fbpx

«Viņas strādā labprātīgi» 1

Ilustratīvs foto — Shutterstock
Indra Sprance
Print Friendly, PDF & Email

Katru gadu Latvijā vidēji 23 cilvēki iegūst cilvēktirdzniecības upura statusu. Lai arī piespiedu ekspluatācijas formas mainās, gadu gaitā nemainīgi populāra ir viena joma — prostitūcija. Kāpēc joprojām šajā nodarbē tiek ekspluatēti nepilngadīgie, cik sekmīgi valsts iestādes to apkaro, un vai nav pienācis laiks sodīt seksa pircējus?

Pirms pieciem gadiem biedrības Centrs Marta redzeslokā nonāca pirmā nepilngadīgā meitene — cilvēktirdzniecības upuris. Viņa bija cietusi no seksuālas ekspluatācijas. Toreiz jauniete bija nokļuvusi nelāgā kompānijā. Sākotnēji iecerētais tusiņš izvērtās nodevībā no draugu puses. Meitene nonāca kādā dzīvoklī, kur nedēļām tikusi ieslodzīta, piedzīvojusi psiholoģisku un fizisku vardarbību. Laukā no dzīvokļa tikusi tikai izbraucienos pie klientiem. Tolaik viņai bija 14 gadu, un meitene galīgi nav izskatījusies pēc tādas, kas varētu piedāvāt seksuālus pakalpojumus, atminas bijusī Centrs Marta pārstāve Irina Mazurika.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu