
Baltkrievijas "plīša lācīšu desants" Minskas ielās. Foto: EPA/LETA
Igaunijas valdībai jālemj par attiecīgu likumprojektu
Igaunijas valdība ceturtdien apspriedīs likumprojektu, kas paredz, ka vīzu jautājumos Baltkrievijā Igaunija pārstāvēs Zviedrijas intereses, vēsta "Postimees.ee".
Attiecīgu likumprojektu valdībā ir iesniegusi Igaunijas Ārlietu ministrija. Projekts paredz vienošanos starp Igauniju un Zviedriju. Šī vienošanās stātos spēkā 2011.gada 6.janvārī noslēgtās vienošanās vietā, kas paredzēja, ka Zviedrija Igauniju pārstāv Kubā un Dienvidāfrikas Republikā.
Tagad Zviedrijas Ārlietu ministrija lūgusi Igauniju, lai tā pārstāvētu zviedru intereses Baltkrievijā. Saskaņā ar projektu, vienošanās jāstājas spēkā 20.augustā.
Kā zināms, sakarā ar tā saucamo "plīša lācīšu" desantu, kurus Baltkrievijā augusta sākumā, baltkrievu pretgaisa aizsardzības spēku nepamanīta maza lidmašīna nometa Minskā un tās apkārtnē, baltkrievu diktators Aleksandrs Lukašenko no Minskas izraidīja Zviedrijas vēstnieku, kā arī visus zviedru diplomātus. Savukārt zviedru reklāmas aģentūras pārstāvji, kuri šo vārda brīvības akciju organizēja un īstenoja, atteicās ierasties uz pratināšanu Baltkrievijas VDK, publiski aicinot pašu Lukašenko atbraukt uz Zviedriju.