Stiprināt lauku cilvēkus 2

Rutas Āboliņas Cepļos Iecavas novadā ir tikai seši hektāri zemes, bet ar Eiropas Savienības subsīdiju palīdzību viņai izdevies bišu saimju skaitu pavairot no divām līdz 108. Foto — Ieva Salmane
Gunita Nagle
Print Friendly, PDF & Email

Vairāk nekā 90% zemnieku saimniecību Latvijā ir mazas vai vidējas — tieši tās veido lauku mugurkaulu. Taču no tiešmaksājumu naudas tās saņem aptuveni trešo daļu, jo ES finansiālā atbalsta lauvastiesa tiek lielsaimniekiem. Vai to plānots mainīt?

Ciemošanās mazā lauku saimniecībā sagādā prieku — pie mājas puķu dobes un smaidīgi cilvēki vedina pagaršot pašu izaudzētos labumus. Rutas Āboliņas Cepļos Iecavas novadā ir tikai seši hektāri zemes, bet ar Eiropas Savienības subsīdiju palīdzību viņai izdevies bišu saimju skaitu pavairot no divām līdz 108. Vecumdienās iztiku pelna, pārdodot medu. Pie mājas viņai ir dārzeņu un augļu dārzs, ganās vistas un divi auni — Ruta izaudzē gandrīz visu, ko celt galdā.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu