZPILDĪJIS. … … un SOLĪJUMUS PILDĪŠOT arī turpmāk (arī Žirinovskim neticēja par 2022.gada uzbrukumu Ukrainai). … Tāda ATOMKARA gadījumā Putins un daudzi citi Krievijā izdzīvos, bet RĪGAS krievus, latviešus nesaudzēs (”neauklēsies”, kā ar Ukrainas krieviem)…. … Kam jānotiek, lai KRIEVI SĀKTU DOMĀT. …. Diemžēl putinticīgos fakti nepārliecina (arī savulaik vācieši ticēja Gebelsam un Hitleram).
  Vai Jūs nosodījāt Krievijas karu pret Ukrainu ??? …
  Jūs taču saprotat, ka ukraiņi savas pilsētas nesabombardēja. … …
  Es joprojām nezinu vai neesat ”kautrīgais” putina atbalstītājs, jo nepaužat savu pozīciju. …

  0
  0
  Atbildēt

  1

  QAnon > Andris Vītols 30.03.2023. 13.07

  Ja Hitlera ģēnijs nebūtu paredzējis, ko cilvēcei kopš 1929. gada, kad ASV cionisti uzsākā pasaules drausmīgākā režīma industrializāciju(lasi; militarizāciju) gatavo Staļins un ASV ģem-parķija un konsolidējis cēlo, čaklo un talantīgo vācu nāciju un sagatavojis, kaut arī gauži nepilnīgi, valsti karam, līdz 1941. gada vasaras beigām Staļina cilvēkēdāju orda būtu salauzusi visus Vestminstres abatijas solus, izlakusi Porto vīna pagrabus un dirsusi uz Parīziešu galvām no Eifeļa torņa, bet vēl 5 gadu laikā iznīcinājusi visas Eiropas tautas, vai padarījusi tās pēc saviem atbaidošiem zvēru purniem un līdzības. Šodien būtu tikai agresīva, noskrandusi, izbadējusies krievvalodīga bidlomasa. Zinot, ka līdz 1941. gada 21. jūnijam Staļinam ASV ģem-parķija bija sarūpējusi vairāk tanku, lidmašīnu un lielgabalu, nekā bija visām pārējām pasaules valstīm, kopā ņemot un arī gaļas (tikai kara pimajās nedēļās vācu gūstā padevās ap 3 miljonu krievu), tam tikai pie Rietumu robežas bija savākts vairāk, nekā bija visām Eiropas valstīm, tad par spējām īstenot Staļina – Rūzvelta plānus nevajadzētu šaubīties un ņemot vērā kaut vai tikai etnocīdus: 22 000 Polijas kara gūstekņu nogalināšanu un “Baigo gadu” Latvijā, arī par fanātisku vēlmi tos īstenot, arī.
  Ja kāds maldīgi uzskata, ka Putins ir dehumanizējis krievus, tas pilnīgs fufels. Krievi paši sev to izaudzēja tāpat kā Staļinu, Jagodu, Ježovu, Simonovu, Ērenburgu un citus drausmoņus. Vēl Afganistānā krievi 10 gadu laikā nogalināja ap 2 miljoniem civiliedzīvotāju, bet poļi vēl pirms 150 gadiem ilustrēja krievu, kā noskrandušu bārdaini ar poļu zīdainīti uz šautenes durkļa. WWII tādas Bučas un Mariopules krievi sarīkoja tūkstošiem.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  QAnon > Andris Vītols 29.03.2023. 22.47

