Sākumdeklarēšanu plāno no nākamā gada vidus

  • ir.lv
  • 27.11.2010.
Andris Vilks. Foto: Nora Krevneva, F64

Andris Vilks. Foto: Nora Krevneva, F64

Finanšu ministrs to uzskata par nozīmīgu soli ēnu ekonomikas mazināšanai

Jāvirzās uz to, lai sākumdeklarēšanu valstī ieviestu no nākamā gada vidus, aģentūrai LETA sacījis finanšu ministrs Andris Vilks ("Vienotība"), pēc kura domām tas būs nozīmīgs elements ēnu ekonomikas mazināšanai.

Vilks uzsvēra, ka sākumdeklarēšanas ieviešana no nākamā gada vidus ir arī viņa pārstāvētā politiskā spēka – apvienības "Vienotība" – apņemšanās.

Esot vēl jādiskutē, vai šo prasību piemērot visiem aktīvajiem iedzīvotājiem. Zināmas atkāpes deklarēties varētu būt pret cilvēkiem ar zemiem ienākumiem un pensionāriem, kaut gan esot gadījumi, kad tieši pensionāru vārdā tiek reģistrēti vērtīgi īpašumi un citi aktīvi, norādīja Vilks.

Kā ziņots, gatavojot ēnu ekonomikas mazināšanas plānu, tika panākta vienošanās, ka sākumdeklarēšanās jeb nulles deklarācija fiziskām personām un daļēja nodokļu amnestija juridiskām personām varētu tikt ieviesta no 2011.gada 1.jūlija. Uzņēmējiem tiks piedāvāta iespēja legalizēt nedeklarētu līdzekļu uzkrājumus, samaksājot noteiktu nodokli. Tiks piedāvāta soda naudas un nokavējuma naudas dzēšana, ja tiek samaksāts pamatparāds.

Jaunākajā žurnālā