Vīrusa epicentri

Mārsnēnu pansionāts ir lielākais Covid-19 infekcijas perēklis Latvijā ar 47 saslimušajiem, no kuriem divi ir miruši. Foto — Baiba Kļava
Baiba Kļava
Print Friendly, PDF & Email

Katrs vienpadsmitais ar Covid-19 saslimušais Latvijā ir saistīts ar sociālās aprūpes centru — ir vai nu tā iemītnieks, vai darbinieks. Kā droši turpināt senioru izmitināšanu pandēmijas apstākļos, ja tieši gados veci un slimi pacienti ir apdraudētā riska grupa?

Vējā plandoša policijas brīdinājuma lente apvij ēku kompleksu nomaļā vietā kādu puskilometru no Mārsnēnu pagasta centra. «Teritorijā iet nedrīkst!» sveiciena vietā strikti noteic dežurējošais policists. Karantīnas zonu visu diennakti uzmana divi kārtībsargi. Mārsnēnu pansionāts ir lielākais Covid-19 infekcijas perēklis Latvijā ar 47 saslimušajiem, no kuriem divi ir miruši. Te ir vairāk nekā pussimt iemītnieku, taču pagalmā redzami tikai daži cilvēki, kas velk cigarešu dūmu vai raugās uz ainavu pāri ceļam — milzīgu pļavu ar elektrības stabiem. Vairums šeit esošo senioru nespēj staigāt un paši apkopt sevi, stāsta pansionāta vadītāja Evija Jēkabsone. Pansionāta iemītnieki nāk no dažādiem Latvijas nostūriem, vietējā Priekuļu novada iedzīvotāji ir tikai pieci.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu