Netuvojies mazuļiem!

Marija Leskavniece
Print Friendly, PDF & Email

Pēdējā laikā Latvijas mežos ir ne tikai vairāk lāču, bet arī atpūtnieku. Kā iemācīties citam ar citu sadzīvot netraucējot?

Lāču skaits Latvijas mežos tiešām palielinās, apstiprina Latvijas valsts mežu struktūrvienības LVM Rekreācija un medības direktors Egils Ozols. «Lāčus satikt ir iespējams, un šīs iespējas tikai pieaug,» viņš saka. Šobrīd tiek lēsts, ka Latvijā mīt ap 70 lāču. «Bet arī tādās valstīs kā Igaunija, kur lāču skaits ir krietni lielāks, cilvēki, protams, dabā pamana lāčus, bet nav dzirdēti gadījumi, kad lāči cilvēkiem būtu uzbrukuši.» Tomēr uz to paļauties nevajadzētu. Lācis ir plēsējs. Agresīvs. «Ja viņš jutīsies, ka var uzbrukt, to arī darīs. Sevišķi lāču māte, aizstāvot mazuļus. Tas ir pierādīts!» Tāpat arī vilki. «Viss, kas nav bīstams, var tikt izmantots pārtikā. Tā ir plēsēju filozofija,» saka speciālists. Tomēr šobrīd, kad Latvijā atļautas to medības, šie dzīvnieki lielākoties cilvēku uzskatīs par bīstamu un izvairīsies.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu