Ģenerālis Kažociņš: Šobrīd skatāmies uz pēdējo 20. gadsimta parauga karu Eiropā 4

Jānis Kažociņš. Foto: Edmunds Brencis

Atvaļinātais ģenerālis Jānis Kažociņš intervijā žurnālam Ir saka, ka “mēs šobrīd skatāmies uz pēdējo karu Eiropā, kurš notiek pēc 20. gadsimta parauga, kurā tiek lietota cilvēku masa un smagā tehnika”. Viņš piebilst, ka Kijivas aizsardzība demonstrēja – ar smago tehniku nevar pieveikt tādus pārliecinātus aizstāvjus, kādi ir ukraiņi.

Kažociņš uzskata, ka krieviem pietrūkst ne tikai ieroču, bet arī cilvēku. Un tam nepalīdzēšot pat vispārējā mobilizācija, ja tādu izsludinātu prezidents Putins. Mobilizācija prasa laiku un var izraisīt diezgan lielu neapmierinātību. Ģenerālis atgādina, ka pašlaik karš nav Krieviju skāris tieši, jo politisko sistēmu izmaina notikumi Maskavā un Pēterburgā, nevis Burjatijā, no kurienes nācis viens no lielākajiem kritušo skaitiem Krievijā.

Uz jautājumu, ko praktiski nozīmē ASV aizsardzības ministra teiktais, ka mērķis ir novājināt Krieviju, ģenerālis atbild, ka Krievija jau ir novājināta: “Piemēram, uzbrukt Baltijas valstīm tuvākajā laikā nopietnā veidā, izņemot ar gaisa uzbrukumiem vai raķetēm, viņiem būtu diezgan sarežģīti. Tas nenozīmē, ka mums nav absolūti nepieciešams pierunāt sabiedrotos, lai dod to, kā mums šobrīd nav. Vismaz brigādi katrā valstī. Mums vajag gaisa aizsardzību, krasta aizsardzību, HIMARS — augstas mobilitātes artilērijas raķešu sistēmu, kas ļauj trāpīt pretiniekam, kamēr tas tikai gatavojas uzbrukumam.”

Kažociņš tomēr nedomā, ka nākotnē atkārtosies 20. gadsimta kari: “Man ir diezgan grūti iedomāties, ka tāda veida karš varētu notikt Baltijas valstīs. Tas nav neiespējami, un mums ir jādara viss nepieciešamais, lai tas nebūtu. Bet no Kijivas aizsardzības varam diezgan daudz secināt, un tas nenāk par labu tankistiem. Turklāt krieviem tagad kādu laiku nebūs pietiekami spēki. Mums ir jādomā ne tikai par Māršala plānu Ukrainai, bet var gadīties, ka mums būs jādomā daudz nopietnāk arī par Māršala plānu Krievijai.”

Vairāk lasiet žurnālā Ir šeit.

 

 

Komentāri (4)

Finegans 11.06.2022. 23.16

Visu cieņu šim vīram.

+1
0
Atbildēt

0

J.šveiks 07.05.2022. 16.39

Krievus ir pārņēmis nacisms , šovinims un fašisms . Tas viss krievu propagandas rezultāts … russkij mir pa pilnu programmu , tie idioti nemaz nezin ka viņu tautieši ārpus maskavas un pēterburgas dzīvo kā lopi ķeizarlaikā, bez normālas tualetes . Un šādu ruskij mir viņi grib iesmērēt Eiropai? Nez kur dēsies tie krievi , kuri ir ārpus savas fāterlandes , kad tā sabruks? Viņi vēl tagad cer , ka imperiju atjaunos … kā teicis krodzinieks Palivecs , ne sūda to neatjaunos! Krievi tiks pazemoti un neieredzēti visā pasaulē , izņemot tur kur no tiem vēl bail un lien viņu priekšā… ceru ka Latvijā tas viss beigsies…

+1
0
Atbildēt

1

  QAnon > J.šveiks 10.05.2022. 13.14

  Ko murgo, kāds nacisms? Nacisms, tā ir cieņa, tā ir stāja, tā ir atbildība, tā ir savas zemes un tautas mīlestība. Kuram krievu necilvēkam piemīt tādas īpašības? Nacisms ir pieejams tikai humānām tautām, bet ne mūžīgiem vergiem, pēc cilvēku asinīm izslāpušai tumsonīgai bidlomasai.

  0
  0
  Atbildēt

  0

QAnon 05.05.2022. 16.44

Sapņotājiem par “Maršala plānu Krievijai”, būtu jāstājas pie sienas, kopā ar vismaz 15 miljoniem krievu militāristu, specdienestu aģentu, miliču, Putina gvardes, popu, politiķu un ierēdņu. Krievijai ir jābūt demilitarizētai, derusificētai, taisnīgi sadalītai un visiem krieviem ir jābūt globāli daklasētiem uz mūžīgiem laikiem. Vai ne Mr Philby?

0
0
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu