
Sabiedroto spēku bruņumašīna "Stryker" Vecmīlgrāvī pirms dažiem gadiem, ierodoties uz militārajām mācībām "Sabre Strike 2011" Ādažu poligonā. Foto: Ieva Čīka, LETA
Šogad iegādātas deviņas mazlietotas bruņotas apvidus automašīnas
Latvija ir viena no retajām NATO dalībvalstīm, kurai nav savas bruņutehnikas un kaujas apstākļos karavīru drošību sargā tikai viegli bruņotas apvidus automašīnas, aģentūrai LETA pastāstīja Aizsardzības ministrijas (AM) Militāri publisko attiecību departamenta direktors Kaspars Galkins.
NATO bloku veido 28 dalībvalstis. Sava bruņutehnika ir Latvijas kaimiņiem - Igaunijai un Lietuvai. Igaunijai ir bruņumašīnas uz riteņiem "Sisu", savukārt Lietuvai ir kāpurķēžu kaujas mašīnas "M-113", norādīja AM pārstāvis.
Galkins pastāstīja, ka Latvijas Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS) ir tikai viegli bruņotas apvidus automašīnas "HMMWV", "Mercedes Benz" un "Land Rover". Tieši atbilstošas tehnikas trūkums bija viens no iemesliem, kas apgrūtināja plānošanu, lai Latvija šogad varētu iesaistīties militārajā operācijā Centrālāfrikas Republikā.