nepilngadīgie

- Tēma
- 19.03.2025.
- Ilze Šķietniece
Nāvīgi ātri

- Viedoklis
- 30.10.2024.
Nepilngadīgi, nepavadīti, nevajadzīgi?

- Tēma
- 22.05.2024.
- Agnese Meiere
Bērnam bērns


- Tēma
- 26.07.2023.
- Agnese Meiere
Kur viņi paliek?

- Tēma
- 08.05.2025.
- Baiba Litvina
Vai jaunā sodu politika apturēs pusaudžu noziedzības pieaugumu
Pērn policija reģistrējusi gandrīz 700 nepilngadīgo pastrādātu noziegumu, par piektdaļu vairāk nekā iepriekšējā gadā. Vairumam kriminālais ceļš sācies ar apreibināšanos, zādzībām un laupīšanām. Taču jaunieši spēj arī nežēlīgi piekaut, izvarot un noslepkavot

- Tēma
- 19.03.2025.
- Ilze Šķietniece
Nāvīgi ātri
Lai gan avārijās bojāgājušo skaits Latvijā samazinās, mums joprojām ir trešais augstākais līmenis Eiropā. Pērn Lizumā četri jaunieši nositās nakts izklaides braucienā, kas apvieno tipiskos nelaimes apstākļus — ātra, agresīva braukšana un iemaņu trūkums. Bieži arī alkohols

- Viedoklis
- 30.10.2024.
Nepilngadīgi, nepavadīti, nevajadzīgi?
Viena no sabiedrības un valsts brieduma mērauklām ir tās spēja sniegt nodrošinājumu visievainojamākajiem. 2021. gada vasarā pie Eiropas Savienības-Baltkrievijas robežas strauji pieauga robežšķērsotāju skaits, kuru starpā bija arī nepilngadīgi bērni un jaunieši, kas bēgļu gaitās devušies bez pieaugušo pavadības. Pēdējo trīs gadu laikā šī situācija nav būtiski mainījusies, un tas ir izgaismojis fundamentālas problēmas nepilngadīgu personu uzņemšanā. Nepavadīto bērnu bailes no deportācijas, ilgstošo neziņu par to, kas viņus sagaida, un neskaidro pieeju sociālajam atbalstam pastiprina maldīgi un slēpti ekspluatatīvi solījumi no pārvadātājiem – organizētās noziedzības dalībniekiem, kuru redzeslokā visbiežāk nonāk šie jaunie cilvēki.

- Tēma
- 22.05.2024.
- Agnese Meiere
Bērnam bērns
Ik gadu aptuveni simt bērnu piedzimst nepilngadīgām mammām. Visbiežāk meitenes meklē mīlestību, ko nav saņēmušas ģimenē, taču viņām trūkst elementāru zināšanu par kontracepciju. Ne tikai pusaudžiem, arī daudziem pieaugušajiem Latvijā priekšstati par seksuālo veselību ir pilnīgi aplami

- Viedoklis
- 14.11.2023.
Māksla kā tilts jeb Kā saglabāt atvērtu sirdi tam, kas pabijis cietumā?
Pasaule nav tikai balta un pūkaina: to visai skaudri sapratu brīdī, kad pirms deviņiem gadiem uzzināju, ka aiz augstajiem žogiem turpat netālu no manām jaunajām mājām Cēsīs atrodas Audzināšanas iestāde nepilngadīgajiem (CAIN). Tas līdzi nesa daudz jautājumu: par kādiem pārkāpumiem bērni un jaunieši tur atrodas, kas viņu dzīvēs noticis tāds, lai šādā vietā nonāktu, un neslēpšu – arī ne mazums bažu. Taču, atskatoties uz šo laiku, varu būt pateicīgs, ka mana pirmā reakcija bija nevis distancēšanās vai neuzticība, bet interese un vēlme šos jauniešus satikt.

