Diriģents Andris Poga mēģinājuma laikā operā. Foto Andrejs Terentjevs, F64
Pie diriģenta pults būs jaunais Nacionālā simfoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs Andris Poga
Latvijas Nacionālā opera (LNO), svinot itāļu opermūzikas radītāja Džuzepes Verdi 200.jubileju, šovakar, 30.oktobrī Lielajā zālē atskaņos Verdi "Rekviēmu" diriģenta Andra Pogas vadībā, raksta aģentūra LETA.
Verdi "Rekviēms" ir veltīts itāļu dzejnieka un prozaiķa Alesandro Manconi (1785-1873) piemiņai. Tomēr "Rekviēma" priekšvēsture saistīta ar citu leģendāru personu. Kad 1868.gadā nomira operas ģēnijs Džoakīno Rosīni, Verdi, gribēdams izrādīt aizgājējam cieņu, ierosināja vairākiem kolēģiem kopīgi komponēt "Rekviēmu", pats izvēloties "Libera me" daļu. Pēdējā brīdī projekts izjuka, un jau gatavais skaņdarbs iegrima aizmirstībā līdz pat 1988.gadam, kad Štutgartē Helmuta Rillinga vadībā tas beidzot piedzīvoja pirmatskaņojumu. Neveiksmes sarūgtināts, Verdi tomēr negribēja atkāpties no ieceres. Kad viņš uzzināja par Manconi nāvi, Verdi nolēma "Rekviēmu" pabeigt pats, iekļaujot arī pārveidotu "Libera me" daļu no "Rosīni Rekviēma". Ilgi lolotā skaņdarba pirmatskaņojums notika Manconi nāves pirmajā gadadienā 1874.gada 22.maijā Milānas Svētā Marka katedrālē.