Kā zaldāti karā

Uz Kristus statujas Riodežaneiro Lieldienās tika projicēts ārsta tērps. Foto — Scanpix
Gunita Nagle
Print Friendly, PDF & Email

Latvijā katrs desmitais no Covid-19 inficētajiem ir cilvēks, kas strādā veselības aprūpē. Katru reizi, kad mediķu vidū tiek atklāts kaut viens inficētais, desmitiem viņa kolēģu sākas karantīna, slēdz slimnīcas nodaļas un ārstu prakses. Vai mediķi jūtas droši, strādājot frontes pirmajās līnijās?

Godinot medicīnas darbiniekus, kas cīnās ar koronavīrusu, slavenā Jēzus Kristus statuja Riodežaneiro Lieldienās tika izgaismota ārsta tērpā. Pēc Pasaules Veselības organizācijas datiem, zināmi jau vairāk nekā 20 tūkstoši veselības aprūpes sistēmā strādājošo, kas inficējušies ar Covid-19. Nav ne dienas, kad mediķi neraudātu par savu kolēģi, kurš vīrusa dēļ ir miris. Šāda traģēdija piedzīvota arī kaimiņvalstī Igaunijā, kur 9. aprīlī nomira Kuresāres slimnīcas darbiniece. Līdz Lieldienām gan Igaunijā, gan Lietuvā ar jauno koronavīrusu bija inficējušies vairāk nekā simt veselības aprūpes darbinieku.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu