Drošības sardzē

Izstrādājot militārā apģērba dizainu, SIA Brasa Defence Systems ņem vērā dažādus faktorus. Pirmkārt, lai karavīrs būtu pēc iespējas nepamanāmāks pat ar moderniem novērošanas rīkiem. Otrkārt, tam jāspēj izturēt lielu slodzi, treškārt, jābūt funkcionālam, piemērotam valkāšanā gan mīnus 30, gan plus 40 grādos. Foto no uzņēmuma arhīva
Ilze Šķietniece, speciāli Ir

Militārās rūpniecības galvenais mērķis ir apgādāt savas valsts armiju

Jāizskauž mīts, ka Latvijā nav militārās rūpniecības — tā intervijā pirms gandrīz desmit gadiem sacīja Latvijas Drošības un aizsardzības industriju federācijas valdes priekšsēdētāja Elīna Egle-Ločmele. Diemžēl būtiskas izmaiņas šajā ziņā nav izdevies panākt — daudziem aizvien ir pārsteigums, ka pie mums ražo armijai nepieciešamo aprīkojumu un tehnoloģijas. Darbības specifikas dēļ uzņēmumi pēc publicitātes Latvijā netiecas. Tie, kuri mediju dienaskārtībā parādās, pēc tam savās mājaslapās redz pastiprinātu rosību no Krievijas un Ķīnas IP adresēm. 

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu