Krāpnieku piebarošana • IR.lv

Krāpnieku piebarošana

47
Ieva Jakone

Valsts labticīgi dalījusi lielus Covid-19 grantus uzņēmumiem, kas iepriekš krāpušies ar PVN shēmām un aplokšņu algām. Tagad parādnieki nodokļos nav samaksājuši miljonus, atklāj Ir pētījums

Gandrīz vienu miljonu eiro valsts pandēmijas laikā uzdāvināja skaistumkopšanas impērijai Kolonna, kaut arī tā atkārtoti pieķerta aplokšņu algu maksāšanā un uzkrājusi milzīgu nodokļu parādu. Ne tikai mati pēc frizēšanas ataug — izrādās, līdzīgi var notikt arī ar slaveno salonu nodokļu parādiem, kas tieši pirms valsts grantu izmaksas pazūd kā pēc burvja mājiena, bet tad atkal parādās. Un seko maksātnespēja.

Kolonna ir viena no lielākajiem nodokļu parādniekiem, kas Covid-19 krīzē saņēma dāsnu valsts atbalstu, bet tagad nonākuši uz bankrota sliekšņa. Taču ne vienīgā. 

Pandēmijas laikā vairāk nekā 12 tūkstoši uzņēmumu, kam būtiski saruka apgrozījums, no valsts saņēma atbalstu 570 miljonu apmērā. Taču, izpētot visus grantu saņēmējus, Ir atklāja, ka daudzi tagad nespēj nokārtot saistības pret valsti. Gandrīz piektdaļa atbalstīto uzņēmumu — vairāk nekā 2,3 tūkstoši — šoruden ir nodokļu parādnieki. Parādu kopsumma septembrī pārsniedza 51 miljonu eiro.

Lai gan nodokļu parādnieku starp grantu saņēmējiem nav vairāk kā vidēji valstī (30%), īpašu Ir uzmanību piesaistīja fakts, ka gandrīz pusi visas kopsummas veido tikai desmit uzņēmumi. Un to nesamaksātie nodokļi turpina diezgan strauji augt — novembra sākumā parāds sasniedza jau 27 miljonus eiro.

Tātad, lai stutētu krīzē šos desmit uzņēmumus, valsts atbalsta grantos tiem izdalīja vairāk nekā piecus miljonus eiro, bet tie tagad valstij ir parādā piecreiz lielāku nodokļu summu. 

Iespējas šo naudu atgūt nav spožas. Pieciem no desmit lielākajiem parādniekiem šobrīd rit maksātnespējas process, vienam noteikta tiesiskā aizsardzība, bet divu uzņēmumu saimnieciskā darbība ir apturēta.

Vai nebija jau paredzams, ka valsts gāž naudu caurā mucā? Papētot šo parādnieku sarakstu, atklājas skandāls pēc skandāla, taču Valsts ieņēmumu dienests nav gatavs intervijai.

Triks ar parādiem

Lai uzņēmumi pandēmijas laikā varētu pretendēt uz valsts grantu sava apgrozījuma krituma kompensēšanai, tiem nedrīkstēja būt vairāk kā tūkstoš eiro liels nodokļu parāds. Vienīgais izņēmums — ja noslēgta īpaša vienošanās ar VID par labprātīgu nomaksu lielāka parāda gadījumā.

Taču, pētot uzņēmumu datus, Ir atklāja dīvainības ar parādiem. Piemēram, viens no lielākajiem parādniekiem grantu saņēmēju vidū pašlaik ir būvkompānija Ostas celtnieks. Tās nodokļu parāds nav radies pēkšņi.

Gadu pēc pandēmijas sākuma, 2021. gada martā uzņēmums saņēma pirmo grantu — 100 tūkstošus eiro. Pāris nedēļas iepriekš, februāra beigās, tam bija 220 tūkstošu nodokļu parāds, taču granta saņemšanas brīdī tas bija dzēsts. Tomēr marta beigās nodokļos atkal nebija samaksāti 186 tūkstoši. Mēnesi vēlāk — aprīlī — parāds atkal pazūd, un valsts izmaksā nākamo 100 tūkstošu eiro grantu. Taču maijā 219 tūkstošu parāds ir atpakaļ. Tad nāk jūnijs, un nodokļu parāds pazūd trešo reizi, ļaujot saņemt vēl divus grantus kopumā 150 tūkstošu vērtībā.

Kāda ir šo triku gala bilance? Ostas celtnieks pandēmijas atbalsta grantos saņēma 350 tūkstošus eiro, taču tagad ir valstij parādā jau 1,96 miljonus, un šovasar jūnijā tam pieteikta maksātnespēja.

Citā līgā spēlē uzņēmums Reho jeb skaistumkopšanas salonu ķēde Kolonna, kam parādi pazūd un atgriežas nevis tūkstošu, bet jau miljonu apmērā. Pirms valsts atbalsta saņemšanas 2021. gada februārī uzņēmumam bija 2,2 miljonu eiro nodokļu parāds. Taču Kolonna to dzēsa, un tai izdevās saņemt piecas grantu izmaksas 600 tūkstošu eiro vērtībā. Tomēr nākamā gada pavasarī parāds valstij atkal bija 2,2 miljonu līmenī kā iepriekš.

Galu galā valsts dāvātais miljons Kolonnu neglāba, tā tagad ir parādā valstij 2,8 miljonus eiro, uzņēmumam rit maksātnespējas process un tiesvedība.

Zīmīgi, ka pēdējās divas granta izmaksas, vairāk nekā 300 tūkstošus eiro, Kolonna saņēma pērn janvārī, lai gan tikai dažus mēnešus iepriekš VID bija veicis kratīšanas uzņēmumā un atkārtoti pieķēris aplokšņu algu maksāšanā. Un tā nebija pirmā reize. 

Iepriekš algu blēdības atklājās 2019. gadā. Vēlāk izrādījās, ka nelegālā maksāšana bija apstājusies tikai uz pāris mēnešiem, tad atjaunota. Vienā no kratīšanām uzņēmuma telpās 2021. gadā kāds darbinieks mēģināja slēpt pierādījumus, iemetot 9000 eiro miskastē, toreiz medijiem stāstīja VID pārstāvji. Šā gada pavasarī VID lietu pret Kolonnu nosūtīja kriminālvajāšanai. Izmeklētāji lēš, ka aplokšņu algās no 2019. gada jūnija līdz 2021. gada maijam izmaksāti 2,6 miljoni eiro.

Uzņēmums savu vainu noliedz. «Apgalvojumi, ka Reho darbiniekiem ir izmaksāta skaidra nauda vai tā saucamās aplokšņu algas, man šķiet absurdi,» medijiem martā sacīja uzņēmēja Ieva Plaude-Rēlingere.

Ja paši VID izmeklētāji fiksējuši noziegumus, kāpēc ar otru roku VID turpina izmaksāt uzņēmumam valsts grantus? Intervijai par šo un citām Ir atklātajām problēmām VID vadība nepiekrīt. Lemjot par granta izmaksu, neesot bijis tiesiska pamata vērtēt uzņēmuma pagātni vai nākotni, VID norāda īsā rakstiskā atbildē. «VID nebija tiesiska pamata, lemjot par granta izmaksu Reho, vērtēt uzņēmuma telpās kratīšanas laikā konstatētos pārkāpumus,» teikts skaidrojumā par Kolonnu.

Citās domās gan ir tālaika finanšu ministrs, tagad Saeimas deputāts Jānis Reirs (JV). «Tas nav loģiski,» viņš atzīst, uzzinot no Ir, ka Kolonna saņēmusi 300 tūkstošus eiro pēc tam, kad pieķerti algu blēdībās.

Vaškeviča ēna

Vislielākais nodokļu parādnieks starp grantu saņēmējiem ir East-West Transit jeb Latvijas Nafta. Kad 2021. gada jūlijā VID izmaksāja uzņēmumam pusmiljonu eiro grantu, tā nodokļu parāds jau pārsniedza vienu miljonu. Taču naudu drīkstēja saņemt, jo uz East-West Transit attiecās izņēmuma noteikums, ar VID bija noslēgta vienošanos par lielā parāda samaksu.

Tagad parāds uzbriedis jau līdz gandrīz 12 miljoniem. East-West Transit gan norāda Ir, ka šogad budžetā samaksāti jau nepilni 30 miljoni un arī nākotnē saistības izpildīšot.

Tomēr grūti saprast, kāpēc VID radusies uzticība pret uzņēmumu, kas iepriekš jau pieķerts shēmojam ar PVN nomaksu, turklāt ne reizi vien.

Ir jau pirms vairākiem gadiem rakstīja, ka East-West Transit figurē vairākos tiesas spriedumos saistībā ar fiktīviem darījumiem, lai izkrāptu no valsts it kā pārmaksātu PVN. 

Kliedzošs gadījums bija 2012. gadā, kad firma deklarēja 127 tūkstošu eiro darījumu ar igauņu kompāniju Paigaldus CE par 672 eļļas mucu piegādi. VID to apšaubīja. Vietā, kur eļļa igauņiem it kā piegādāta, atradās divstāvu dzīvojamā māja. Uzņēmums skaidroja, ka mucas atstājis blakus garāžā, kaut gan runa bija par sešu smago autokravu apjomu. East-West Transit taisnojās, ka gadījums esot darījumu partnera negodprātība. Strīds galu galā beidzās tikai 2018. gadā ar Augstākās tiesas spriedumu, kas atstāja spēkā VID uzliktos sodus uzņēmumam.

