Latvijas mediķi līdz šim palīdzējuši simtiem ukraiņu karavīru, kas guvuši smagas traumas frontē. Piemēram, Andrijam Kiceļukam draudēja rokas amputācija, taču tagad viņš pat spēj stāvēt plankā
Piecus gadus pēc Covid-19 pandēmijas ES koncentrējas uz ciešāku dalībvalstu sadarbību.
Pēdējie gadi ir pierādījuši, ka krīzes var piemeklēt jebkuru valsti – gan militāru konfliktu, gan dabas katastrofu, gan veselības krīžu veidā. Latvijai, tāpat kā citām Eiropas valstīm, ir būtiski nodrošināt kritisko pakalpojumu nepārtrauktību, jo tie ir sabiedrības izdzīvošanas pamats. Ko darīt, ja neatliekamā medicīniskā palīdzība nepienāk laikus? Ja aptiekās trūkst zāļu? Ja sakaru un enerģijas tīkli tiek paralizēti? Šie jautājumi vairs nav tikai teorētiski – tie ir realitāte valstīm, kas saskaras ar kara draudiem, kiberdrošības riskiem un ekonomiskām svārstībām.
Pateicoties precīzām digitālām orgānu vai kaulu kopijām, ārstēšanas plāni kļūst efektīvāki.
E. Gulbja Laboratorijas valdes loceklis Mikus Gavars strādā pie pakalpojumu digitalizācijas un daudz domā par medicīnu valsts drošības nozīmē
Šogad veselības nozares kopējais budžets veido 1,91 miljardus eiro. Papildus 30,16 miljoni eiro piešķirti veselības sistēmas gatavības stiprināšanai ārkārtas situācijām, kā arī zāļu pieejamības pasākumiem. Lai arī summas sākotnēji šķiet lielas, taču vajadzību ir tik daudz, ka finansējums gandrīz kā smiltis iztek caur pirktiem. Kā gads iesācies ambulatorajā aprūpē un kādi izaicinājumi gaidāmi?
Viss it kā būtu salīdzinoši vienkārši — jāsalabo lauzts augšstilba kauls. Taču ātri vien izrādās, ka nelaimē nonākušajam pacientam ir daudzas papildu kaites un veikt operāciju ir ļoti riskanti. Vai šajā gadījumā viņam vispār var palīdzēt?
Latvijā pirmo reizi ārsti operācijas laikā pamodina pacienti, lai ar viņas pašas palīdzību varētu izņemt «nepareizu» smadzeņu daļu. Rēzijai, kura 13 gadus bieži cieta no epilepsijas lēkmēm, tagad tās vairs nav atkārtojušās
Sievietes gāja pie neirologa, bet piedzīvoja seksuāla rakstura hipnozes mēģinājumus. Tikai pēc atkārtotām sūdzībām Veselības inspekcija liegusi ārstam strādāt. Policija turpina vērtēt, vai noticis noziegums. Ārsts visu noliedz
Rakstu sērija par prasmīgiem ārstiem, kuri ir palīdzējuši pacientiem ar retām vai vēl nebijušām diagnozēm
Pērn pieņemti grozījumi Pacientu tiesību likumā attiecās uz pacientiem medicīniskajās iestādēs, kuri nepārvalda valsts valodu, bet kur medicīniskais personāls nepārvalda pacienta valodu – tas lielāko tiesu attiecināts uz krievu valodu. Grozījumi paredz - ja pacientam būtu nepieciešama tulkošana valsts valodā, nodrošināt tulkošanu ar kaimiņa, radinieka, drauga, Google translate vai mākslīgā intelekta palīdzību. Ja lieto tulka pakalpojumus, tos apmaksā pats pacients.
Ar mērķi īstenot veselības un sociālo pakalpojumu aprūpes pieeju, kas apvieno dažādus veselības un sociālās aprūpes pakalpojumus vienotā sistēmā, Eiropā jau kādu laiku tiek realizēti integrētās aprūpes projekti. Šī pieeja balstās uz uzskatu, ka cilvēka vajadzības ir daudzšķautņainas un bieži vien veselības aprūpe no profilakses līdz pat rehabilitācijai ir cieši saistīta ar sociālo palīdzību. Tas īpaši svarīgi novecojošās sabiedrībās, kāda ir arī Latvijā - pensionāru īpatsvars 2055. gadā tiek plānots 58%, un ir jādomā, kā efektīvāk risināt augošo vajadzību pēc aprūpes un medicīnas pakalpojumiem.
Ja vēl neesi reģistrējies, ir.lv reģistrējies šeit vai ienāc spiežot uz sociālo mediju ikonām zemāk.
Aizmirsi paroli?
Ja jau esi reģistrējies, pievienojies šeit.
Piekrītu Pakalpojumu sniegšanas noteikumiem un Privātuma politikai
Piekrītu saņemt izdevniecības jaunumus un satura vēstkopas.
Uz Jūsu norādīto e-pasta adresi %email%, tika nosūtīts apstiprinājuma kods.
Ievadiet kodu
Lūdzi ievadiet saņemto kodu, lai apstiprinātu e-pasta adresi.Mirkli pacietības, lūdzu. Visbiežāk šis kods jums atnāks uz e-pastu uzreiz, tomēr var būt gadījumi, kad tas aizņem vairākas minūtes.
Lūdzu pārbaudiet e-pastu un pārliecinieties, ka ierakstījāt kodu pareizi.Nepieciešamības gadījumā pieprasiet jaunu kodu.
Kļūda. Mēģinat vēlreiz.
Paroles maiņa sekmīga!