Radars pasaulē • IR.lv

Radars pasaulē

Laikraksta The New York Times analīze liecina, ka ievērojami pasliktinājusies Ukrainas pretgaisa spēku iespēja pārtvert Krievijas armijas raidītās raķetes, kas galvenokārt tiek mērķētas pa infrastruktūras objektiem. Iemesls tam ir Rietumvalstu apsolīto ieroču un munīcijas piegāžu kavēšanās

Karš Ukrainā. 115. nedēļas galvenie notikumi

Krievijas armija pēdējās dienās mēģina pārraut Ukrainas aizsardzības līniju Harkivas apgabalā. Okupanti paziņoja, ka ieņēmuši kopumā deviņus ciemus netālu no pierobežas pilsētas Vovčanskas, bet pirmdien — ka tās karaspēks iegājis arī pašā Vovčanskā. Ukraiņi apgalvo, ka atspieduši ienaidnieku uz pilsētas nomali. Krievija uzbrukumā iesaistījusi lielus spēkus — līdz pieciem bataljoniem. Otrdien Ukrainas izlūkdienesta vadītājs Kirils Budanovs paziņoja, ka situācija Harkivas apgabalā stabilizējas, bet blakus esošajā Sumu apgabalā okupantu aktivitātes pagaidām neesot vērojamas.

Otrdien Kijivā ieradās ASV valsts sekretārs Entonijs Blin­kens un tikās ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski, kurš mudināja piegādāt Ukrai­nai pretgaisa aizsardzības sistēmas. Tās īpaši nepieciešamas Harkivas apgabalā. ASV 10. maijā paziņoja par jaunu 400 miljonu dolāru lielu militāro palīdzību Ukrainai, dos arī HIMARS sistēmas un raķetes.

Krievijas diktators Vladimirs Putins paziņoja, ka ilggadējo aizsardzības ministru un Putina līdzgaitnieku Sergeju Šoigu (68) amatā nomainīs ekonomists Andrejs Belousovs. Šoigu amatā bija kopš 2012. gada. Viņš kļūs par Krievijas Drošības padomes sekretāru.

Ukrainas Drošības dienests paziņoja, ka novērsis atentātu pret prezidentu Zelenski un citām augstām amatpersonām. Arestēti divi valsts apsardzes vienības pulkveži. Viņi sadarbojušies ar Krievijas Federālo drošības dienestu, kas meklējis prezidenta slepkavas Zelenska miesassargu vidū, lai viņu nolaupītu un nogalinātu. Zelenskis pēc virsnieku aizturēšanas atlaidis personīgās apsardzes vienības vadītāju.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, lūdzam autorizēties ar savu epastu vai sociālā tīkla kontu:


Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu