VIDEO: Jānis Barinskis Kalnienas viedciemā: “Visiem ir dota iespēja radīt pašiem” • IR.lv

VIDEO: Jānis Barinskis Kalnienas viedciemā: “Visiem ir dota iespēja radīt pašiem”

Publicitātes foto

“Nākam, darām, iniciējam! Tikai pašos ir spēks! Visiem ir dota iespēja radīt pašiem,” aicina Jānis Barinskis, Kalnienas viedā ciema kopienas pārstāvis.

“Nav tik svarīgi, vai ciemu sauc vai nesauc “Viedais ciems”, svarīgi ir darīt. Darīt pašiem, negaidot, ka kāds kaut ko jūsu vietā izdarīs,” uzver Jānis. “Katra inovācija ir neliels dzinējspēks, kas motivē un rada vēlmi kaut ko izdarīt. “Viedo ciemu” koncepts stimulē redzēt citu aktivitātes un būt gudriem,” uzskata Jānis.

Viedie ciemi ir aktīvas iedzīvotāju kopienas lauku apvidos, kas izmanto inovatīvus un radošus risinājumus, lai uzlabotu kopienas dzīves apstākļus un nodrošinātu ilgtspēju.

Kopš 2021.gada atpazīstamības zīmi “Viedais ciems” visā Latvijā ir saņēmušas 18 kopienas, savukārt atpazīstamības zīmi “Ceļā uz viedo ciemu” – 22 kopienas.

Biedrība NEXT ir sagatavojusi TUESI.LV video stāstus par divdesmit Latvijas “Viedajiem ciemiem” un to kopienu līderiem, ļaujot ielūkoties “Viedo ciemu” ikdienā un kopienu līdzdalības aktivitātēs.

Projektu TUESI.LV :: Viedo Ciemu stāsti īsteno biedrība NEXT ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par projekta saturu atbild biedrība NEXT.

Pagaidām nav neviena komentāra

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu