VIDEO: Tapusi diasporas bērnu himna “Jauna dziesma”

Publicitātes foto

Šovasar Vācijā pirmo reizi izskanējusi latviešu diasporas bērnu himna “Jauna dziesma”, kuras mūzikas autore ir latviešu izcelsmes komponiste, prestižās “Emmy” balvas laureāte un jaunās latviešu filmas “Dvēseļu putenis” mūzikas komponiste Lolita Ritmanis, bet vārdu autors – mūziķis un dzejnieks Guntars Račs. Dziesma tagad, rudenī, uzsāk ceļu pie mazajiem dziedātājiem gan diasporā, gan Latvijā, lai kļūtu par bērnus vienojošu, muzikālu motīvu.

Dziesmas idejas, kura radusies pirms diviem gadiem, autori un īstenotāji ir latviešu kultūras biedrība SAIME, kas darbojas Štutgartē, Dienvidvācijā. Biedrības līdz šim zināmākie īstenotie pasākumi ir vērienīgie svētki Vācijā 2017. gadā “Eslingenas Dziesmu svētkiem 70”, kā arī mūzikla “Eslingena” jaunuzveduma izrādes gan Vācijā, gan Latvijā. Diasporas bērnu himna “Jauna dziesma” ir biedrības dāvana bērniem Latvijas simtgadē – himna, kas vienotu bērnus pāri valstu robežām, radot sajūtu par vienu tautu, lai arī kur katrs dzīvotu, un atgādinot par kopīgo dzimteni, valodu un bagāto kultūru.

Dziesmas tapšanai biedrība uzrunājusi ASV dzīvojošo latviešu izcelsmes komponisti Lolitu Ritmanis un populāro dziesmu vārdu autoru Guntaru Raču, kuri idejai atsaucās un noticēja uzreiz. Diasporas bērnu himnas pirmatskaņojums notika šī gada 1. jūnijā Štutgartē, kad diasporas bērni tikās kopīgā nometnē.

Pagaidām nav neviena komentāra

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu