Radars pasaulē

  • Ir redakcija
  • 05.03.2026.
  • IR
Starptautiskā Paraolimpiskā komiteja aizliegusi Ukrainas komandai Milānas—Kortīnas ziemas spēlēs vilkt oficiālos tērpus, uz kuriem attēlota Ukrainas karte tās starptautiski atzītajās robežās, jo tie esot «politiski motivēti». Tajā pašā laikā komiteja atļāvusi sešiem sportistiem no Krievijas un Baltkrievijas šajās paraolimpiskajās spēlēs startēt zem saviem nacionālajiem karogiem, kas bija liegts kopš Krimas aneksijas 2014. gadā.

Starptautiskā Paraolimpiskā komiteja aizliegusi Ukrainas komandai Milānas—Kortīnas ziemas spēlēs vilkt oficiālos tērpus, uz kuriem attēlota Ukrainas karte tās starptautiski atzītajās robežās, jo tie esot «politiski motivēti». Tajā pašā laikā komiteja atļāvusi sešiem sportistiem no Krievijas un Baltkrievijas šajās paraolimpiskajās spēlēs startēt zem saviem nacionālajiem karogiem, kas bija liegts kopš Krimas aneksijas 2014. gadā. Foto — Scanpix

Karš Ukrainā. 210. nedēļas galvenie notikumi

Trīs ziemas mēnešos Ukrainas pretgaisa aizsardzība atvairīja 14 masīvus Krievijas raķešu un dronu uzbrukumus, kuru laikā izšautas vairāk nekā 700 dažādu tipu raķetes. Ukrainas gaisa spēki norādīja, ka energosistēmu izdevies nosargāt.

Ukrainas armija februārī atguva vairāk teritorijas, nekā Krievijas spēki spēja ieņemt, paziņoja armijas virspavēlnieks Oleksandrs Sirskis. Analītikas centrs DeepState lēš, ka okupētā teritorija pieaugusi par 126 kvadrātkilometriem, bet Krievijas zaudējumi ziemā sasnieguši aptuveni 92 850 karavīru.

Aptuveni 70% ukraiņu netic, ka sarunas starp Ukrainu, ASV un Krieviju noslēgsies ar ilgstošu mieru, liecina Kyiv International Institute of Sociology aptauja. Tikai 25% uzskata, ka tās varētu būt sekmīgas. 57% iedzīvotāju iebilst pret karaspēka izvešanu no Doneckas apgabala drošības garantiju dēļ.

Jaunākajā žurnālā