
Divas reizes Marinai iekosts. Septiņus mēnešus vecs vācu aitu suns iekoda rokā, līdzko viņa ienāca kabinetā. Neaudzināts bija arī kāds gadu vecs bulterjers, kuru vajadzēja vakcinēt. «Pavēru durvis, suns atplēta muti, es — «klakts!» — paspēju aizcirst durvis deguna priekšā. Atteicos strādāt ar tādu dzīvnieku.»
Marinu par kaķeņu ginekoloģi dēvēt nevar, jo vārds «ginekologs» attiecas tikai uz sievišķo dzimumu. Runčus ārstē andrologi
Tātad Marina ir reprodukcijas speciāliste. Viņas klienti Dzīvnieku veselības centrā lielākoties ir šķirnes dzīvnieki, kam ir grūtības radīt pēcnācējus. Viens no iemesliem - slikta sperma. Tās kvalitāti var pārbaudīt. Vispirms tā jāsavāc. Runčiem to dara tā: iedod medikamentus, kas veicina spermas izdalīšanos, vai arī veic elektroejakulāciju - dzīvnieks guļ narkozē, taisnajā zarnā ievada elektrodu, kas rada spermas noplūdi. Suņiem praktizē manuālo stimulāciju. «Mana labā, stiprā roka,» nosmej Marina un parāda piltuvei līdzīgu plastmasas stobriņu, kur nonāk sperma pēc stimulācijas.
Marinas kabinetā pie sienas ir kādas haskiju ģimenes bilde. Kucei bijis dzemdes iekaisums, tas izārstēts, un kucēni piedzimuši jau divas reizes. Veicot ultrasonogrāfiju, dažkārt nevarot redzēt, cik būs kucēnu, kur nu vēl dzimumu. Ar tādu pašu ultrasonogrāfisko metodi kucēm veic ikgadējo dzemdes apskati, jo atšķirībā no cilvēkiem suņiem pavēdere ir plānāka, jo tauku slānis ir mazāks. Vēl suņi ir īpaši ar to, ka normāla to ķermeņa temperatūra ir 38-39,3 grādi. Arī sirdsdarbība un vielmaiņa ir ātrāka.