«Meklēt ideju krīzē ir kaifs»

Gunārs Ķirsons. Foto — Reinis Hofmanis
Anda Burve-Rozīte
Print Friendly, PDF & Email

Pēc vairāk nekā 30 gadiem biznesā Gunārs Ķirsons augustā atkāpās no Lido padomes vadīšanas un gatavs pārdot 49% uzņēmuma akciju Krievijas miljardiera Jurija Šeflera koncernam. Tomēr pats Ķirsons (69) negrasās doties pensijā. Ko viņš darīs, no kādām kļūdām ir mācījies pagātnē un kādas ambīcijas izvirza nākotnē?

Gunārs Ķirsons vēlas, lai saruna notiek Lido Krasta ielā — pats aizvien tur pusdieno katru dienu. Pavāri Ķirsonam gatavo salātus, kuru recepte savulaik izstrādāta pusaudžu sportistu ēdienkartei, viņu treniņus uzņēmējs apmaksājis un vēlējies atrast veidu, kā puikas pievilināt veselīgajai dārzeņu ēšanai. Tagad zaļos, smalki maltos salātus ar rupjmaizes ripiņām jau gadiem ēd arī pats. Jauneklīgs, enerģijas pārpilns, gandrīz 70 gadus vecais Ķirsons savā ikdienā balansē starp biznesa vadīšanu (taktiski viņš to dēvē par padomu sniegšanu kolēģiem, kuri pārņēmuši vadības grožus) un atpūtu makšķerējot — tas esot vislabākais veids, kā radīt jaunas idejas. «To nevar, ja no rīta līdz vakaram sēž birojā vai skrien kā vilciņš.»

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu