Daudzveidīga liecība

  • Patrīcija Šteinberga, Domuzīme
  • 28.12.2022.
  • Domuzīme
Kristīne Ilziņa. ES NEliecināšu PRET jums. Zvaigzne, 2022.

Kristīne Ilziņa. ES NEliecināšu PRET jums. Zvaigzne, 2022.

Žurnāls Domuzīme, 2022, nr. 6

Kristīnes Ilziņas jaunākais literārais veikums — stāstu krājums ES NEliecināšu PRET jums — par trešās atmodas notikumiem atklāj vairāk, nekā pirmajā brīdī pēc izlasīšanas šķiet. Pa laikam kas atgādinoši «uzpeld», paplašina izpratni par šodienas norisēm Latvijā. 

Krājumā publicēti 20 savstarpēji nesaistīti stāsti, kas hronoloģiski jauktā secībā vēsta par padomju okupācijas noslēdzošo desmitgadi, trešo atmodu un laiku pēc tās. Lai arī šis posms latviešu literatūrā salīdzinoši nesen daudzveidīgi izstrādāts sērijā Mēs. Latvija, XX gadsimts, arī Aivara Kļavja, Paula Bankovska, Gundegas Repšes, Egīla Ventera un citu rakstnieku darbos, tēma aktualitāti nav zaudējusi.

Atsevišķiem Ilziņas stāstiem par iedvesmas avotu ir kalpojuši patiesi notikumi. Tomēr priekšplānā vienmēr ir cilvēki. Protests pret metro būvniecību, čekistu darbība, Helsinki-86 biedru aresti ir tikai fons, uz kura veidojas personības, formējas viedokļi.

Jaunākajā žurnālā

Manī runā arī emocijas

«Ar gadiem kļūst aizvien skaidrāks, kādā bezizejā Latvija 1940. gadā atradās,» saka vēsturnieks Aivars Stranga.
  • Proza
  • 26.06.2025.

Gliemežu dienasgrāmatas

Ilustrācija – Agnese Apine
Leja līnijas kalnu grēdā uz dienvidiem no Lantonijas abatijas. Alfrēda Votkinsa foto, Early British Trackways, Moats, Mounds, Camps, and Sites
  • Eseja
  • 26.06.2025.

Labējo maršs

Pie Stepana Banderas pieminekļa Ļvivā Ukrainā viņa 116. dzimšanas dienā. 2025. gada 1. janvāris. Foto – Jurijs Djačišins, AFP/LETA
  • Saruna
  • 26.06.2025.

Tuvāk pamatiem

Janīna Kursīte.
  • Raksts
  • 26.06.2025.

Uz Meksiku pēc grāmatas un saules

Teotivakanas senpilsētā pie piramīdām. No raksta autores personīgā arhīva
  • Proza
  • 26.06.2025.

Zuzanna, Zuze, Zuzanna