Lietas izskatīšanas gaitu tiesa vērtēs spriedumā • IR.lv

Lietas izskatīšanas gaitu tiesa vērtēs spriedumā 2

Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētājas p. i. uzdevumā — Raimonds Ločmelis, Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētājas palīgs sabiedrisko attiecību jautājumos

Replika. par rakstu 10 gadu izaicinājums

Vēlamies precizēt žurnāla Ir 2019. gada 14. februāra rakstā 10 gadu izaicinājums publicēto informāciju par Rīgas apgabaltiesā notikušo sēžu skaitu, izskatot krimināllietu nr. 12812001408 (tā sauktā Lemberga lieta — red.).

Līdz 2019. gada 8. februārim bija nozīmētas 1184 tiesas sēdes, no kurām notika 617, bet nav notikušas 567 sēdes, tādēļ redzamas atšķirības salīdzinājumā ar žurnāla publikācijā minēto notikušo un atlikto sēžu skaitu.

Gada sākumā tiesa ar lietas dalībniekiem saskaņo tiesas sēžu grafiku jau nākamajam gadam, un sēžu atlikšana faktiski atspoguļo izmaiņas iepriekš nozīmēto sēžu norisē, taču sākotnēji 2009. gadā tāda kārtība vēl nebija ieviesta. Jāņem vērā, ka paplašinātā sastāvā (trīs tiesneši un rezerves tiesnese) tiesa lietu sāka izskatīt pēc tam, kad 16 tiesas sēdes jau bija notikušas. Turklāt sākotnēji tiesas sastāvā esošie tiesneši izskatīja arī citas lietas.

Informācija apkopota, pārskatot tiesas sēžu protokolus un precizējot Tiesu informatīvajā sistēmā atzīmētās norādes. Tiesas sēde uzskatāma par notikušu arī tajā gadījumā, ja tiesa konstatē, ka, piemēram, nav ieradies aicinātais cietušais, liecinieks vai kāds no apsūdzētajiem. Tas nozīmē, ka konkrēto tiesas sēdi nākas atlikt un lieta netiek skatīta pēc būtības, bet šo sēdi nevar atzīt par nenotikušu. Iespējams, tādēļ atšķiras citu avotu sniegtā informācija.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, lūdzam autorizēties ar savu epastu vai sociālā tīkla kontu:


Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu