
Ģimeņu folkloras studijā Garataka darbojas visa ģimene — Austra Ziļicka ar vīru Intaru, Irbe, Jānis un reizēm arī brālis Druvis, kurš nav bildē. Vecāki ir prasmīgi dancotāji, Irbe spēlē vijoli, un Austra nesen sākusi apgūt ermoņikas spēli. Foto Iveta Gabaliņa
Mūsdienās folklora visforšāk notiek ģimenēs, taču bieži vien tieši tur tā tiek atstāta novārtā, uzskata Austra Ziļicka. Viņa kopā ar vīru Intaru, trīspadsmit gadus veco meitu Irbi, vienpadsmitgadnieku Druvi un divarpus gadus veco pastarīti Jāni darbojas ģimeņu folkloras studijā Garataka. 18. maijā Jaunajā Teikā notiks Garatakas rīkotais pirmais ģimeņu folkfestivāls Taka. «Būs nenormāli interesanti,» Austra ir pārliecināta. Vispirms tāpēc, ka festivālā uzstāsies ne tikai Garataka, bet arī kopas Vilkači, Grodi, Banga, Suitu sievas un citi izpildītāji. Taču koncerti nebūt nebūs viss!
«Daudzus no mums Garatakā maz interesē kāpšana uz skatuves, bet gan tas, kas ir ap folkloru un ko cilvēki parasti ar to nesaista,» atklāj Austra. Festivāla mērķis vairākās aktivitāšu teltīs un nodarbībās ir parādīt tieši to, kas rīkotājiem pašiem šķiet vissvarīgākais. «Tiks izspēlēti ģimenes godi, tradīcijas, būs stāstnieki, danči, sadziedāšanās un mūzikas instrumenti atšķirīgā veidā, nekā tos pierasts redzēt mūzikas skolā, kur jācīnās ar notīm un solfedžo,» stāsta Austra. Irbe, kura vijoļspēli apguvusi mūzikas skolā, saka, ka tur tas vairāk ir kā darbiņš. «Bet Garatakā spēlēju vijoli savam priekam!»