
Ēka avārijas stāvoklī. Foto: Evija Trifanova, LETA.
"Rīgas Namu pārvaldnieks" kā apsaimniekotājs nebūs tas partneris, kurš iedziļināsies katrā konkrētajā gadījumā un centīsies palīdzēt.
Galvaspilsētā ir 87 ēkas, kuru dzīvokļu īpašniekiem Rīgas pilsētas būvvalde ir pieprasījusi tuvākajā laikā izvākties no saviem īpašumiem. Tātad ne viena vai divas, bet tuvu pie simta! Epidēmija? Kur ies iedzīvotāji, kas nav tie bagātākie cilvēki, un dzīvoklis ir vienīgais viņu īpašums. Kas vainīgs — īpašnieki, īrnieki, apsaimniekotājs, pašvaldība, kāds cits, vai visi kopā?
Viena no problēmām ir dažādā ēkas iedzīvotāju attieksme pret dzīvokli un māju kopumā. Lūk, viena no ēkām, kas esot avārijas stāvoklī un kas ar steigu jāpamet, ir Matīsa ielā 82. Tā ir divstāvu koka māja, kurā avārijas stāvoklī ir gan 19 dzīvokļi, gan mājas koplietošanas telpas. Ir nepieciešams remonts, bet apsaimniekotājs to neveic, jo ēkai nav uzkrājums, bet gan vairāk nekā 11 000 eiro parāds. Nu ko, varētu teikt, paši nemaksā rēķinus, nerūpējas par savu īpašumu, lai tad arī iet zem tilta mucā uguni kurināt. Tomēr, kā izrādās, vairāk nekā puse, desmit dzīvokļi ir pašvaldības īpašums, kuros dzīvo īrnieki, un tieši šie īrnieki ir sakrājuši lielo parādu. Ko lai dzīvokļu īpašnieki iesāk, ja maciņš kopējs ar īrniekiem, kuri savas saistības nepilda?