OG Tofu saimnieks Mārtiņš Mičulis uzskata, ka gaļa drīzā nākotnē būs luksusa prece, un apņēmies nosargāt mājputnus, cītīgi ražojot tofu
Vai klimata krīzi novērsīs mana vainas sajūta? Visticamāk, ne. Kaut vai tāpēc, ka neesmu augstas klases inženiere, kas postošo sajūtu varētu iegrožot tādu tehnoloģiju radīšanā, kas patiesi cīnās pret globālo sasilšanu (šādi risinājumi jau top, un par tiem lasi tālākajās lappusēs!). Un tomēr vārdu salikums «zaļš dzīvesveids» šķiet cieši saistīts ar apziņu, ka darām par maz. Vajadzētu vēl zaļāk, patērēt vēl mazāk, šķirot vēl cītīgāk.
Latvijā pret pārtiku izturamies atbildīgāk nekā citur Eiropā, tomēr vēl ir, kur tiekties, lai sagādātais nenonāktu atkritumos
Katram Latvijas atkritumu apsaimniekotājam savi noteikumi par to, ko drīkst mest miskastē. Kāpēc tā?
Patērētāju sabiedrības kults pastāv jau gadiem, tādēļ nav brīnums, ka mūsdienu jaunieši, kuriem ar šodienas un iepriekšējo paaudžu izvēlēm nāksies sadzīvot, arvien vairāk un kaismīgāk pievēršas ilgtspējas jautājumiem. Tiesa, jaunieši atduras pret atskārsmi, ka ilgtspējīgs dzīvesveids maksā diezgan dārgi – eko kategorijas produkti, vietējo ražotāju preces un augstas kvalitātes izstrādājumi nav pa kabatai daudziem. Taču tā ir tikai daļa no ilgtspējīga dzīvesveida, un ir virkne lietu, ko jaunieši var darīt bez lieliem tēriņiem pozitīvu pārmaiņu veicināšanai sabiedrībā, kas, protams, ir ikvienas paaudzes jautājums un atbildība.
Kopā ar Vides filmu studijas videosērijas Es daru tā varoņiem meklēsim veidus, kā dzīvot dabai draudzīgāk
Ceturtā daļa no atkritumu apsaimniekotāja ZAAO dalīti vāktajiem atkritumiem nav derīga pārstrādei, tāpēc jānorok atkritumu poligonā. Kāpēc tiek apglabāti pat cilvēku rūpīgi šķirotie maizes maisiņi un krējuma trauciņi, izpētījusi organizācijas Zero Waste Latvija valdes locekle Mairita Lūse
Pavasarī ārkārtējā situācija parādīja, ka Rietumu patērēšanas kultūra spēj radīt savu alternatīvo tualetes papīra un griķu krīzi. Mēs pirkām vairāk, nekā vajadzīgs. Un daudz ko izmetām. Tieši pret šādiem rīcības mehānismiem cīnās zero waste kustība
Pogas! Kad biju maza meitene, man patika rakties mūsu ģimenes pogu kastē. Tolaik neviens vēl nerunāja par zero waste kustību, bet gadu gaitā no dažādiem novalkātiem apģērbiem ievāktās visādu krāsu un formu pogas man šķiet pirmā apzinātā sastapšanās ar ideju, ka lietām var būt vairāki mūži. Un tas ir forši.
Viņi visi grib tikai labu. Dažiem svarīgāk būt labiem pašiem, citus vairāk interesē darīt labu planētai. Zaļie cilvēciņi dzīvo starp mums, un ir svarīgi spēt atrast savējos, lai zinātu, kam paprasīt padomu.
Rudens drēgnumu palīdzēs aizdzīt garda maltīte: atradām jaunākās Rīgas adreses, kur svinēt dzīvi un tās mazās uzvaras
Ja vēl neesi reģistrējies, ir.lv reģistrējies šeit vai ienāc spiežot uz sociālo mediju ikonām zemāk.
Aizmirsi paroli?
Ja jau esi reģistrējies, pievienojies šeit.
Piekrītu Pakalpojumu sniegšanas noteikumiem un Privātuma politikai
Piekrītu saņemt izdevniecības jaunumus un satura vēstkopas.
Uz Jūsu norādīto e-pasta adresi %email%, tika nosūtīts apstiprinājuma kods.
Ievadiet kodu
Lūdzi ievadiet saņemto kodu, lai apstiprinātu e-pasta adresi.Mirkli pacietības, lūdzu. Visbiežāk šis kods jums atnāks uz e-pastu uzreiz, tomēr var būt gadījumi, kad tas aizņem vairākas minūtes.
Lūdzu pārbaudiet e-pastu un pārliecinieties, ka ierakstījāt kodu pareizi.Nepieciešamības gadījumā pieprasiet jaunu kodu.
Kļūda. Mēģinat vēlreiz.
Paroles maiņa sekmīga!