Tendence ir nemainīga — sabiedrība noveco. Ko par ilgdzīvošanu, kas ir ne tikai krietns gadu skaits, bet arī kvalitāte un viedums, var pastāstīt tie, kuri dzīvi vērojuši…
Jauno mediju un digitālā mārketinga speciālists Artūrs Mednis līdz šim izpētījis un izmēģinājis vairāk nekā 4200 mākslīgā intelekta rīku un programmu satura veidošanai un darba efektivitātes celšanai.…
Skolēnu lasītprasme pasliktinās. 20 gadu laikā no 5. vietas pētījuma PIRLS dalībvalstu vidū esam nokrituši līdz 23. Kā veicināt lasītprasmes apguvi, un kāpēc tas vispār ir svarīgi?
Kāpēc laikā, kad gandrīz ikviens paziņa un pat svešinieks ir sasniedzams ar pāris klikšķiem, aizvien biežāk piezogas dziļa vientulības un neiederības sajūta
Pandēmija daudzus no mums pieradināja strādāt no mājām. Jaunās tehnoloģijas mūs atbrīvo no satikšanās un sarunām klātienē. Vai mēs jau esam kļuvuši par vienpašu paaudzi?
Pielāgojoties klimata pārmaiņām, mums vajadzēs vairāk ārstu, ugunsdzēsēju, kondicionētāju, iecietības pret citām kultūrām, un, iespējams, vasarās daudzi sāks darbu piecos no rīta, prognozē eksperti
Divu pēdējo desmitgažu laikā piedzīvots tīras enerģijas bums — vēja un saules parku pieaugums bijis daudz straujāks, nekā prognozēja eksperti. Taču tas aizvien nav apturējis fosilā kurināmā patēriņu. Visstraujākais…
Automatizācija aizvien vairāk aizstās roku darbu, bet milzīgu datu apjomu analizēs mākslīgais intelekts. Lai spētu konkurēt, cilvēkiem būs jāapbruņojas ar jaunu prasmju kopumu. Kurās profesijās būs vislielākās…
Medicīnas tehnoloģiju uzņēmuma Longenesis izveidotājs datorzinātnieks Emīls Sjundjukovs veselības aprūpes nākotni saskata personalizētā datu apstrādē, kas paver jaunas durvis pacientiem un arī ārstiem