
Noziegumā apsūdzētā Džeimija (Ovens Kūpers) saruna ar psiholoģi (Ērina Dohertija). Publicitātes foto. Foto — Nav
Plaši apspriestais seriāls Pusaudzība izaicina priekšstatus par bērnību
Laikmets, kurā izzūd bērnība. Šis 21. gadsimta raksturojums Latvijā plaši izskanējis saistībā ar izglītības zinātņu profesores Zandas Rubenes grāmatu Digitālā bērnība. Pastāv teorija, ka digitālajā laikmetā pieaugušajiem zūd kontrole pār to, kā un kādu informāciju iegūst bērni.
Par bērnības izzušanu skaudri atgādina arī britu miniseriāls Pusaudzība (Adolescence), kas pašlaik skatāms straumēšanas vietnē Netflix un izraisījis plašu rezonansi. Tajā atainotas pusaudžu attiecības virtuālajā vidē, kas pieaugušajiem nav saprotama, taču ir tālu no tā, ko mēs savā prātā dēvētu par pieņemamu rīcību 13 gadu vecumā.
Tai jābūt kļūdai
Ieceres autors ir Stīvens Greiems — aktieris, kas pazīstams no daudzsēriju filmām, vēsturiskajām krimināldrāmām Pagrīdes impērija (Boardwalk Empire) un Birmingemas banda (Peaky Blinders). Ideja radusies kontekstā ar Lielbritānijas pašreizējo skaudro realitāti, kur pieaug vardarbīgi noziegumi — konkrēti saduršanas gadījumi. Nežēlīga saduršana notiek arī Pusaudzībā — autostāvvietā tiek noslepkavota pusaudze. Par noziegumu aizturēts viņas skolasbiedrs, 13 gadus vecais Džeimijs (Ovens Kūpers), smalkas miesasbūves puisēns ar bērnišķīgiem vaibstiem.