Daudz kopēja

  • Ilze Vītola
  • 06.05.2020
  • IR
Ēdiens, pēc kā Suvi skums, pametot Latviju, ir biešu aukstā zupa. «Es jau visu ziemu par to sapņoju!»
Foto — Kristīne Madjare

Ēdiens, pēc kā Suvi skums, pametot Latviju, ir biešu aukstā zupa. «Es jau visu ziemu par to sapņoju!» Foto — Kristīne Madjare

Somietei Suvi Māritai Pribillai latviešu ēdiens šķiet tuvs un pazīstams, tomēr dilles gan somi tik dāsni neizmanto

Mēs sarunājamies 30. aprīlī, un Suvi ar nepacietību gaida rītdienu. Tad viņa tiks pie sen kārotajiem kartupeļu salātiem ar olīveļļas, sinepju un vīna etiķa mērci. To somi katru gadu gatavo 1. maija piknikam. Viņi ēd arī desiņas un klāt piedzer sima — dzērienu, ko brūvē no medus. «Līdzīgs kvasam,» Suvi piebilst.

Pirms diviem gadiem Suvi pārcēlās uz Rīgu vīra darba dēļ — viņš strādā Somijas vēstniecībā. Savukārt Suvi atrada darbu uzņēmumā Printful. Viņa pārvaldīja uzņēmuma mārketingu vāciski runājošajās valstīs, bet patlaban ir bērna kopšanas atvaļinājumā, jo pirms mēneša pasaulē nāca dēls Makss. Augustā Pribillu ģimenei plānots pārvākties uz Berlīni, kur atrodas vīra nākamā darbavieta.

Jaunākajā žurnālā