Streļčenoks atbrīvo KNAB Juridiskās un personālvadības nodaļas vadītāju Dravenieci 17

KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks. Foto: Edijs Pālens, LETA

Atlaistā ir pārliecināta, ka nav vienīgā, ar kuru Streļčenoks tuvākajos mēnešos tā izrīkosies

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks ceturtdien piemērojis disciplinārsodu – atbrīvošanu no amata – Juridiskās un personālvadības nodaļas vadītājai Ilzei Draveniecei.

Draveniece aģentūrai LETA apstiprināja, ka viņa tiek atbrīvota no amata ar ceturtdienu. Streļčenoka lēmumu viņa uzskata par prettiesisku un to noteikti pārsūdzēs tiesā. Disciplinārsodu viņa esot izpelnījusies par maznozīmīgiem pārkāpumiem, kas Streļčenoka izpratnē ir pietiekams pamats viņas atbrīvošanai. Pārkāpumi esot tie paši, kas bija minēti viņas pagājušā gada darba novērtējumā – “nebūtisku iekšējo procedūru neievērošana”.

Pēc Dravenieces teiktā, formāli no KNAB priekšnieka neatkarīgā disciplinārlietas izmeklēšanas komisija Streļčenokam ieteikusi piemērot divu veidu maksimālos sodus – pazemināšanu amatā vai atbrīvošanu no amata. Mājienus par atbrīvošanu no amata Draveniece saņēmusi jau pirms gada, turklāt pēdējā laikā publiskajā telpā bija izskanējuši dažādu personu pamudinājumi šādi rīkoties.

“Disciplinārlietas izmeklēšanas komisijas secinājumiem ir maza nozīme – svarīgākais bija tas, kā viņš uztver lietu atrisināšanu. Šobrīd no Streļčenoka puses biroja iekšienē notiekošais ir izgājis no jebkuriem rāmjiem. Tā vietā, lai KNAB vadītājs risinātu situāciju, viņš izmanto absolūti destruktīvas izrēķināšanās metodes. Biroja nodaļu vadītāji situācijas risināšanai bija aicinājuši Streļčenoku sasaukt biroja iekšējās padomes sēdi, taču šie lūgumi tika noraidīti,” uzsvēra Draveniece.

Draveniece ir pilnībā pārliecināta, ka viņa nav vienīgā, ar kuru Streļčenoks tuvākajos mēnešos šādā veidā izrēķināsies. Nu jau bijusī amatpersona uzskata, ka KNAB priekšniekam ir saraksts ar pieredzējušiem biroja darbiniekiem, pret kuriem sekos šādas darbības.

Bijusī KNAB arodbiedrības vadītāja KNAB strādāja kopš tā izveidošanas – 2002.gada – un līdz šim neviena KNAB priekšnieka laikā nebija izpelnījusies disciplinārlietas.

Draveniece bija viena no trīs amatpersonām, kura šogad izpelnījās KNAB vadības kritiku par darbu pagājušā gadā. Streļčenoks vienpersoniski viņu bija novērtējis ar E līmeni, kas nozīmē, ka viņas darba izpilde nesaskanot ar prasībām attiecīgajā nozarē, visās jomās nepieciešami būtiski un tūlītēji uzlabojumi. Atkārtota novērtēšana viņai bija paredzēta šī gada novembrī. Pārējās divas amatpersonas bija KNAB priekšnieka vietniece Juta Strīķe un Korupcijas novēršanas nodaļas vadītāja Diāna Kurpniece.

Iespējams, jau tuvākajā laikā izšķirsies KNAB priekšnieka vietnieces Jutas Strīķes liktenis. Arī pret KNAB priekšnieks ierosinājis disciplinārlietu. Šīs disciplinārlietas izmeklēšanas termiņš tika pagarināts līdz 20.septembrim. Pagaidām gan nav zināms, vai termiņš netiks atkārtoti pagarināts.

Novembrī novērtēšana paredzēta arī pašam Streļčenokam. Viņš vakar Latvijas Radio (LR) atzina, ka nebaidās no pārbaudes un pazaudēt savu amatu, jo ir pārliecināts, ka strādā sabiedrības labā un dara visu iespējamo, lai birojs būtu apolitisks.

Pēdējos mēnešos KNAB atkal uzjundījušas domstarpības starp biroja priekšnieku Jaroslavu Streļčenoku un daļu biroja darbinieku, tai skaitā Strīķi. Vēl vakar Streļčenoks LR paziņoja, ka, pēc viņa paša domām, ir ļoti labas attiecības ar kolektīvu darbavietā. Tāpat viņš pauda pārliecību par KNAB konflikta atrisināšanos un neizslēdza amatpersonu aiziešanu.

Streļčenoks augusta sākumā nolēma atcelt KNAB rīkojumu, ar kuru apstiprināts biroja Ētikas komisijas sastāvs. Tas notika pēc tam, kad komisija vērsās pie Ministru prezidenta Valda Dombrovska par Streļčenoka un viņa vietnieces Ilzes Jurčas iespējamiem pārkāpumiem.

Premjers uzskata, ka konflikts starp KNAB darbiniekiem pamatā ir izveidojies nevis personāliju, bet sistēmisku problēmu dēļ, tāpēc premjers un ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers nesen nolēma izveidot starpinstitūciju darba grupu KNAB nolikuma pilnveidošanai.

 

Komentāri (17)

dro 20.09.2013. 06.17

Premjers uzskata, ka konflikts starp KNAB darbiniekiem pamatā ir izveidojies nevis personāliju, bet sistēmisku problēmu dēļ, tāpēc premjers un ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers nesen nolēma izveidot starpinstitūciju darba grupu KNAB nolikuma pilnveidošanai.
___________________________
Smieties vai raudāt? Varbūt vajag radīt 2 vai vairākus KNAB, lai pietiktu amatu visiem ambicioziem priekšniekiem? Vai nu atlaist Strelčonoku un vadītāja amatā iecelt Strīķi, vai arī tā bodīte jāklapē ciet /Riņķī apkārt/. Vienotībai jau pasen pazudusi JL vēlme cīnīties ar korupciju, to pierāda attieksme pret notiekošo Rīgas ostā.

+11
0
Atbildēt

0

janis17 20.09.2013. 00.09

Ideāls foto :))))

+4
0
Atbildēt

0

Eleonora Maisaka 20.09.2013. 10.00

Nepatīkams krievelis, īpaši pēc viņa intervijas LR4. Domāju, ka labākais variants KNAB priekšnieka amatā būtu Loskutovs, kurš ar Strīķi jau bija pārvarējuši savstarpējo nepatiku iestādes normālas darbības vārdā. Visiem KNAB, kā arī citu spēka struktūru darboņiem būtu jāparedz Poligrāfa testi, stājoties darbā, aizdomu vai strīdu gadījumos, ka arī izlases kārtā.
Būtu tik valstiska pieeja un politiskā griba, ātri vien varētu atbrivoties no pretvalstiskiem elementiem un korumpantiem iestādēs un, nešaubos, ASV vēstniecība pieškirtu vajadzīgās iekārtas un specus. Pēc pārbaužu ieviešanas, nākošā dienā visa DP un puse pārējo miliču uzrakstītu atlūgumus un atlikušiem, bez sabotieriem būtu viegli un daudz drošāk strādāt

+7
-3
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu