
Gunārs Trimda. Publicitātes foto
Saeimā noris diskusijas, vai pamatskolas vecuma bērniem atļaut mācīties tālmācībā. Kamēr politikas veidotāji norāda uz eksāmenu rezultātiem, uzmanība jāpievērš arī bērnu fiziskajai un mentālajai veselībai.
Katrs bērns ir atšķirīgs, un viņa vajadzības nosaka ne tikai diagnoze. Svarīga ir arī skolas vide, pedagogu attieksme, ģimenes situācija un emocionālā pieredze. Tāpēc, izvēloties piemērotāko izglītības formu, ir svarīgi analizēt katra bērna individuālās vajadzības.
Ir situācijas, kad bērniem ar uzmanības deficīta un hiperaktivitātes sindromu vai autiskā spektra traucējumiem ir labāk mācīties tālmācībā, kā arī ir situācijas, kad ar šīm pašām diagnozēm labāk mācīties klātienē. Diagnoze ir tikai viena daļa no tā, kas ietekmē katra skolēna individuālās vajadzības. Situācijas ir dažādas un svarīgu lomu spēlē ne tikai paša bērna psihiskās veselības stāvoklis, bet arī skolas vide, tās resursi, pedagoga attieksme un, protams, paša bērna ģimenē un apkārtējā vidē notiekošais - attiecības starp vecākiem un attiecības starp vecākiem un bērniem. Jāņem vērā arī situācijas, kad bērns ir nokļuvis krīzes centrā vai dzīvo audžuģimenē.