Restorāns “Sēnīte” iekļauts aizsargājamo valsts kultūras pieminekļu sarakstā

  • ir.lv
  • 12.10.2016
Foto: wikipedia.com

Foto: wikipedia.com

Ilggadējie ēkas saimnieki vēlas no būves atbrīvoties.

Savulaik slavenais restorāns "Sēnīte" iekļauts aizsargājamo valsts kultūras pieminekļu sarakstā, trešdien vēstīja raidījums "900 sekundes".

Tas nozīmē, ka tukšās padomju laika ēkas saimnieki nedrīkst nojaukt. Taču arī atjaunot bijušo restorānu nav paredzēts - saimnieki grasoties ēku pārdot.

Siguldas šosejas malā esošā "Sēnīte" pašlaik stāv tukša un pamesta. Par padomju laika ēkas iekļaušanu valsts kultūras pieminekļu sarakstā sākotnēji vienprātības nebija. Iekļaušanas atbalstītāji un pretinieki bijuši Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijā (VKPAI), iekļaušanai pretojušies "Sēnītes" saimnieki.

Tagad ir panākts kompromiss un aizsargājamo valsts kultūras pieminekļu sarakstā iekļauta daļa bijušā restorāna "Sēnīte" ēku.

Jaunākajā žurnālā