Nākamgad apritēs 30 gadi, kopš Latvijā apzināti tiek plānots un īstenots sociālais darbs. Sociālā darba attīstība Latvijā ir bijis ļoti intensīvs, izglītojošs un uz izaugsmi vērsts process, kas visiem iesaistītajiem – sociālajiem darbiniekiem un citiem sociālā darba speciālistiem, klientiem, valsts iestādēm un pašvaldībām – atkal un atkal pierādījis, ka spēja sadarboties, uzklausīt un iedziļināties otra problēmās ir ceļš uz pozitīvu un iedzīvotāju labbūtību veicinošu rezultātu. Viens no nesenākajiem pārbaudījumiem, kas skāra sociālo darbu pašvaldību sociālajos dienestos, ir administratīvi teritoriālā reforma. Tās rezultātā jāmaina ne tikai fiziskās sociālo dienestu atrašanās vietas un struktūra, bet arī jāaug izpratnei par sociālo darbu un sniegtajiem sociālajiem pakalpojumiem.
Sociālie dienesti kļūst arvien atvērtāki sabiedrībai. Datorā man ir saglabāta prezentācija “Uzņēmējs sociālajā dienestā”. To gatavoju, kad mūsu novada uzņēmēji ciemojās Saldus sociālajā dienestā, lai iepazītos ar dienesta darbu, funkcijām un cilvēkiem. Gatavojoties šai sarunai, es dažās minūtēs atradu vismaz desmit situācijas, kurās sociālā dienesta atbalsts varētu būt nepieciešams arī pietiekami turīgam uzņēmējam. Piemēram, problēmas ar bērnu un pusaudžu uzvedību, senioru aprūpe, atbalsts bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, dažāda veida vardarbība un citi. Tas ļoti skaidri parāda, ka sociālā dienesta darbs ne tuvu nav tikai pabalstu dalīšana maznodrošinātajiem, bet mūsdienīgs sociālais darbs ietver ļoti plaša spektra atbalstu iedzīvotājiem dažādās sarežģītās un pēkšņās dzīves situācijās.
Ja to nepiespriež tiesa, uzvedības korekcija varmākām Latvijā ir brīvprātīga. Speciālisti uzskata — kursiem jābūt obligātiem. Ideja iestrēgusi strīdā, vai par tiem jāmaksā valstij vai pašiem varmākām. Četri pieredzes stāsti rāda, cik šīs programmas ir efektīvas
Premjerministrs Krišjānis Kariņš atzīst, ka valdība pārāk gausi reaģējusi uz Covid-19 uzliesmojumu
Vīrs sievu sodīja vissāpīgākajā veidā — nožņaudza abu meitu un pakārās pats. Mazpilsētā apkārtējie par vardarbību zināja vai nojauta, taču klusēja, jo vainīgais ir «cienījams cilvēks», ceturtdien raksta žurnāls Ir par traģēdiju Latgalē. Re:Baltica žurnālistes šo stāstu izpētīja un uzzināja, ka nožņaugtā Anna, iespējams, ir vienīgā Covid-19 pandēmijas laikā nogalinātā mājas vardarbībā. Varmācība ģimenē pandēmijas laikā pieauga gan pasaulē, gan Latvijā.
Pagājušajā pavasarī bijušais dzīvesbiedrs nogrieza Santai* ausi. Tad devās uz policiju, bet pa ceļam ausi izmeta — tā zuda iespēja ausi piešūt atpakaļ. Taču gada laikā Santa ir zaudējusi vēl daudz vairāk: darbu un bērnus. Kāpēc?
Rundāles novada policists
Tā darba dienas izskaņā smaidot saka sociālā darbiniece Jana Pūķe, mēģinot izpurināt no drēbēm blusas, pie kurām tikām vienā no apsekotajām vietām. Tomēr apstulbinošo šoku, kādu piedzīvo cilvēks, pirmo reizi iepazīstoties ar sociālā dienesta darbu, viņa labi saprot. Pati ik pa laikam naktīs neguļ, domājot par piedzīvotajām šausmām
Pirms pusgada fermā Jaunbērzē sūkņu telpā noplūda indīga gāze un gāja bojā četri cilvēki. Mammu Sandru Leitāni (40) zaudēja seši bērni, kurus tagad audzina tēvs Andrejs Kurakins
Pēc policijas reģistrētajiem ģimenes konfliktiem varmākas no upura nošķir reti
Ekspertu slēdzienā asi kritizēts sociālā dienesta darbs
Ja vēl neesi reģistrējies, ir.lv reģistrējies šeit vai ienāc spiežot uz sociālo mediju ikonām zemāk.
Aizmirsi paroli?
Ja jau esi reģistrējies, pievienojies šeit.
Piekrītu Pakalpojumu sniegšanas noteikumiem un Privātuma politikai
Piekrītu saņemt izdevniecības jaunumus un satura vēstkopas.
Uz Jūsu norādīto e-pasta adresi %email%, tika nosūtīts apstiprinājuma kods.
Ievadiet kodu
Lūdzi ievadiet saņemto kodu, lai apstiprinātu e-pasta adresi.Mirkli pacietības, lūdzu. Visbiežāk šis kods jums atnāks uz e-pastu uzreiz, tomēr var būt gadījumi, kad tas aizņem vairākas minūtes.
Lūdzu pārbaudiet e-pastu un pārliecinieties, ka ierakstījāt kodu pareizi.Nepieciešamības gadījumā pieprasiet jaunu kodu.
Kļūda. Mēģinat vēlreiz.
Paroles maiņa sekmīga!