  Varētu teikt, ka kombināta direktors ļoti nemīlēja savu dēlu, ja nebija gatavs pāris tūkstošu rubļu samaksāt mediķiem, kas viņu atmāzētu. Vēl pastāvēja tāds variants kā stāšanās augstskolā. Es nelepojos, bet esmu gandarīts, ka krievu okupantu vara nenolaupīja divus gadus no manas dzīves, ka neviens necentās salauzt manu gribu, ka es nesabojāju savu fizisko un garīgo veselību. Lepoties ar to, ka kāds kļuvis par kaujas un politisko mācību teicamnieku, tā jau ir gara nabadzība.
  Es nezinu par Āboliņa darbiem, bet ļoti labi zinu par naidīgo čekas paskvilu skribentu, Aivaru Ozoliņu, kas pastāvīgi izkārnījās uz nacionālpatriotiem, kas apdziedāja LC komunistu cūkas un čekas pederastus, kuri izdāļāja latviešu valsts mantu desmitiem miljardu vērtībā komunistiem, čekistiem un bandītiem, apdāvināja Latvijā ievazātos WWII noziedzniekus un to noziegumu mantiniekus ar dzīvokļiem, atstāja valstī desmitus tūkstošus krievu militāristu, pieņēma PL “0” variantu. Ja tāds ir ko sliktu uzrakstījis par Āboliņu, man jāsāk par Āboliņu labi domāt. Ne Āboliņa dēļ, bet vairāki Dožģ izteikumi mani piespieda atteikties no viņu raidījumiem, ja ir tādi kā NEXTA, УНIАH, ВОТТАК, kas nekad nav atļāvušies cūcības un tā kā mūsu valstī ir daudz intelektuāli alternatīvi attīstītu īpatņu, kas paši nespēj atšķirt labo no ļaunā, tad labi vien ir, ka Dožģ patrieca, pat ja iemesls nebija viņu ideoloģiskās diversijas, bet tāpēc, ka nespēja ar Vienotību sadalīt rubļus.
  Abreni pēc atkrievošanas vai humanizēšanas varētu kaut pārdot, lai tiktu vaļā no Dombrovska un Kariņa sataisītiem miljardu parādiem, kādu nav ne Lietuvai ne Igaunijai.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Andris Vītols > QAnon 30.03.2023. 01.04

  Domāju, ka pat vairāk samaksāja. Varbūt kādā ārstu komisijā nevarēja to atrisināt… ”atmāzēt”. … … Jums laikam bija vairāk naudas vai ”blatu” PSRS laikos. …
  Arī pēc augstskolu kara katedrām zināmu laiku bija jādien. … Kurš tad mazāks ”sadarbonis”, vai zaldātiņš, vai leitnantiņš ??? … Tad jau students lielāks sadarbonis, īsts politisko mācību teicamnieks, jo augstskolās to PSKP vēsturi un ”Zinātnisko komunismu” bija jāmācās obligāti, nevis kā armijā – formāli (daudzi pat krievu valodā nespēja lasīt, saprast teikto) …

  Par ticību nav jēgas debatēt. .. Jūs neticat Ozoliņam, Jums nepatīk ”Dožģj”. … Turpiniet -” par Āboliņu labi domāt”- … Man tas Putina runu slavētājs riebjas !!! ….

  Es korekti pajautāju – Kuras Jūsuprāt ir tās likumīgās teritorijas? … Kam tad pieder Krima, kam Abrene ???…
  Es korekti pajautāju Jūsu viedokli, cerot uz korektu izskaidrojumu. …
  . … Kā tad varēja to Abreni atgūt, lai ieguvums nebūtu saistīts ar daudzkārt lielākiem zaudējumiem ??? ….
  … … Nevajag atbildes vietā uzbrukt. …

  0
  0
  Atbildēt

  1

  QAnon > Andris Vītols 30.03.2023. 13.41

  Direktoram nebija jānopērk komisija, pietika ar vienu poliklīnikas un vienu slimnīcas speciālistu, komisija nekādas pārbaudes netaisīja, tikai slēdzienu. Savam mazam brālim es apmaksāju gulēšanu traumās, lai viņam tiktu atlikts viens iesaukums, bet pēc tam arī kara hospitāli un, nebijis gadījums, kur viņu atzina par dienestam nederīgu. Viņš beidza kara katedru, bet tur viņa zvērēstam nebija lielāka nozīme, kā ierindas zaldātam.
  Kā rakstīja izcilais rusologs, S. Melnikoff: Русскому государству удалось лишь одно несомненное достижение, над которым веками бились философы и моралисты: оно дало миру простой и четкий критерий Добра и Зла. А именно, если Россия что-то искренне, не для проформы, одобряет и поддерживает — значит, это зло. Если же она выступает резко против чего-либо — значит, это добро.
  Tieši tāda ir mana attieksme pret propagandoniem: Ozoliņu, Streipu, Tomsonu, Rēderu, Krauzi, Strautmani, kuri melo un apmelo, kas ausis kust.
  Tā kā krievi ir Pētera Pirmā izdomāta “tauta”, kas bija starpetniska vergu varza, kam nolaupītas saknes un vēsture, kura lieto mākslīgu valodu un ieperinājusies civilizētu tautu zemēs, tad krievu likumīgās teritorijas nav nekur.
  Par Abreni, nevajag iztēloties sevi komparķijas sapulcē un izlikties par idiotu. Jau rakstīju: “Līdz ar absolūtā ļaunuma galu Igaunija, Gruzija, Japāna automātiski saņems atpakaļ savas likumīgās teritorijas”, tā kā nevienam par Abreni nebūtu bijis jākaro. Bendēm būs darba pilnas rokas, sodot reakcionārākos okupantus un kolaborantus, bet neko citu nevar darīt apstākļos, kad tiek atjaunots vēsturiskais taisnīgums. 1919. gadā tika ar nāvi sodīti komunisti un komisāri un Latvija no karā pilnīgi izpostītas 20 gadu laikā kļuva par vidēji attīstītu Eiropas valsti ar visātrāk augošo ekonomiku un lielāko studējošo skaitu un tas sagaida Latviju arī nākotnē un daudzi nolādēs dienu, kad nākuši pasaulē.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  QAnon > Andris Vītols 26.03.2023. 22.37

  Kā liecina Trampa kunga lozungi: “Make America Great Again” un “Take America Back” nespiež domāt par viņu, kā kvēlu Ukrainas patriotu, tomēr viņa iedotie Javelin, kam pirms tam savu veto bija uzlicis pretīgais nēģeris, apturēja krievu tanku armādu uz Kijivu. Ukrainas zaudējums karā ir ļoti svarīgs kremļa draudziņam, vēl kopš Brežņeva laikiem, Baiģenam, jo ja tiks atvērti kremļa arhīvi, tas būs gals visai marksistu, korumpantu un pederastu varzai, kas jau vairāk kā simts gadus ir kremļa dienestā.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  kolpants > QAnon 29.03.2023. 19.31

  Что надо курить, чтобы утвержать, что это Трамп передал Джавелины-которые Киев стал массово получать как раз после 24.02.2023??
  Что нужно курить, утверждая про убийство 1/4 жителей Латвии русскими, если известно, что массовые расстрелы делали немцы?
  Вот где заветы Геббельса – чем нахальнее вранье, тем больше шанс, что в нее поверят))

  0
  0
  Atbildēt

  1

  QAnon > kolpants 29.03.2023. 20.11

  Kad 2022. gada februārī krievu T-90 un T-80 devās uz Kijivu, lai to ieņemtu trīs dienās, tos sagaidīja Trampa kunga piešķirtie Javelin, ar ko tie tika sadedzināti, kopā ar visām ekipāžām, kas jau bija sagatavojušās uz parādi Kreščatikā un visām parādes uniformām. Es saprotu naidu pret Trampa kungu, kura laikā Putins bija rāms zem škonkas un neuzdrīkstējās eskalēt kara darbību. Ja Tramps nebūtu atcēlis Obamas veto ieroču piegādēm Ukrainai, Kijivu tiešām varēja ieņemt trīs dienās, bet tā mazais sadistiskais gļēvais pederasts, viskrieviskākais necilvēks uz planētas, Putins, apdirsās no galvas līdz kājām un tagad tam vislabākais risinājums būtu slepus nonākt Hāgā, kur to neviens nenožņaugtu ar šalli, nenosistu ar tabakas dozi, vai neuzmauktu uz mieta. Hāgas cietumā tam vairs nevajadzētu dzīvot pastāvīgās nāves bailēs, to tur labi barotu un ārstētu, un nespīdzinātu kā vieni krievi NKVDešņiku pēcteči tādus pat krievus NKVDešņiku pēctečus GULAGĀ. https://www.youtube.com/channel/UCbanC4P0NmnzNYXQIrjvoSA
  Protams, ka ne vācieši, bet krievi slepkavoja civiliedzīvotājus, tieši tāpat kā mūsdienās Bučā un Mariopulē, vācieši pataisīja par labiem krieviem sarkanarmiešus. Paši krievi ir vairāk krievu aizgādājuši uz elli, nekā vācieši, somi, latvieši, horvāti, spāņi, turki, japāņi pa visiem kopā un šodien krievija stabili ir pasaules līderu trijniekā slepkavību skaita ziņā uz 100 000 iedzīvotājiem, jo nespēj atteikties no mānijas pierīties cilvēku asinis.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  kolpants > QAnon 29.03.2023. 23.16

  Protams, ka ne vācieši, bet krievi slepkavoja civiliedzīvotājus,

  Уважаемая редакция, у вас человек прям в лоб утверждает, что немцы не убивали мирных жителей, что не было Румбулы, гетто в Риге и около 100 000 тыс убитых граждан Латвии. Как там с оправданием? или это относится только к случаям советской оккупации?)

  Трамп с Путиным были лепшие други, именно при Путине он собирался бизнес в Москве развивать) Для Путина Трамп был лучшим президентом США, они друг друга расхваливали как могли
  ЧТо ты там продолжаешь курить? Какие танки под Киевом на 3 день? Десант пробовал захватить Киев через атаку на аэропорт Гостомель

  А хорошо, что ты гулаг упомянул-поищи, кто такие Teodors Eihmans и Eduards Bērziņš

  0
  0
  Atbildēt

  0

Andris Vītols 25.03.2023. 00.37

Es gan vairāk uzticētos Zelenskim, nevis Serhijam Pritulam. …, ja man būtu jābalso. … par Ukrainas prezidentu. … Tādas man sajūtas, skatoties uz Pritulu pie saziedotajiem droniem. … … Latvijā arī populāri ir tādi, kuriem PREZIDENTA pienākumus nebūtu jāuztic. … Es protams neko nezinu par Zelenska un Pritulas ”domstarpībām”, jo raksta autore neko nepaskaidro konkrēti, nesniedz otras puses viedokli. …

0
0
Atbildēt

1

  QAnon > Andris Vītols 26.03.2023. 09.41

  Es gan drīzāk uzticētos Dmitro Jarošam, jo līdzīgi vācu, spāņu, čīles, somu, vai poļu nacionālistiem, viņš nekad nerīkotos pretēji savas valsts un tautas interesēm, turklāt vienmēr jāatceras, ka tieši un, diemžēl jāsaka, tobrīd tikai pateicoties Labējam sekroram 2014. gadā izdevās apturēt krievu sub-human uzbrukumu Donbasā. Ne jau velti pretīgais melnādainis, imigrants no Kenijas, Putina kuce Obama, pasludināja pulku AZOV, kura kodolu veidoja Labējais sektors, par teroristisku organizāciju. Savas valdīšanas pēdējās dienās tas kongresa Ukrainai piešķirtos 120 miljonus ieskaitīja Hamas, terora aktu gatavošanai un veikšanai, bet AZOV viņam teroristiska organizācija.
  Droši vien labs Prezidents būtu bijis Čečenijas kara varonis, Ukrainas patriots Aleksandrs Muzičko, kuru noslepkavoja krievu bandīts, Avakovs.
  Nezin, kā tur ar likumdošanu, bet ja likums atļautu, noteikti labāks par Zeļenski būtu Saakašvili.
  Zeļenskis ne vienu reizi vien ir rīkojies kā nodevējs. Kad krievi apšaudīja Ukrainu, tas visu laiku tikai atkārtoja, ka jābeidz šaut, proti, lai tie krievi nogalina, bet mēs gan nē. Kad Trampa kungs centās pierunāt Zeļenski, lai tiktu izmeklēta Hantera Baidena un čekas firmas Burisma 3,5 miljonu korupcijas lieta, tas atteicās. Ja tā būtu atjaunota, kuru savulaik pēc ASV vēstnieka prasības izbeidza, turklāt padzenot prokuroru, kurš to lietu vadīja, ģem-parķija nekādā ziņā nebūtu atļāvusies tik nekaunīgi nozagt vēlēšanas un loģiski, Trampa kungs būtu Baltā namā. Putins tad nebūtu uzdrīkstējies eskalēt kara darbību, jo nevarēja būt drošs, ka uz kremli neaizlidos Trident, turklāt, kad nafta maksāja 30 dolārus, viņam nemaz nebūtu bijis par ko karot. Zeļenskis izjauca operāciju, kuras mērķis, lai Vagner karotāju, kuri jau bija slepkavojuši Austrumukrainā, lidmašīna tiktu piespiedu nosēdināta un vagnerieši sagūstīti, paziņojot par operācijas gatavošanu Lukašenko. Ilgi Zeļenskis bija labās attiecībās ar krievu bandītu Avakovu, kaut arī tas bija pelnījis tādu spērienu pa astes kaulu, ka visi tā muguras skriemeļi viens no otra atrautos. Pēdējā būtiskā nelietība bija brauciens atvadīties no aizejošā kongresa un vecās šaļavas Pelosi, tā izrādot nicinājumu jaunievēlētam kongresam, no kura ir atkarīgas ieroču piegādes Ukrainai. Varēja taču samelot korumpētam plānprātīgam večukam, Baiģenam, ka viņu pārņēmusi diareja un atlikt braucienu uz divām nedēļām.

  0
  0
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu