Biznesa «velniņš»

Dmitrijs Dementjevs-Dedelis (32). Agrāk: DigiPulse Foundation dibinātājs. Tagad: SIA eDoks vadītājs. Foto — Gints Ivuškāns
Ieva Puķe
Print Friendly, PDF & Email

Dmitrijs Dementjevs-Dedelis savu pirmo naudu nopelnīja pamatskolas laikā. Uzņēmējdarbībā piedzīvojis jau divas ekonomikas krīzes. Bet pandēmijā strauji audzis pieprasījums pēc viņa veidotā elektronisko dokumentu risinājuma eDoks. To attīstīt palīdz arī iesāktās psiholoģijas studijas. «IT cilvēki bieži nespēj iejusties «parasta mirstīgā» ādā»

Viss sācies ar ozolzīļu lasīšanu. Mamma mazajam Dimam uzticēja šādu pienākumu, jo vecākiem bija ienācis prātā savā īpašumā sastādīt kokus un pašiem izaudzēt arī stādiņus. «Viņa man maksāja 50 santīmus par burciņu,» iesmiedamies atceras uzņēmējs. «Protams, palīgā pieaicināju draugu, kuram maksāju 20 santīmus par zīļu burciņu. Diemžēl mamma to ātri atkoda, un rūpals beidzās.» Arī vecāki neturpināja attīstīt savu ideju. «Bet es saprotu viņu domu — ozoli ir forši koki, latviešu spēka simbols!» Dmitrijs Dementjevs-Dedelis runā ar respektu. 

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu