Tikai džezs

  • Gunita Nagle
  • 02.11.2016
  • IR
Māris Briežkalns.

Māris Briežkalns.

Pirms Latvijas Radio bigbenda 50 gadu jubilejas tā direktors Māris Briežkalns stāsta, kā viņam izdevies bigbendu padarīt pasaulslavenu un atvilināt uz Rīgu vislabākos džeza mūziķus

Māris Briežkalns bungas Latvijas Radio bigbendā sāka spēlēt tikai deviņus gadus pēc tā dibināšanas. Viņš vēl bija Jāzepa Mediņa mūzikas skolas audzēknis, kad jau uzstājās kopā ar Latvijas džeza mūzikas korifejiem Alni Zaķi, Gunāru Rozenbergu, Raimondu Raubiško, Uldi Stabulnieku un izveidojās par vienu no vadošajiem džeza mūziķiem Latvijā. 

Taču vēl vairāk Latvijas kultūrai viņš devis kā nenogurstošs un aizrautīgs džeza mūzikas dzīves producents, kuram ir enciklopēdiskas zināšanas un apskaužami labas attiecības ar pasaulslaveniem mūziķiem. Viņš ne tikai kopā ar Maestro Raimondu Paulu atjaunojis Latvijas Radio bigbendu, bet jau vairāk nekā desmit gadus ir festivāla Rīgas Ritmi un starptautiskā džeza mākslinieku konkursa Riga Jazz Stage mākslinieciskais vadītājs.

Jaunākajā žurnālā