- Tēma
- 26.07.2023.
- Agnese Meiere
Kur viņi paliek?
Katru dienu Valsts policijas mājaslapā un sociālo tīklu profilā parādās ziņas par meklēšanā izsludinātajām personām. Vai tiešām šo cilvēku skaits pieaug, un kur viņi pazūd?

- Analīze
- 14.06.2023.
- Ilze Šķietniece
Bandas vadonis 12 gadu vecumā

- Tēma
- 08.01.2020.
«Viņas strādā labprātīgi»

- Pasaulē
- 07.08.2019.
Drosme lasīt omoniešiem


- Viedoklis
- 28.11.2017.
Cilvēku zināšanas par tehnoloģijām ir labākas nekā par savu ķermeni un veselību


- Analīze
- 14.06.2023.
- Ilze Šķietniece
Bandas vadonis 12 gadu vecumā
Mazgadīgo grupas nežēlīgi uzbrūk vienaudžiem un senioriem. Policija apsver iespēju lūgt izmaiņas Krimināllikumā

- Tēma
- 08.01.2020.
«Viņas strādā labprātīgi»
Katru gadu Latvijā vidēji 23 cilvēki iegūst cilvēktirdzniecības upura statusu. Lai arī piespiedu ekspluatācijas formas mainās, gadu gaitā nemainīgi populāra ir viena joma — prostitūcija. Kāpēc joprojām šajā nodarbē tiek ekspluatēti nepilngadīgie, cik sekmīgi valsts iestādes to apkaro, un vai nav pienācis laiks sodīt seksa pircējus?

- Pasaulē
- 07.08.2019.
Drosme lasīt omoniešiem
Par vienu no Maskavas opozīcijas protestu simboliem kļuvusi meitene ar konstitūciju rokās

- Viedoklis
- 01.08.2019.
Kailfoto izspiešana no bērniem internetā: kā rīkoties vecākiem?
Nav noslēpums, ka vasaras brīvlaikā bērni un pusaudži internetā un sociālajos tīklos pavada daudz vairāk laika, nekā ierasts. Nereti garlaikojoties bērni mēdz sastrādāt dažādas muļķības. To labi zinot, situāciju savā labā mēdz izmantot cilvēki ar netīriem nolūkiem, tāpēc vecākiem ieteicams ar bērniem pārrunāt drošību internetā.

- Viedoklis
- 28.11.2017.
Cilvēku zināšanas par tehnoloģijām ir labākas nekā par savu ķermeni un veselību
Statistikas dati gadu no gada rāda, ka Latvijas iedzīvotāju veselības stāvoklis uzlabojas, tomēr ikdienas darbs ar pacientiem liek šo patiesību apšaubīt. Ja salīdzinām ar iepriekšējām paaudzēm, katra nākamā arvien vairāk cieš no tādām slimībām, kas saistītas ar apkārtējās vides kaitīgo ietekmi, piemēram, alerģiju un astmu. Tāpat palielinās sirds un asinsvadu slimību gadījumu skaits, un pavisam agrā vecumā var novērot kaites, kas skar balsta un kustību funkcijas. Šo un daudzu citu slimību cēloņi ir mūsdienu cilvēka dzīvesveids, kā arī zināšanu un izpratnes trūkums par savu ķermeni. No pieredzes var teikt, ka patlaban kā lielo, tā mazo pacientu zināšanas par tehnoloģijām ir krietni labākas nekā par savu ķermeni un veselību, tai skaitā – reproduktīvo.

- Ziņa
- 02.11.2016.
No Kalē "Džungļiem" uz citām vietām Francijā pārvieto nepilngadīgos
Francijas varasiestādes trešdien sāka pārvietot uz migrantu centriem citviet valsts teritorijā apmēram 1500 nepilngadīgos migrantus, kas līdz šim dzīvoja Kalē pilsētā nojauktās nometnes "Džungļi" tuvumā, vēsta aģentūras LETA-AFP. Pirmais autobuss ar 43 nepilngadīgajiem devās ceļā trešdienas rītā 9.30 pēc Latvijas laika. Kopumā pieaugušo nep
