Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu vadīs Liene Cipule 1

Liene Cipule. Publicitātes foto
Print Friendly, PDF & Email

Atklātā konkursā uz Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) direktora amatu uzvarējusi Liene Cipule, kura strādājusi dažādos ar veselības aprūpi saistītos amatos gan valsts pārvaldē, gan privātajā sektorā, informē Valsts kanceleja.

Cipule bijusi SIA Klīnika Diamed vadītāja un strādājusi Rīgas Veselības centrā, Latvijas Ārstu biedrībā un Siguldas slimnīcā. Tāpat viņa ieņēmusi Veselības ministrijas parlamentārā sekretāra amatu. Jaunajai NMPD direktorei ir fizioterapeita grāds, kā arī veselības zinātņu maģistra grāds veselības aprūpē un sociālo zinātņu maģistra grāds sabiedrības vadībā.

Cipule uzsver, ka “NMPD attīstība un efektīva darbība ir viens no priekšnoteikumiem veselības aprūpes sistēmas stabilitātei kopumā. Īpaši pašlaik, kad mūsu valsts piedzīvo pārmaiņas veselības aprūpes organizēšanā”.

 “Manas prioritātes NMPD vadībā būs kvalitātes un procesu vadības uzlabošana, cilvēkresursu nodrošināšana un attīstība, kā arī efektīva finanšu resursu pārvaldība. Lielākais izaicinājums būs izveidot spēcīgu un saliedētu komandu savu ieceru realizēšanai un vienlaikus, saglabājot labākās dienesta darba tradīcijas, motivēt cilvēkus uz dienesta attīstību,” saka Cipule.

Cipule kādu laiku bijusi arī politikā. Viņa bija 2014.gada maija nodibinātajā partijā No sirds Latvijai un tika iekļauta partijas kandidātu sarakstā 12.Saeimas vēlēšanām. Taču drīz pēc tā iesniegšanas Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) Cipule paziņoja, ka politisko spēku pamet. Kā iemeslu viņa minēja partijas valdes nespēju izskaidrot vairākus iepriekš pieņemtos lēmumus, kas bija saistīti ar partijas ziedotājiem. Viņa bijusi arī Nacionālās apvienības biedre.

Valsts kanceleja atklātu konkursu uz vakanto NMPD direktora amatu izsludināja 13. novembrī. Šim amatam pieteicās astoņi pretendenti. Vērtēšanas komisija lēma, ka Cipule vislabāk atbilst NMPD direktora amata prasībām. Jaunajā amatā Cipule plāno sākt strādāt no 2018. gada 8. janvāra.

Augusta beigās iepriekšējā NMPD direktore Sarmīte Villere pameta darbu dienestā, jo progress NMPD neesot noticis nepietiekami strauji. No amata aizejošā NMPD vadītāja skaidroja, ka šāda lēmuma iemesls esot dziļi personisks – viņa vēloties doties jaunos izaicinājumos. “Neatliekamajā medicīnā esmu izdarījusi visu, sākot no brigādes ārsta līdz dienesta direktorei, laiks iet uz priekšu,” sacīja Villere, kura vienlaikus neslēpa, ka strādāt pie esošās veselības aprūpes sistēmas ir ļoti grūti.

Uz jautājumu, vai pametusi amatu nesaskaņu ar veselības ministri Andu Čakšu dēļ, NMPD vadītāja atbildēja, ka tās gluži neesot nesaskaņas, bet viņa gribētu, lai dienests attīstās straujāk. Stājoties amatā, Villere esot definējusi gada laikā paveicamos uzdevumus, taču viss negājis uz priekšu iecerētajā ātrumā.

Komentāri (1)

Edzus124 04.01.2018. 20.36

Saņem Faktorings uzņēmumiem uzreiz pēc rēķina izrakstīšanas https://www.cityfinances.lv/faktorings/

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu