Par vistu un prātu, kas nemierīgs • IR.lv

Par vistu un prātu, kas nemierīgs

Jura Putrāma objekts Kamikadze-propagandists un gleznas Ugunskrupis un Veļu laiva. Foto — Kristīne Madjare
Ieva Zībārte

Nacionālā mākslas muzeja ekspozīcija Mūra nojaukšana. Latvijas māksla 1985—1991 piedāvā jaunu skatu uz sešiem gadiem pirms neatkarības atgūšanas

Ja esat piedzīvojis 80. gadu beigas puslīdz apzinātā vecumā vai atceraties Džordža Orvela Dzīvnieku fermas un 1984 izdevumu baltos, mīkstos vāciņos Andra Brežes noformējumā, pēc jaunās Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) ekspozīcijas Mūra nojaukšana. Latvijas māksla 19851991 nemierīgs prāts ir garantēts. Gribētos zināt, kā ir jauniešiem, bet kur jaunieši mūsdienās raksta un publicē izstāžu recenzijas? Varbūt izstāde neatstāj nospiedumu. Varbūt viss ir tieši otrādi, un Latvija atklājas kā lielu notikumu vieta. Tonijs Džads savā grāmatā Pēc kara. Eiropas vēsture pēc 1945. gada rakstīja, ka «vissvarīgākie notikumi ne vienmēr risinājās vispazīstamākajās vietās». Tas bija nodaļā par sešdesmitajiem, taču šo vērojumu var attiecināt arī šodienu.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu