Rakstniekam iznāk grāmata

  • Baiba Zīle, Domuzīme
  • 29.06.2021.
  • Domuzīme
2021_06_Baiba-Zile-pedeja-lapa_40.png

2021_06_Baiba-Zile-pedeja-lapa_40.png

TAS ir noticis! Redaktore ir atsūtījusi fotogrāfiju — tajā redzams manas jaunās grāmatas pirmais eksemplārs. Pavisam svaigs, tikko no tipogrāfijas, kliedzoši jauns un neskarts. Tūliņ, tūliņ, vēl tikai pāris dienas, un mans lolojums parādīsies veikalos, bibliotēkās, grāmatplauktos un elektroniskajās ierīcēs. Urā! 

Kādas izjūtas pārņem pašu rakstnieku? Kvēlojošs ekshibicionista prieks un vēlme dalīties šajā vēstī ar visu cilvēci mijas ar skaidrības uzplaiksnījumiem, ka jāpaslēpjas dziļā vientuļnieka alā, lai autoru neviens nevarētu atrast. 

«Atkal jauna grāmata? Tu nu gan dod! Par ko tā ir?»

Izstrādājot sižetu, veidojot dialogus, teksta ritmu un noskaņu, ļaujoties radošajam transam un citiem radīšanas noslēpumiem, nemaz nedomāju, par ko īsti rakstu. Dārgo lasītāj, tā ir par visu. Par esamības nepanesamo vieglumu, dzīvības gaistamību, cilvēcisko komēdiju, bailēm no sevis un varbūt arī no nāves. Par manām attiecībām ar dzīvi, atbrīvošanos, par… Ek! Palasi ceturtā vāka tekstu, veselu dienu mocījos, to sacerot. 

Jaunākajā žurnālā

Paradoksālais Livonijas mantojums

Andris Levāns.
  • Dzeja
  • 23.12.2025.

Slīpsvītras

Noklusējuma ilustrācija: cilvēks ar datoru

Katram sava fronte

Te iemūžināts brīdis, kad atvestā mašīna un krava atdota tieši ukraiņu vienības rokās. Hlopci mazliet iepozē. Raksta autores foto

Kāds biju, tāds palieku

Fricis Menders Jūrmalā 1969. gada vasarā. Kadrs no Pauļa Lazdas filmētā materiāla viesošanās laikā Latvijā. Latvijas Nacionālā arhīva krājums
  • Proza
  • 23.12.2025.

Viļņas utopija

Noklusējuma ilustrācija: cilvēks ar datoru
  • Apskats
  • 23.12.2025.

Paaudze V?

Noklusējuma ilustrācija: cilvēks ar datoru
  • Komentārs
  • 23.12.2025.

Izdzītā vēsture

Etnisko vāciešu izraidīšana no Čehoslovākijas. Pie apģērba tiem bija  piestiprināta norāde ar burtu «N», no čehu vārda Němec — ‘vācietis’. 1946. gada janvāris. Foto  —  Čehijas ziņu aģentūra (ČTK)