Taču nupat publiskots jaunākais spriedums citā nodokļu krāpšanas krimināllietā. Pērn jūlijā Ekonomisko lietu tiesa konstatēja, ka East-West Transit pārstāvji 2018. gadā iesaistījās fiktīvu darījumu ķēdē par divu miljonu litru dīzeļdegvielas iegādi no Baltkrievijas, kā rezultātā valstij nesamaksāja PVN vairāk nekā 442 tūkstošus eiro. Pieķerti krāpšanā, uzņēmuma pārstāvji vainu tiesā atzina un atlīdzināja kaitējumu valstij. Diviem valdes locekļiem piespriests vairākus gadus ilgs nosacīts cietumsods, kā arī aizliegums uz laiku ieņemt valdes locekļa amatus.

Viens no sodītajiem ir Ivo Vasiļevskis, lielākais East-West Transit līdzīpašnieks. Līdz šā gada maijam uzņēmuma līdzīpašnieks bija Donāts Vaitaitis. Viņš ne tikai bijis dāsns ziedotājs dažādām partijām, bet 2012. gadā kopā ar Einaru Repši, Edgaru Jaunupu un vairākiem pazīstamiem miljonāriem dibināja biedrību Latvijas attīstībai, kas vēlāk pārtapa politiskā partijā.

Savukārt Vasiļevska vārds agrāk izskanējis skaļajā Vladimira Vaškeviča krimināllietā, kas joprojām nav iztiesāta. 2011. gadā KNAB aizturēja tobrīd augstu Finanšu ministrijas ierēdni Vaškeviču par 50 tūkstošu eiro kukuļa došanu VID Muitas pārvaldes direktoram Tālim Kravalim. Runa bija par uzņēmuma Kravu termināls alkohola kravu pārbaudes lietu. Kravalis liecināja, ka Vaškevičs viņam draudējis — ja nesaņems atbalstu, tad ar Vasiļevska starpniecību informēs Jaunupu, kurš savukārt var ietekmēt Kravaļa atrašanos amatā. 

Vasiļevskim gan nav nekāda statusa Vaškeviča krimināllietā, Ir noskaidroja prokuratūrā. Šīs lietas iztiesāšana joprojām turpinās. To skata bez Vaškeviča klātbūtnes, jo pēc atbrīvošanas no īslaicīgās aizturēšanas 2011. gada ziemā viņš aizbrauca uz Austriju, kas neizdeva viņu tiesāšanai. Jau pāris gadus Vaškevičs dzīvo Krievijā, pērn vēstīja raidījums Nekā personīga.

Interesanti, ka saistība ar Vaškeviču parādās vēl vienam no desmit lielāko parādnieku saraksta — ADM Baltik Tranzīts. Šis muitas noliktavu uzņēmums saņēmis vairāk nekā miljonu eiro pandēmijas grantu, bet tagad ir valstij parādā 2,4 miljonus. Uzņēmuma īpašnieks Vasīlijs Rožkovs ir liecinieks Vaškeviča krimināllietā. Rožkovam ir biznesa saites ar bijušo premjeru Aigaru Kalvītiviņiem kopīgi piederēja uzņēmums Cold Storage Riga, kas tagad pārdēvēts par United Energo, bet līdzīpašniekos ir Kalvīša dēls Kārlis. Šis loģistikas uzņēmums 2007. gadā nopirka kapitāldaļas Frigo Terminal, kas līdz tam piederēja Kravu terminālam — uzņēmumam, kura interesēs Vaškevičs kukuļojis Kravali.

Savukārt cits nodokļu parādnieku uzņēmums bijis iepīts kontrabandas skandālā. 

Tas ir gandrīz 200 tūkstošus pandēmijas laikā saņēmušais Merkurs-Rigante. 2020. gada oktobrī VID atklāja, ka tranzītkravā uz Āfriku deklarētā jūras konteinerā degvīna vietā patiesībā bijis minerālūdens. Pirms izvešanas kravas saturs samainīts, un alkohols palicis nelegālai apritei iekšzemē. No neoficiāliem avotiem Ir tolaik uzzināja, ka konteinera satura apmaiņa visdrīzāk notikusi Merkurs-Rigante muitas noliktavas teritorijā. Vadība gan noliedza Ir, ka uzņēmums līdzdarbojies noziegumā. VID tagad Ir norāda, ka šis kriminālprocess izbeigts, neesot konstatēts nozieguma sastāvs. Taču jaunais Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktors solīja iepazīties ar lietas izbeigšanas apstākļiem.

Šis uzņēmums bija ierauts alkohola kontrabandas skandālā vēl senāk — 1996. gadā firmas noliktavās VID aizturēja 2,15 miljonus alkohola litru, kas bija noformēti tranzītam uz Krieviju.

Merkurs-Rigante saimnieciskā darbība šā gada pavasarī tika apturēta, uzņēmums palicis valstij parādā vairāk nekā miljonu eiro.

Miljons Rīgas politbiznesam

Vairāk nekā miljonu eiro valsts uzdāvinājusi arī Rīgas Mikroautobusu satiksmei. Šis uzņēmums mēra Nila Ušakova laikā pumpēja miljonus no pašvaldībai piederošās Rīgas Satiksmes, bet vēlāk apgrozījums strauji aprāvās ne jau tikai Covid-19 dēļ.

Uzņēmums pastarpināti piederēja Ušakova vietnieka Andra Amerika partijas biedram Aleksandram Brandavam. Atbilstoši 2018. gadā noslēgtam līgumam firma par pasažieru pārvadāšanu saņēma gandrīz 30 miljonus eiro divu gadu laikā. Taču pēc Ušakova atkāpšanās šis politbizness aprāvās. Jaunā Rīgas Satiksmes vadība maksājumus apcirpa — 2020. gadā firma saņēma tikai 5,3 miljonus, nākamajā 2,8 miljonus, bet pērn — 1,9 miljonus eiro. Vislielāko ietaupījumu pašvaldībai radīja lēmums atcelt iepriekšējās domes piešķirtās atlaides un brīvbiļetes firmas mikroautobusos, saka RS valdes locekle Džineta Innusa.

Taču lielais apgrozījuma kritums ļāva firmai pieteikties valsts grantam. Protams, daļēja ietekme bija arī epidemioloģiskajiem ierobežojumiem. Innusai grūti precīzi pateikt, cik lielu apgrozījuma kritumu radīja ierobežojumi, cik — Rīgas izšķērdības piegriešana. Tomēr kā godprātīgu viņa šo sadarbības partneri neraksturo. Uzņēmums regulāri šmaucies ar līguma izpildi. Nav nodrošinājis GPS raidītājus, RS transporta degungalā nocēlis pasažierus, par kuriem vēlāk izrakstījis rēķinus. «Sadarbības partnerim patika visu laiku nedaudz pamānīties, un tā pamānīšanās maksāja milzīgu naudu,» skaidro Innusa.

Pērn sākta uzņēmuma maksātnespēja, tas darbu Rīgā izbeidza. Innusa saka, Covid-19 paātrināja šo procesu. Šoreiz pašvaldībai paveicies — pretējā gadījumā apakšuzņēmējam būtu tiesības turpināt darbu līdz 2024. gada beigām, un «es pieļauju, ka tad mēs būtu garā un sarežģītā tiesvedības procesā».

Firmas nodokļu parāds valstij ir 1,26 miljoni eiro. Turklāt maijā Ģenerālprokuratūra sāka kriminālprocesu par kukuļošanu un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu tieši saistībā ar pašvaldības lēmumu 2018. gadā atļaut atlaides un brīvbiļetes firmas mikriņos. Lietā šobrīd celtas apsūdzības diviem bijušajiem RS valdes locekļiem Leonam Bemhenam un Emīlam Jakrinam, kā arī pastarpinātajam firmas īpašniekam Brandavam. Turklāt prokuratūra septembrī nosūtīja lūgumu Eiropas Parlamentam dot piekrišanu kriminālvajāšanas sākšanai arī pret Ušakovu un Ameriku, jo viņi esot saņēmuši kukuļus un radījuši pašvaldībai 10 miljonu eiro zaudējumus. Līdz piekrišanas saņemšanai abiem lietā saglabājas aizdomās turēto statuss.

Pareizs lēmums!

Mērķi esam sasnieguši — apmierināta ar grantu programmu ir  Ekonomikas ministrija, kas koordinēja valsts atbalstu pandēmijā. «Vienmēr krīzes situācijās būs tādi, kas atradīs, kā apiet noteikumus. Vairākums uzņēmumu atbalstu ir saņēmuši pamatoti, ekonomika nav apstājusies, un esam spējuši pārvarēt krīzi,» pozitīvo izceļ Ilze Baltābola no Uzņēmējdarbības atbalsta departamenta.

Vai tiešām bija pareizi valstij atbalstīt uzņēmumus ar tādu reputāciju kā nupat aprakstītie nodokļu parādnieki? Baltābola saka — nosacījumi liedza dalību uzņēmumiem, kuri iepriekšējā gada laikā sodīti par pārkāpumiem ar nodokļiem, muitu vai darba tiesiskajām attiecībām. Senāki vai vēl nesodīti pārkāpumi netika ņemti vērā. «Krīzes vadības grupa izskatīja visus atbalsta mehānismus, bija iesaistītas visas ministrijas.» Darba apjoms VID tolaik bijis milzīgs, un «tajā brīdī visiem šie kritērija šķita pieņemami un saprotami», skaidro Baltābola.

Nenoliedzot, ka bija uzņēmumi, kas krāpās, pārsvarā tomēr atbalsts «izvilka ekonomiku», pārliecināts ir bijušais ministrs Reirs. «Daudzos uzņēmumos arī mainās vadība, viņi mēģina iziet no pelēkās zonas, līdz ar to sodīt par pagātnes grēkiem nebūtu labi. Un, protams, mums bija svarīgs pamata jautājums par cilvēku aizbraukšanu — ar tādām problēmām negribējām saskarties,» viņš saka, iepazīstināts ar Ir atklājumiem. Pēc Reira domām, programma bijusi efektīva — pandēmijas laikā Latvijā izdevies panākt zemāko bezdarba līmeni Baltijas valstīs, lai gan pirms tam vadībā bija Igaunija. «Ņemot vērā akūtās problēmas ar darbaspēku šobrīd, tas bija pareizs lēmums, lai noturētu cilvēkus Latvijā,» saka Reirs.

Arī Latvijas Bankas ekonomists Oļegs Krasnopjorovs uzsver, ka ir svarīgi, lai uzņēmumiem būtu iespēja samaksāt sodu par kļūdām un turpināt strādāt oficiālajā ekonomikā. Tomēr piekrīt, ka atbalsts ticis arī tādiem uzņēmumiem, kuriem to nevajadzēja saņemt.

Valsts atbalstu pandēmijas seku pārvarēšanai pērn revidēja Valsts kontrole, konstatējot, ka finansējums uzņēmumu apgrozījuma kompensēšanai bijis pamatots. Tomēr atzīts, ka atbalstu saņēma arī tādi uzņēmumi, kuru apgrozījuma kritums nebija tieši saistīts ar Covid-19 izplatību. Piemēram, būvniecībā, kur raksturīgas sezonālas svārstības.

Vai bija pamatoti ar vienu VID roku piešķirt valsts atbalstu uzņēmumiem, kas ar otru roku pieķerti nodokļu krāpšanā? VK padomes locekle Inga Vilka atzīst, ka tobrīd normatīvie akti šādus ierobežojumus neparedzēja, taču VID varēja konstatēt nepilnības un iesniegt valdībā noteikumu grozījumus. «Viņi jau bija pirmie, kas varēja ieraudzīt, ka ir arī šādas situācijas, kas jāierobežo,» saka Vilka. Grūtāk esot novērtēt uzņēmuma reputāciju, ja pagātnē ir bijuši skandalozi notikumi. «Tagad atskatoties atpakaļ, ir jau viegli runāt, bet atcerēsimies, kādos tempos viss notika,» saka Vilka.

Līdzīgi secina arī ekonomists Krasnopjorovs, jautāts, vai bija pareizi izdalīt uzņēmumiem 570 miljonus eiro bez prasībām un atskaitīšanās. «Skaidrs, ka ar atpakaļejošu datumu visi ir meistari dot padomus politikas veidotājiem — ja jau Covid-19 krīzes ietekme uz iekšzemes kopproduktu un bezdarba līmeni izrādījās daudz mazāka, tad varbūt varēja tērēt mazāk? Taču, kad šāda izmēra krīzes notiek reālā laikā, novēlojums par katru dienu nozīmē bankrotējošus uzņēmumus un atlaistus darbiniekus,» saka ekonomists.

570 miljonu dāvana

Pandēmijas krīzes seku mazināšanai valsts neskopojās. No 2020. gada beigām līdz 2022. gada pavasarim valdība iepludināja tautsaimniecībā 3,86 miljardus eiro. Viens miljards aizgāja pārslogotās veselības sistēmas stutēšanai, 705 miljoni — satiksmes nozarei, bet nākamā lielākā atbalsta daļa — 570 miljoni — nonāca pie uzņēmumiem kā granti, kompensējot būtisku apgrozījuma sarukumu. Uzņēmumi pieteicās paši, un valsts piešķiramo summu aprēķināja 30% apmērā no darba algu kopsummas.

Šie granti bija valsts dāvana, kas nav jāatdod un par ko nav jāatskaitās. Tie tika izmaksāti papildus dīkstāves pabalstiem un algu subsīdijām, kam tika tērēti 280 miljoni eiro. 

Grantus saņēma 12,3 tūkstoši uzņēmumu — apmēram 6% no visiem 194 tūkstošiem juridisko personu, kas 2021. gada sākumā valstī veica saimniecisko darbību.

Grantu summas ļoti atšķīrās. 18 uzņēmumi saņēma miljonu vai vairāk, bet mediānas vērtība programmā ir tikai 13 tūkstoši eiro. Tas nozīmē, ka puse atbalstīto uzņēmumu saņēma vairāk, bet puse — mazāk par šo summu. Savukārt vidējais aritmētiskais atbalsta apjoms bija 46,4 tūkstoši eiro.

Simt lielākie atbalsta ieguvēji kopumā saņēma 77 miljonus. No šī simtnieka visvairāk naudas nonācis mazumtirdzniecības nozarē — 19,3 miljoni, seko ēdināšana ar 15,6 miljoniem, izmitināšanas bizness ar 8,6 miljoniem un tad — azartspēļu bizness ar 7,2 miljoniem eiro.

Aplēses Ir veica, izanalizējot informāciju par visiem 12 tūkstošiem grantu saņēmēju. Šo ietilpīgo darbu neatviegloja VID, kas tikai pēc pusgadu ilgas informācijas pieprasīšanas un atteikuma pārsūdzēšanas beidzot oktobrī piekrita izsniegt Ir visus datus par grantu saņēmējiem.

 

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem

Komentāri (47)

Andris Vītols 09.11.2023. 05.17

Vajadzīgs raksts. … Starp uzņēmējiem krāpnieki bija un būs. … Sliktāk ir, ka tos LIELOS blēžus daudzi ierēdņi, prokurori, tiesneši ”NESPĒJ PAMANĪT” arī pirms un pēc visādām krīzēm. … … Ko var darīt ”cilvēks parastais” ?. … Var protams dusmoties un saukt kopā ar Šleseru, Rosļikovu – ”ATLAIST SAEIMU”. … … Bet prātīgāk būtu tā balsot, lai nav tā Saeima jāatlaiž. … Vispirms jau nevajag balsot par pašiem blēžiem un viņu partijām, viņu ”ielikteņiem” (arī par rakstā minētajiem). … … Kā balsojam – tā dzīvojam !!!

+4
-1
Atbildēt

2

  Sskaisle > Andris Vītols 09.11.2023. 06.53

  nu nē , andrjušeņka, nav tik vienkārši – kā balsojam. To daudzi kā argumentu min – paši ievēlējām. Bet ievēlējām tāpēc, ka mediji mums melus pasniedza par patiesību, bet patiesību noklusēja.

  Kā man balsot, ja nav uzticama informācija?
  Padomā, visu laiku – katru dienu lasu – valsts noslēgusi superneizdevīgus, valstij milzu zaudējumus nesošus ligumus, kurus nevar lauzt – jāmaksā – kaut vai tam pašam šļeserim un šķelem par negodīgu autobusu biznesu

  klau – bet tos negodīgos līgumus slēdza konkrēti ierēdņi , kurus komandēja konkrētas partijas – lai viņķele sēž ellē vai cietumā, tur viņas vieta, bet kāpēc viņa ir vienīgā valsts amatpersona , kura tiek tiesāta?

  kāpēc tas pats muciņš , garisons, čakša un visi citi politiskie vampīri netiek tiesāti ?

  kāda mums ir tieslietu ministre? pat vārdu trūkst, lai aprakstītu tās šausmas ko viņas …ai labi – uztaisīšu otru kafiju un iešu uz darbu

  0
  0
  Atbildēt

  2

  Andris Vītols > Sskaisle 13.11.2023. 03.36

  Kā Jūs varējāt saprast, ka jābalso par AS (Pīlēna sarakstu), ja Jums nebija uzticama informācija??? … … Kā Jūs varat ieteikt, kuru tiesāt, kuru netiesāt, ja -”mediji mums melus pasniedza par patiesību, bet patiesību noklusēja.”- ??? … … Ja Jūs visu tāpat labāk saprotat, tad to skaidrojiet pašiem deputātiem, prasiet viņiem tieši, jo tādas ir vēlētāju tiesības. … … Cik te var sūdzēties par kaut kādiem medijiem – tad vajag PRECĪZI norādīt, kurš, ko sameloja !!! … …” Nekā personīga” parādīja, ka tā Lūre un ”draugi” … tiek sūtīti uz tiesu. … Kaut kas tomēr tiek darīts, netiek noklusēts. … …

  0
  -1
  Atbildēt

  0

  kolpants > Sskaisle 09.11.2023. 12.30

  какую неправду вам медии дали в 2022 перед выборами?
  все, что вас интересовало, это
  1. ура, снесли памятник
  2. ура, принят закон, скоро сможем выселить русских пенсионеров
  3. чтобы еще такое придумать на эту тему.

  вся предвыборная борьба была только за то, кто больше себя настоящим патриотом покажет
  Ну так и получите то, что хотели

  0
  0
  Atbildēt

  0

  kolpants > Andris Vītols 09.11.2023. 10.04

  То есть хотите сказать, что одна из основных причин – JV? Как нам известно, эта партия уже какой год у руля, занимая и кресло премьера и занимая различные важные министерские посты.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Andris Vītols > kolpants 10.11.2023. 00.15

  Tas ir ļoti labi, ka Jūs lasāt ”IR”. … … Daži te iebilda, ka tiek atļauti komentāri krievu valodā, bet es atbalstu, ka Jums ļauj izteikties. … … Tas taču labi, ka mēs varam lasīt dažādus viedokļus. … … Krievi var izlasīt, kāpēc latvieši gribēja to pieminekli 2022. gadā nojaukt. … … Latvieši var izlasīt krievu domas (sajūtas) par to nojaukšanu. … … … Šobrīd es necenšos Jūs pārliecināt par ”savu taisnību”, jo tas šobrīd nav iespējams. … … Es domāju par tādu situāciju,iespējamu gadījumu, – ja Krievija ”nāks” te ”ATBRĪVOT KRIEVUS”. … … Vai šāds ”GADĪJUMS” liks Jums mainīt šodienas labvēlīgo viedokli pret Krievijas politiku ??? … … … Vai ”IR” lasīšana Jums palīdz saprast notiekošo Latvijā? … …

  0
  -1
  Atbildēt

  2

  kolpants > Andris Vītols 13.11.2023. 10.28

  Меня всегда поражает, с какой элегантность вы и подобные (например, Петерсоне) любое вам неугодное мнение превращаете в “нарратив Кремля или labvēlīgo viedokli pret Krievijas politiku”
  По вашему мнению, очевидно, все, что имеют право делать русские в Латвии-это бегать с плакатами “Путин зло”, но при этом не сметь совать свой нос в латвийские дела и не дай Боже, высказывать хоть малейшее недовольство.
  Честно говоря, вы и петерсонес постоянно очень немало делаете, чтобы русских постоянно пихать в инфополе Кремля и Путина. Вы (теперь уже собирательно) постоянно со всех газетных колонок зудите “русские, вы все путинисты, русские, вы все путинисты, русские, вы все путинисты.”.
  Я все сильнее чувствую, что действительно проще стать путинистом, чем доказывать, что “не верблюд”.
  Но я теперь понимаю, зачем это все-а чтобы спускать пар. “поглодали русскую косточку”, в итоге уже вроде как и свои внутренние проблемы не так заметны, на них уже и сил особо нет.
  Я напомню-я тут раньше писал на латышском. Никакой особой разницы не было в ответной реакции. Ну плюс еще периодически придирки к ошибкам. А так все равно “путинист и кремлин”, потому что смеет критиковать действия.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Andris Vītols > kolpants 13.11.2023. 15.55

  Varbūt atbildēsim katrs par saviem vārdiem. … Es Jums nekad, neko nepārmetu par VISIEM krieviem vai par valodas kļūdām. … … Secīgi es sagaidu, ka Jūs man nepārmetīsiet par to, ko neesmu rakstījis, teicis. … … NEKAD neesmu teicis -”“русские, вы все путинисты”-, tāpēc ka daudzi krievi neatbalsta Putina politiku. … … Jūs rakstījāt -” немало делаете, чтобы русских постоянно пихать в инфополе Кремля и Путина.”- … Es šo nesaprotu, kā es varētu ietekmēt Jūsu skatīšanās paradumus vai šajos laikos kaut ko aizliegt. … … … -”Я все сильнее чувствую, что действительно проще стать путинистом, чем доказывать, что “не верблюд”.”- Nevajag citiem neko pierādīt! …. ”PIERĀDĪŠANA” neko nemaina, NEKO NEMAINA, jo pats zināt, KURĀ PUSĒ šobrīd ATRODATIES. … … … Labāk paskatieties LTV1 dokumentālo filmu par Hrozas ciemu, kur pēc Ukrainas putinista norādēm Krievija nogalināja 59 bēru dalībniekus. … … … … Es domāju par tādu situāciju,iespējamu gadījumu, – ja Krievija ”nāks” te ”ATBRĪVOT KRIEVUS”. … … Vai šāds ”GADĪJUMS” liks Jums mainīt šodienas viedokli pret Krievijas politiku ??? … … …

  0
  0
  Atbildēt

  1

  kolpants > Andris Vītols 13.11.2023. 16.14

  Забавно, в предыдущем комментарии вы писали “Vai šāds ”GADĪJUMS” liks Jums mainīt šodienas labvēlīgo viedokli pret Krievijas politiku ???”
  а теперь уже Vai šāds ”GADĪJUMS” liks Jums mainīt šodienas viedokli pret Krievijas politiku ???

  Ну хоть слово labvēlīgo пропало, уже не пытаетесь за меня решить, какое у меня мнение.
  Но все равно сама форма вопроса liks Jums mainīt šodienas viedokli pret Krievijas politiku ??? подразумевает, что у меня позитивное отношение к политике Кремля. Мне крайне любопытно, что именно в моих комментариях вас заставляет так думать?
  А если у меня вдруг негативное отношение к политике Кремля? Вы хотите, чтобы я его поменял на позитивное?

  И вообще я не очень понимаю, при чем тут политика Кремля, если я говорю о крайне неудачной интеграционной политике Латвии? Это тут у вас какая-то линейная логика “Раз он считает политику Латвии неудачной, значит, он согласен с мнением Кремля”?
  Если я говорю, что в Риге местами плохие дороги и это кто-то из Кремля говорит, это что, значит, что я подвигаю политику Кремля? Я теперь должен кричать, что в Риге просто идеальные дороги, чтобы мне не приписали позитивное отношение к Кремлю?

  Labāk paskatieties LTV1 dokumentālo filmu par Hrozas ciemu, kur pēc Ukrainas putinista norādēm Krievija nogalināja 59 bēru dalībniekus.
  Зачем? Я и так знаю, что это был удар российской ракетой. Это даже сам представитель России в ООН Небензя признал.

  Я вам встречный вопрос задам – как вы думаете, позитивно ли повлияли митинги в Киеве после майдана 2014 с лозунгами “москаляку на гиляку” на отношение русских в восточной Украине к новой власти в Киеве?

  0
  0
  Atbildēt

  2

  kolpants > kolpants 14.11.2023. 09.14

  Мне крайне любопытно, что именно в моих комментариях вас заставляет так думать?

  И я так и не увидел ответ, почему вы решили, что у меня позитивное отношение к политике Кремля

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Andris Vītols > kolpants 15.11.2023. 07.55

  Šis tiešām ir labs jautājums. … Drīzāk jāsaka, ka tas ir LABI, ka Jūs PAR TO padomājāt un pajautājāt. … … Tiešām jūtu patiesu interesi dzirdēt manu viedokli. … … … … To tā īsi un saprotami nemaz nemācēšu izstāstīt. … Vēl ir jautājums, vai vajag kādam pierādīt, ka viņš ir labs vai ne tik labs, kā es vēlētos. … … Kad cilvēki samīlās, tad bieži redz otrā to labo, bet trūkumus pat nevēlas saskatīt. … … Kad cilvēki sastrīdās, šķirās, tad bieži redz tikai to slikto, bet labo pat negrib redzēt. … Tas gan tā vienkāršoti, bet varbūt mēģināšu paskaidrot. … Mēs sekojam notikumiem Latvijā, Ukrainā, Krievijā, bet tur notiekošo ”SAREDZAM” atšķirīgi vai līdzīgi. … Viena trūkumus mēs redzam un izceļam, bet otra pārkāpumus izliekamies neredzam, neņemot vērā pat pierādījumus … … … Necentīšos Jums te neko pierādīt, jo man tas nav galvenais, tāda ”pierādīšana” nemainīs mūsu viedokļus par politiku. … … Palasiet savus komentārus. … Vai nav sajūta, ka tas pa lielam jau kaut kur ir dzirdēts? … …

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Andris Vītols > kolpants 13.11.2023. 17.23

  Šis komentārs ir salīdzinoši korektāks par iepriekšējiem, jo varam taču sarunāties, bez aizskārumiem . … … … Atbildot uz -” как вы думаете, позитивно ли повлияли митинги в Киеве после майдана 2014 с лозунгами “москаляку на гиляку” на отношение русских в восточной Украине к новой власти в Киеве?”- . … … varu piekrist, ka tas krieviem nepatika. … Man arī daudz kas nepatīk (ka daudzi krievi neatzina okupāciju, ka apsaukāja no bērna vecuma par fašistu utt.). … … Bet ne latvieši, ne ukraiņi Kijivā taču krievus nedur kāda plakāta, vārda dēļ. … …Vēl vairāk, daudzi krievi karo par Ukrainu. … … Bet diemžēl tā Kremļa propaganda ir pārspējusi pat Gebelsu, ja tā ”sačakarējusi” smadzenes, ka daudzi krievi atbalsta šādas slepkavības (pat iedod koordinātes, lai nogalinātu kaimiņus, skolasbiedru vecākus). … … Nu jā, esot attaisnojums, jo piedraudēja ar nazi… … Bet bija, kas draudēja ar atombumbu…. … (to Jūs arī varējāt pieminēt, lai nav vienpusīgas apsūdzības). … … Nu labi, jāpaskatās Solovjovs, Simonjana ko FREEDOM atkal rāda (tie vienmēr kādam draud). … … Bet mēs mierīgi debatējam, kas ir labi, lai saprastu, kas ir kas vismaz Latvijā. …

  0
  0
  Atbildēt

  1

  kolpants > Andris Vītols 14.11.2023. 09.13

  Bet ne latvieši, ne ukraiņi Kijivā taču krievus nedur kāda plakāta, vārda dēļ. … …

  А, это просто слова…А, ну тогда можно… Тогда непонятно, почему вас обижали слова про фашиста. Это же просто слова.

  Vēl vairāk, daudzi krievi karo par Ukrainu. Ага, правда на днях широко известная Фарион заявила, что раз они не говорят на украинском, она их украинцами не считает. Но понимаю, такие новости в латышских СМИ обычно “не замечают”.

  Bet bija, kas draudēja ar atombumbu…. … (to Jūs arī varējāt pieminēt, lai nav vienpusīgas apsūdzības).
  Вы серьезно? Простого жителя должны больше испугать слова пропагандиста, чем тысячи митингующих на улицах?
  Вам не приходило в голову, что если власть так спокойно смотрит на тысячи митингующих под такие лозунги, то это может плохо закончиться, ведь выглядит, что власть фактически не против вначале таких лозунгов. А потом? А потом “ой, а почему они не хотят на Украине жить”. Надо было ждать, когда уже лозунги перейдут в действия? Вы серьезно?

  Но тут даже другое интереснее. Мертвая тишина по этим случая в латвийских СМИ. То есть мне рассказывают, что вот западные СМИ-это объективные сми, которые показывают правдивую картину мира. А не как российские, которые показывают только то, что выгодно власти. И где же была эта объективная картинка? А где осуждение бездействия украинских властей со стороны ЕС и США?
  Вы действительно считаете, что такое бездействие не служит только поддержкой продолжения и развития подобных митингов?

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Andris Vītols > kolpants 15.11.2023. 04.40

  Es pieņemšu, ka Jūs tā arī izprotat tos notikumus, par kuriem te rakstīts. … Secīgi es pieņemu, ka komentāru rakstīšana nav Jūsu darbs. … … Paskaidrošu, kur rodas manas šaubas lasot Jūsu komentārus. … Brīžiem Jūs tā kā cenšaties man iebilst, atbildēt, bet brīžiem liekas, ka tie komentāri ADRESĒTI Jūsu DOMUBIEDRIEM vai vismaz krieviem, kuri neseko Latvijas ”СМИ ”. … … Palasiet savus tekstus, vai tie neskan līdzīgi, kā Krievijas TV politšovos??? … … … … Es taču Jums piekritu, ka vārdi aizkar, bet nesamērīgi ir tos pielīdzināt Krievijas politiķu ticamiem draudiem pielietot ieročus. … Var jau neticēt pat tad, kad krīt bumbas. … … … … Jūs rakstījāt -”Вы серьезно?”… ”Вам не приходило в голову, что если власть так спокойно смотрит на тысячи митингующих под такие лозунги, то это может плохо закончиться,’…”- … … Par kādu -”власть”- Jūs te runājat??? … Bija revolūcija, PREZIDENTS ( ”власть”) aizmuka … un kā beidzās mēs varam paši vērtēt. … ..Kādi mītiņi, kādi plakāti, ja krīt bumbas! … … . -”Но тут даже другое интереснее. Мертвая тишина по этим случая в латвийских СМИ. ”- ..” А где осуждение бездействия украинских властей со стороны ЕС и США?”- … … Kāds man būtu sakars ar visu šo, ja ASV un …žurnālisti man par to atskaites nesniedz !!! …. … Jūs rakstījāt -” Но понимаю, такие новости в латышских СМИ обычно “не замечают”.”- … … Kāda problēma, ja Jūs par to uzrakstījāt un neviens to neizdzēsa. .. Uz kāda pamata Jūs apgalvojat, ka ”такие новости”… “не замечают”? … … No otras puses nav ne iespēju, ne vajadzības Latvijai aprakstīt, rādīt visādas provokācijas un muļķības, ko ražo propagandisti un naudas pelnītāji. … … … -”Вы серьезно?” …”Вы действительно считаете, что …” Фарион ..и митинги” – kādu te apdraud, lai par to ”ceptos” ? … Krievija apdraud un par to arī raksta !!!

  0
  0
  Atbildēt

  2

  kolpants > Andris Vītols 15.11.2023. 09.07

  Uz kāda pamata Jūs apgalvojat, ka ”такие новости”… “не замечают”? … … No otras puses nav ne iespēju, ne vajadzības Latvijai aprakstīt, rādīt visādas provokācijas un muļķības, ko ražo propagandisti un naudas pelnītāji. … … …
  Как это похоже на ответ латвийского журналиста, когда его спросили ” а почему не упомянули факты и аргументы с противоположной стороны”. Ответ был шикарен “а мы не обязаны”. Забавно, да? Вот мы заслуженно критикуем российские СМИ, что те однобоко подают информацию. А когда сами так-а мы не обязаны.

  Я вам просто рекомендую какой месяц почитать параллельно и латДелфи и русДелфи. Хотя ладно, это вроде частное СМИ. А посмотрите госканалы. Насколько они могут объективно показывать то, что вдруг становится неудобным.

  -”Вы серьезно?” …”Вы действительно считаете, что …” Фарион ..и митинги” – kādu te apdraud, lai par to ”ceptos” ? … Krievija apdraud un par to arī raksta !!!

  Вы действительно не видите причинно-следственную связь или стараетесь не видеть? ВНАЧАЛЕ были митинги, БЛАГОДАРЯ которым КРым и Донбасс понял, что они для новой власти в Киеве всегда будут чужими. Фактически новая власть в Киеве подготовила русских Донбасса для Путина.

  Я еще раз спрошу-вы действительно считаете, что в случае массовых митингов в Риге “русских на нож” в Даугавпилсе русские останутся такими же лояльными к власти в Риге и не вырастет уровень симпатии к тому же Путину?
  То есть ваша логика получается “ну пока вас физически не начали уничтожать, нет повода нервничать, это всего лишь слова”?
  Ну вообще-то в уголовном праве есть статья за ПРИЗЫВ к насилию.

  Хотя, с другой стороны, я вот смотрю на АБСОЛЮТНУЮ тишину к словам Улдиса про повешение русских, и понимаю, что это фактическое согласие. Так почему ему не решить, что раз за такие слова нет никакой реакции, то это молчаливое согласие и НА ДЕЛА?

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Andris Vītols > kolpants 15.11.2023. 18.24

  -”Я еще раз спрошу-вы действительно считаете, что в случае массовых митингов в Риге “русских на нож” в Даугавпилсе русские останутся такими же лояльными к власти в Риге и не вырастет уровень симпатии к тому же Путину?”- … … … Šis ir PROVOKATORISKS pieņēmums !!! Kāpēc Jūs citus kritizējat, bet pats šādi provocējat? … … … Viens raksta par krievu zvērībām, bet Jūs par ”Риге “русских на нож” ”. … Lūdzu beidziet provocēt (tā man tas izskatās)! . … … Tie ”tikai šovmeņi” ( Симонян и Соловьев un citi) gadiem ukraiņus apsaukāja par fašistiem utt., lai radītu ienaidnieka tēlu, lai iedzīvotājus sagatavotu karam (kā to sapratām novēloti). … … … Nav Rīgā NEVIENA šāda plakāta ar draudiem, bet -” уровень симпатии к тому же Путину?”’- ir ļoti augsts. … … Pat latviešu valodu NESPIEDA APGŪT, bet viņi balsoja PAR Putinu !!! … … ..Neviens nedraudēja, bet viņi balsoja PAR Putinu !!! … ..
  .Pamatā Kremļa propaganda, nevis -”новая власть в Киеве подготовила русских Донбасса для Путина.”- … … … Paskatieties Manska filmu par viņa radiniekiem (vieni nosoda Putinu, bet otri atbalsta). … ..

  0
  0
  Atbildēt

  1

  kolpants > Andris Vītols 15.11.2023. 19.39

  Šis ir PROVOKATORISKS pieņēmums !!! Kāpēc Jūs citus kritizējat, bet pats šādi provocējat?

  В чем провокация? В том, чтобы перенести просто ситуацию с Украины на Латвию?

  Tie ”tikai šovmeņi” ( Симонян и Соловьев un citi) gadiem ukraiņus apsaukāja par fašistiem utt., lai radītu ienaidnieka tēlu

  Подождите..А почему в одном случае это плохо (Симонян украинцев обзывает), а в другом (русских на нож) – это просто слова, зачем на них обижаться? В обоих случаях – просто слова. Какая-то интересная логика.

  Neviens nedraudēja, bet viņi balsoja PAR Putinu !!! … ..
  Кто они? Русские пенсионеры? Да, голосовали-но не все, а примерно чуть меньше половины. Так что это уже вранье, которое кстати и NA использует-они мол, все голосовали за Путина. А почему им, в их мире, не голосовать за Путина? Они смотрят российское ТВ, видят тот мир. Ну вот не смотрят они LTV1. Они начинали смотреть Российское ТВ, но в котором было требование ставить местные латвийские новости. Это было правильное и действительно мудрое решение. Чтобы хоть как-то входили в местное латвийское информационное поле. Но..по каким-то причинам латышам политикам такое решение не понравилось. ПРосто закрыли трансляцию. Теперь готовят еще более теперь уже в кавычках “мудрое” решение-чтобы на госканалах не было информации на русском. Я надеюсь, вы не будете меня уверять, что это правильное решение и что эти русские бабушки после 2026 пойдут смотреть LTV1 ? Увы, реальность другая-эти русские бабушки теперь смотрят “чистокровные” российские каналы через интернет, где уже по полной программе получают соловьевых и симонян.

  Pamatā Kremļa propaganda, nevis -”новая власть в Киеве подготовила русских Донбасса для Путина.”
  новая власть в Киеве ОЧЕНЬ ПОМОГЛА Путину своими действиями. Как сейчас латвийские политики всеми силами помогают Росликову.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  kolpants > Andris Vītols 15.11.2023. 09.15

  Palasiet savus tekstus, vai tie neskan līdzīgi, kā Krievijas TV politšovos???
  И что именно совпадает? Что Латвия на деле делает все так, чтобы оттолкнуть местных русских? Ну уж извините, если вы считаете, что лучшая интеграция-это заставить пенсионеров сдавать латышский под угрозой выселения, а в политшоу скажут, что это не так – я соглашусь с их мнением, а не вашим.
  И кстати, а почему человек по умолчанию должен быть сразу несогласен с неправильной стороной? Вы считаете, что это нормальная практика? Как в Сейме-любое предложение оппозиции отвергается только потому, что это предложение оппозиции.

  … … … … Es taču Jums piekritu, ka vārdi aizkar, bet nesamērīgi ir tos pielīdzināt Krievijas politiķu ticamiem draudiem pielietot ieročus.

  Знаете, меня больше испугает толпа в 10 000 тысяч латышей с лозунгами “русских на нож”, чем выступление одного условного “Домбравы” с примерно такими же лозунгами. Потому что я прекрасно понимаю, что сам Домбрава политик, который просто для рейтинга выступает, “греет” своего избирателя, но при этом он отдает себе отчет, что и как он говорит публично. А вот кто-то из этих 10 000 легко может и действию перейти, видя, что власти смотрят сквозь пальцы.
  И уж тем более Симонян и Соловьев не политики, а пропагандисты и шоумены

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Andris Vītols > kolpants 15.11.2023. 18.56

  Beidziet provocēt un pierakstīt latviešiem draudus uz vardarbību pret krieviem (formāli jau neapsūdzat, bet tādi ”mājieni ar mietu” neveicina jūsu piesaukto integrāciju). …. . … ..
  …. Labāk uzrakstiet kaut ko pozitīvu par Latviju, Ukrainu, Krieviju. … …

  0
  0
  Atbildēt

  2

  kolpants > Andris Vītols 15.11.2023. 19.41

  Я понял.. Вы просто прекрасно поняли мой перенос примера с Киева на Латвию, но всеми силами пытаетесь не отвечать, прекрасно понимая, какая бы ситуация была бы. Проще же сваливать ВСЮ вину ТОЛЬКО на Путина, тем самым обеляя и действия латышский политиков “а что мы, мы ничего, это все Путин”

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Andris Vītols > kolpants 15.11.2023. 20.36

  Savukārt Jūs nevēlaties atbildēt uz maniem jautājumiem ! … …Vairākkārt pajautāju par tādu iespējamu ”gadījumu”, ja Krievija ”nāks” te ”ATBRĪVOT KRIEVUS”. … … vai šāds ”GADĪJUMS” liks Jums mainīt šodienas viedokli pret Krievijas politiku ??? … … … Krievijas iebrukums Ukrainā liecina, ka tas ir iespējams arī citās valstīs !. … … Pieņemu, ka tie, kuri balso par Putinu – tankus sagaidītu ar ziediem, kā daudzi Ukrainā. … Tas ir mans -” мой перенос примера”-. … …. Tad kurā pusē Jūs būtu ??? … … … Es protams negribu Jūsu -”перенос примера с Киева на Латвию”-. … … Es negribu piedzīvot Rīgas bombardēšanu. …. Vai Jūs izliekaties, vai nesajēdzat, ka karš visiem nes postu ??? … … Ukrainā daudzi Putinisti kaut ko saprata, kad pašiem mājas, radus sabombardēja !!! …

  0
  0
  Atbildēt

  1

  kolpants > Andris Vītols 16.11.2023. 19.19

  Vairākkārt pajautāju par tādu iespējamu ”gadījumu”, ja Krievija ”nāks” te ”ATBRĪVOT KRIEVUS”. … … vai šāds ”GADĪJUMS” liks Jums mainīt šodienas viedokli pret Krievijas politiku ???

  Я вам ответил-я не понимаю, о каком моем нынешнем мнении о политике Кремля вы говорите? Это называется манипуляция: вы почему-то решили, что я позитивно отношусь, и теперь спрашиваете, поменяю ли. Уважаемый, вообще-то это как раз и есть провокация.

  Vai Jūs izliekaties, vai nesajēdzat, ka karš visiem nes postu ??? куда вас понесло? Зачем вы мне пишите какие-то очевидные вещи типа “завтра будет пятница, а в понедельник 20 ноября”? Почему вы упорно такими вопросами продвигаете нарратив, что я за политику Кремля и поддерживаю эту войну?
  И это уже какой раз. При этом сами ужом крутитесь не отвечая на вопросы

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Andris Vītols > kolpants 16.11.2023. 21.10

  Man vienkārši nav paveicies, nav paveicies atrast Jūsu komentāru ar Krievijas agresijas nosodījumu. … Nav paveicies atrast Jūsu komentārus ar Krievijas politiķu kritiku, politikas kritiku (pieļauju, ka tāda ir). …. … Savukārt regulāri varu lasīt JV kritiku, nenemot vērā, ka viena partija nespēj diktēt noteikumus. … … Nekas nav ideāls, bet kritikai tomēr jābūt ar pamatojumu…. … … Par tām valodas prasībām jau senāk plaši izteicos. … … Visdrīzāk prasības mīkstinās, ko es arī iesaku. … … Varētu atcelt pensionāriem rakstisko daļu, ja apliecina, ka nosoda Krievijas agresiju. … … Es to likumu neizdomāju, ejiet runāt ar deputātiem. … … … Bet tas tomēr ir svarīgi saprast, ko darīs krievi, ja Krievija ”nāks” te ”ATBRĪVOT KRIEVUS”. … … … …
  Pieņemu, ka daudzi paši nezin ko darīs, tajā skaitā latvieši. … …

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Andris Vītols > Andris Vītols 16.11.2023. 02.26

  Pret to Jūsu reklamēto -” широко известная Фарион ”- Ukrainā jau izvirzītas 4 apsūdzības. … Vai tos Jūsu pieminētos plakātus -”“русских на нож” ” arī nepavairoja Krievijas specdienesti, lai ”taisītu kino” par ”sliktajiem ukraiņiem”. … … Vismaz Rīgā viņi taisīja provokācijas ar citu rokām (izpildē iesaistot slimus un neadekvātus cilvēkus). … … Tagad arī Latvijas policija ir mācījusies, lai savlaicīgāk tos neliešus un provokatorus apturētu, aizturētu. … … Grūtāk ir neitralizēt provokatorus, kuri tagad ”pareizi runā”, pauž patriotisku saukļus, bet faktiski strādā pret Latvijas interesēm. …

  0
  0
  Atbildēt

  1

  kolpants > Andris Vītols 16.11.2023. 19.15

  Vai tos Jūsu pieminētos plakātus -”“русских на нож” ” arī nepavairoja Krievijas specdienesti,

  Да кто бы сомневался! Конечно, агенты Кремля! Втерлись в массы на митинги, подняли плакаты, предложили скандировать, а бедные украинцы просто не заметили суть и просто повелись
  В ютубе вбейте этот клич..

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Andris Vītols > kolpants 16.11.2023. 20.32

  Paldies par ieteikumu, kad sanāks – paskatīšos. … … … Nezinu precīzi, kā Ukrainā, bet Rīgā viņi taisīja provokācijas ar citu rokām , par ko jau rakstīju. … …

  0
  0
  Atbildēt

  0

  kolpants > Andris Vītols 13.11.2023. 10.34

  Krievi var izlasīt, kāpēc latvieši gribēja to pieminekli 2022. gadā nojaukt.

  Ну и по памятнику. Я прекрасно понимаю, почему именно в 2022 решили снести. Да потому что выборы на носу, а чем еще отвлечь внимание, как не памятником и пенсионерами. В итоге латышские партии устроили гонку, кто бОльший патриот.
  Правда, теперь нынешние у власти ломают голову, как же вылезти без имиджевых потерь из этого “юридического говна”, которое слепили по поводу проверки языка у российских пенсионеров граждан.

  Я думаю, многих латышей политиков очень испугала ситуация, когда многие русские пришли к памятнику 8 мая, а не 9. И поэтому была сознательная демонстративная уборка трактором цветов. Сознательно целый день 10 мая ждали, пока получится раскачать русских, чтобы хоть кто-то пришел к вечеру попротестовать.
  Вот поэтому и было решено более радикально решить вопрос, и именно перед выборами.
  Потому как поняли, что если оставить ситуацию как есть, то в 2023 году придут 8 мая, в 2024 еще меньше 9 мая.. А чем тогда пугать своего избирателя, когда не будет толп 9 мая?
  Вот вам и вся реальная подоплека событий 2022 года.
  В частных беседах мне многие латыши признавались, что вовсе на них не давит сам памятник. Да, бывшие массовые концерты и пьяные 9 мая раздражали. Превратили день памяти уже в цирк какой-то. Так уже Ушакова у власти нет, некому эти концерты организовывать для своего пиара.

  0
  0
  Atbildēt

  0

Andris Vītols 13.11.2023. 16.10

Ja nebūtu Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā, tas piemineklis stāvētu, kā stāvējis. … … Tas pārējais ir tikai ”detaļas” tajā notikumu virknē. … …

0
0
Atbildēt

2

  Andris Vītols > Andris Vītols 13.11.2023. 16.14

  Šī bija atbilde ”kolpantam”.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  kolpants > Andris Vītols 13.11.2023. 16.32

  Да, может еще и постоял бы. Хотя снести уже давно собирались. Но тут как раз и случай подвернулся. Хотя можно поспорить-не будь заодно и выборы в Латвии в 2022 осенью, скорее всего, тоже и дальше стоял бы. Как и ситуация с проверкой латышского у российских пенсионеров. Чисто предвыборная ситуация, которая на самом деле не дала никакого позитивного эффекта

  0
  0
  Atbildēt

  0

  kolpants > Andris Vītols 13.11.2023. 16.33

  Но вообще у вас отличный комментарий, который шикарно демонстрирует ситуацию: Путин и Россия напали на Украину, и в честь этого Латвия решила наказать местных русских. Замечательная этническая ответственность!

  0
  0
  Atbildēt

  2

  Andris Vītols > kolpants 13.11.2023. 20.21

  Paldies par komplimentiem. … … Tā jau bieži notiek, ka cieš arī nevainīgie (īpaši, ja iet tos strīdniekus izšķirt). … … … Vai VISI ”nevainīgi” ??? … Vai vietējie krievi sodīti ??? … … Ja Jūs tā to nojaukšanu sajutāt, ka -”Латвия решила наказать местных русских.”- tad sanāk, ka esat sodīti. … … Daudziem krieviem tie tiešām bija svētki, kurus tagad ”sačakarēja”. … … Ko tad svinēja daudzi krievi tajā 9.maijā ??? … … Nēsāja impēriskos simbolus un BŪTĪBĀ SVINĒJA Latvijas okupāciju !!!…( Kur vēl tāda valsts, kura tik ilgi pieļāva svinēt savu okupāciju???). … … Pieminēt kritušos nebija un nav aizliegts, bet piemiņas pasākums ar gadiem tika pārvērsts par KREMĻA propagandas pasākumu. … … Jautājums ir vai ”okupācijas svinēšanas” aizliegums ir sods ??? … … … Palasiet V.Suvorova un M.Soloņina rakstīto par karu. … …

  0
  0
  Atbildēt

  2

  kolpants > Andris Vītols 14.11.2023. 09.06

  Кстати, вот вам живой пример. Есть такое популярное пожелание “почему русские не осуждают действия Путина на Украине, его слова и т.д”
  Покажите мне, сколько латышей тут, на портале, осудили слова Quanon, он же Uldis.M? И холокоста у него не было, и деяния Гитлера оправдывает, и каратели у него благородные мстители. И? Осудили? Возмутились? Тишина.. Ну так нечего с других требования осуждения, если сами молчите.
  Поясните мне “на пальцах”, чем Буча хуже операции карателей в Беларуси.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Uldis.M42 > kolpants 14.11.2023. 18.10

  Ar triljons krievu dzīvībām nevar samaksāt par vienu latviešu bērna asariņu, bet bez Hitlera latviešu, tāpat, kā citu Eiropas tautu šodien nebūtu. Visu kontinentu apdzīvotu tikai izbadējusies, noskrandusi, nemotivēta naida pārņemta krievvalodīga bidlomasa. Par to, ar kādu naidu vieni krievu necilvēki, NKVDešņiku pēcteči, izturās, pret tādiem pat savas sugas īpatņiem, arī NKVDešņiku pēctečiem: https://www.youtube.com/@MrGulagunet/videos Ja Staļins nebūtu uzsācis karu, jūs taču viens otram būtu rīkles pārgrauzuši. Par to, kā krievi viens pret otru izturās armijā: https://www.youtube.com/watch?v=beUyhU8Qyyk
  Ļoti šaubos ka “каратели” nogalināja vairāk krievu, kas tomēr bija visu Eiropas tautu ienaidnieki, nekā Zojkas Kosmodemjanskas teroristu grupa. Ja kāds apšauba viņas varoņdarbus, par tiem var izlasīt Wikipēdijā
  Боевое задание группы Зои Космодемьянской было таково: «сжечь 10 населённых пунктов: Анашкино, Грибцово, Петрищево, Усадково, Ильятино, Грачёво, Пушкино, Михайловское, Бугайлово, Коровино. Срок выполнения — неделя». Имелся в виду приказ Ставки Верховного Главнокомандования № 428 от 17 ноября 1941 года о сожжении населённых пунктов на оккупированной врагами территории.
  Saprotama lieta, ka krievu dzīvībām nav nozīmes, tāpēc citi krievi neraudāja par tiem ziemā nosalušiem un badā nosprāgušiem Kosmodemjanskas nodedzināto ciemu iedzīvotājiem, jo vācieši nevarēja par visiem parūpēties.
  Man rados nav bijis neviens NKVDešņiks, tikai viens radinieks bija varmācīgi rekrutēts Staļina sadistu, civiliedzīvotāju masu slepkavu un marodieru armijā, par ko viņš nekad nelepojās.
  Kas attiecas uz latviešiem, ja viņu Ārkārtas komisijā arī bija proporcionāli vairāk nekā krievu, tad laikam vainojama viņu lasīt un rakstītprasme un spēja domāt, turklāt bija arī vēlēšanās atmaksāt par Pētera I zaldātu necilvēcību, par 1905. – 1907. gada soda ekspedīcijām, par baisā WWI sarīkošanu.
  Atkārtošos, ka ne eiropieši uzbruka psrs, tai skaitā baltkrievijai, bet gluži otrādi, turklāt tur bandītisms bija sasniedzis neiedomājamus apmērus.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  kolpants > Andris Vītols 14.11.2023. 08.59

  Palasiet V.Suvorova un M.Soloņina rakstīto par karu. … …
  Почему я должен читать их мнение? Потому что вам нравится, что они пишут? Это не историки, это беллетристы. С таким же успехом можно читать труды “историков”, у которых миром владеют массоны, евреи, тайный орден тамплиеров и прочие

  Nēsāja impēriskos simbolus un BŪTĪBĀ SVINĒJA Latvijas okupāciju !!!
  Это называется “вы это сами придумали, с этим и боролись”. У меня множество русских, у которых погибли дедушки, дяди и т.д. И для них это была традиция без всякой подоплеки “мы отмечаем оккупацию”. Они отмечали исключительно победу. Но кому-то очень захотелось смешать мухи с котлетами.
  Кстати, обратите внимание-массово стали отмечать после…принятия даты 16 марта. И почему-то вдруг оказалось, что одни ветераны-это герои, которые боролись за независимость Латвии (и пофигу, что на стороне таких же оккупантов, которые даже словом не обмолвились про возможность независимости Латвии), а другие-враги.
  И последующая официальная отмена 16 марта (да и то только под сильным давлением Европы и США) ничего уже не поменяла-для определенной части 9 мая стала просто формой протеста против 16 марта.
  Я к тому, что вы (собирательно) постоянно фактически провоцируете, и потом обижаетесь “ну почему они так”.
  Напомнить причины референдума про русский как второй гос язык? Напомню-ВНАЧАЛЕ был референдум о запрете русских школ.
  Собственно, я об этом все время и говорю-сознательно испорченная (извращенная, саботируемая) программа интеграции, превращенная в программу мести за оккупацию.
  Ну да, да, была оккупация, были и оккупанты. Только сколько же вы (собирательно) фактически будете мстить?

  Ну вот скажите лично вы-какой ПРАКТИЧЕСКИЙ смысл в инициативе проверки латышского у русских пенсионеров? Вот ЛИЧНО ВЫ верите, что после этого русские станут в Даугавписле между собой использовать латышский язык?

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Uldis.M42 > kolpants 14.11.2023. 17.26

  Vainīgs vienmēr ir uzbrucējs. Atgādināšu, ka visbaisākie necilvēki, kādi vien bradājuši mūsu plānētu, jūsu ģidi-vojevaļi (vorovaļi, ubivaļi), 1929. gadā uzbruka Tivas valstij, 1936. Spānijai, 1939. Polijai un Somijai, 1940. Igaunijai, Latvijai, Lietuvai un Rumānijai un pastrādāja tādas zvērības, kādas cilvēce līdz tam vēl nebija pieredzējusi. Ja Hilera ģēnijs nebūtu izdarījis preventīvo uzbrukumu, ņemot vērā ieroču daudzumu, kādu Staļinam bija sarūpējis Tēvocis Sems un krievu gadsimtos ģenētiski iemantoto un ieaudzināto asinskāri, nevarēja būt ne mazāko šaubu par krievu spējām un vēlēšanos nogalināt jebkuru, kuram nav atbaidošais krievu zvēra purns un manieres. Atgādināšu, ka 1941. gada jūnijā krieviem pie Rietumu robežas bija savilkts vairāk bruņojuma un gaļas, nekā tobrīd bija visām pārējām Eiropas valstīm, kopā ņemot.
  Katrs staļiniskais izdzimtenis, 9. maija svinētājs ir apgānījis desmitiem miljonu, krievus neskaitot, Staļina – Rūzvelta sarīkotā WWII nevainīgo upuru piemiņu un ir pelnījis tikt notiesāts tribunālā par noziegumiem pret cilvēci, lai arī kādu attaisnojumu tas sev neizdomātu, lai visi varētu būt droši, ka neviens krievs nekad vairs nepaņems rokās ieroci.
  Tiešām, katram krievam būtu veselīgi palasīt Suvorovu un Soloņinu, lai, vēlāk stāvot uz soliņa ar cilpu uz kakla, nebūtu pārāk izbrīnīts, par ko tad viņu.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Uldis.M42 > kolpants 13.11.2023. 20.59

  Katra krieva rados ir viens vai pat vairāki NKVD nagu maucēju, Staļina nāves nometņu vertuhaju, vai “zagradotjad” ložmetējnieku, tātad pēc taisnības nevienam no tiem fašistiskiem izdzimteņiem nedrīkstēja būt pēcnācēju, tātad tev nebija jābūt. Ja krievu vidū neatradīsies pat 2%, kas nosodītu savu senču zvērības, kā krūšu nogriešanu Eiropas sievietēm, zīdaiņu duršanu uz šauteņu durkļiem, dzīvi sadedzinātiem sirmgalvjiem, par nogalināto civiliedzīvotāju trofeju puksteņiem un asiņainām sieviešu zīda vešiņām, tad vismaz 98% ir par to atbildīgi.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  kolpants > Uldis.M42 14.11.2023. 09.02

  Вот кому кому, а не латышу возмущаться гулагами, пытками и НКВД, учитывая НЕПРОПОРЦИОНАЛЬНО большое количество латышей в этих структурах. Тем более учитывая, что пара латышей была даже среди создателей системы ГУЛАГА. По твоей же логике теперь все латыши должны нести вечную этническую ответственность за их бесчеловечные идеи.
  И не надо рассказывать, что мстить за 1940 мирным жителям Беларуси-это вполне себе нормально.

  0
  0
  Atbildēt

  0

Andris Vītols 09.11.2023. 23.23

Nav jau cita veida, lai Latvijā dzīvi padarītu labāku, kā ievēlot kompetentākus un godīgākus deputātus un prasot izskaidrot, atskaitīties par katra padarīto. … … Ja aplokšņu algas miljonos, nodokļu parādi simtos miljonu, tad deputātiem bija jāmeklē cēloņi (jālabo kādas likumu normas, jāmaina iestāžu vadītāji utt.). … … Ja aplokšņu algas miljonos, nodokļu parādi simtos miljonu, tad bieži iestādes, tiesas lietas novilcina, lai IZPALĪDZĒTU blēžiem . … .. … . Ja ”PARASTAIS cilvēks” prasa administratora un TIESAS ATZĪTO darba samaksu no darbinieku prasījumu GARANTIJU FONDA, tad bieži iestādes, tiesas lietas novilcina, lai PIESEGTU SAVĒJO PĀRKĀPUMUS, lai darbiniekiem neizmaksātu pāris minimālās algas (kopā ap 450 eiro). …… … Ja par miljoniem netiesājas gadu, gadiem, bet no 2011.gada līdz 2018.gadam MA un Tieslietu ministrijas ierēdņi tiesājas, lai neizmaksātu pāris minimālās algas, tad kā tos NELIEŠUS NOSAUKT. ….. …. Ja tāds Šlesers var LTV1 bez paskaidrojumiem Latvijas PREZIDENTU nosaukt par nelieti, tad es varu pamatot, kāpēc prokurore Sprudzāne, tiesneši A.Putniņa, Kakste, A.Laviņš manā vērtējumā IR NELIEŠI. … … Nosauktajiem ir visi mani dati, lai vērstos pret mani pie ”savējiem” tiesā, bet viņi to nedara, jo paši taču jūt, ka manā pusē taisnība. … … Kāpēc nosauktie un daudzi citi tā rīkojās??? … … Vispirms viņus, iespējams, aizskar tas, ka kāds grib tiesāties par minimālo algu, tā rādot PIEMĒRU citiem darbiniekiem. … … Otrkārt nevarēja pieļaut, ka darbinieka pārstāvis, bez advokāta palīdzības panāktu darba samaksas izmaksu. … … … Panākt tās SAVĒJO sistēmas darba uzlabošanos (ar neliešu padzīšanu) varētu kompetenti,
godīgi deputāti, secīgi atbildīgi vēlētāji. …

0
0
Atbildēt

1

  Andris Vītols > Andris Vītols 13.11.2023. 01.43

  Šodien ”DeFakto” rādīja to pašu tiesas ēku, kur biju vismaz reizes desmit. … Redzēju arī to tiesnesi Imantu Dzeni, kurš ”mūsu lietā” divreiz atcēla tiesas sēdi , jo atbildētāja – Maksātnespējas Administrācija tiesas sēdes ignorēja (es apstrīdēju MA LĒMUMU, ar kuri tika noraidītas sūdzības par ADMINISTRATORA rīcību maksātnespējas procesā). … … Es biju bez pietiekamām zināšanām un PIEREDZES, lai tajā tiesā pierādītu, ka 2×2=4 (pareizāk teikt, ka bieži tiesās 2×2 ir ”pēc deguniem”, kā vajag…). … . … … Maksātnespējas lietās tās sūdzības skata tikai vienā instancē, tāpēc ”cilvēks parastais” tur parasti zaudēs, bet tādi ADMINISTRATORI Sprūdi parasti vinnēs. … Konkrētajā lietā esot 14 advokāti, jau atceltas 20 tiesas sēdes….. …. Pieļauju, ka bez ”IR” rakstu sērijas arī par tā M.Sprūda ”brīnumaino” tikšanu pie vairāk kā 3 miljonu vērtās zemes tā lieta līdz tiesai nenonāktu. … … … Kāpēc lietā tik daudz advokātu, kāpēc tik daudz sējumu, ka tiesnesim ar RATIEM JĀVED ??? … … ATBILDE ! … … Lai tajā KAUDZĒ paslēptu, ka 2×2=4. … … Miljonus piesavinās, bet cietušo neesot (ne šajā lietā, ne tajā ”digitāllietā”, kur Šlesers…). … … Tas ir arī glupo, pērkamo deputātu sliktā darba dēļ, ja nemaina tās likumu normas, kuras neļauj notiesāt blēžus, ja pērkams ierēdnis rīkojas blēžu interesēs. … …

  0
  0
  Atbildēt

  1

  kolpants > Andris Vītols 13.11.2023. 10.23

  И кто у нас у власти последние годы? Но автор упорно постоянно упоминает Шлесерса, ну прям как источник всех бед. Вроде вначале как правильно про нынешних у власти, а потом опять на Шлесерса, который в Сейме в оппозиции.
  Может, поэтому те у власти и не дергаются, потому что народу главное “косточки” погрызть, то “русскую косточку”, то “косточку 3А”. Хотя миллионами ворочают уже совсем другие “буквы”

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Andris Vītols > kolpants 13.11.2023. 14.33

  Par Šlesera piesaukšanu. … Šlesers bija ministrs, kurš izkārtoja to novecojušo digitālo TV iekārtu un ”pamācību” nopirkšanu no SAVĒJIEM par nodokļu maksātāju naudu. … Padotības iestāde (Lattelecom ) nepieteicās par cietušo… …. Ja aplaupītais nepiesakās, tad laupītāju nevarot notiesāt. … Aplaupīja mūs visus (valsti), bet par cietušo varot pieteikties tikai iestādes amatpersona iestādes vārdā. … Nepieteicās, jo tās amatpersonas pašas tajā afērā ir iesaistītas (par nodokļu maksātāju naudu nopirka novecojušas iekārtas un ”gaisu”). … . … … Tas M.Sprūds bija NA sponsors, bet Tieslietu ministriju vadīja Dz.Rasnačs tajos manis pieminētajos gados. … … Par krieviem te nerakstīju NEKO, bet Jūs saredzat to kā nav. …

  0
  0
  Atbildēt

  2

  Uldis.M42 > Andris Vītols 14.11.2023. 18.40

  Ja pareizi sapratu, sponsorēt nacionālpatriotus skaitās lielāks noziegums, nekā braukt sniegt Putinam intīmus pakalpojumus, kopā ar to svinēt Staļina asiņaino uzvaru pār cilvēcību un veselo saprātu, ar kremli pārstāvošo SC taisīt koaļiciju, vai 90% gadījumos ar tiem saskaņoti balsot par valstij visnozīmīgākiem jautājumiem.
  .
  “Ja nebūtu Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā, tas piemineklis stāvētu, kā stāvējis. … …”
  ———–
  Tā ir. Tikai pēc 21. gadsimta baisākā nozieguma, atļaut nogāzt krievu zvērību slavējošo istukanu Karātavu laukumā, bija lielākais, ko pahans Putins varēja atļaut saviem kājslauķiem, jo pat visreakcionārākie JV/Progresīvo fanāti jau uzskatīja, ka tam vairs nav vietas Rīgas centrā.
  p.s. Par Šlesera piesaukšanu. Interesanti būtu noskatīties, kā Šlesera varza vai krievu parķija būtu uzaicināta koaļicijā, ja ZZS 8. jūlijā būtu nodemonstrējuši kripatiņu godaprāta.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  kolpants > Andris Vītols 13.11.2023. 14.37

  я и не писал в данном случае, что именно вы про русских написали. я написал “Может, поэтому те у власти и не дергаются, потому что народу главное “косточки” погрызть, то “русскую косточку”, то “косточку 3А””-ключевое “те у власти”.

  Касательно Шлесерса – это уже было так давно, что хватает чем более актуальным заниматься

  0
  0
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu