VIDEO: Andris Zībergs Gārsenē: “Ne tikai tiesības, bet arī pienākums līdzdarboties” • IR.lv

VIDEO: Andris Zībergs Gārsenē: “Ne tikai tiesības, bet arī pienākums līdzdarboties”

Publicitātes foto

“Latvija ir demokrātiska valsts, kurā iedzīvotājiem ir ne tikai tiesības, bet arī pienākums līdzdarboties. Jo vairāk cilvēku to darīs, jo tas būs labāk, un mūsu valsts ātrāk attīstīsies,” uzsver Andris Zībergs, Gārsenes viedā ciema kopienas pārstāvis.

““Viedā ciema” statuss dod mūsu ciemam atpazīstamību un kopienai pārliecību, ka neesam sliktāki par citiem, bet, iespējams, dažās lietās pat labāki,” uzsver Andris.

“Visiem ir jāattīstās – gan valstij, gan pašvaldībai, gan kopienai. Mūsu izaicinājums ir “nepazust” lielajā pašvaldībā, tādēļ mums ir jāsadarbojas gan ar kaimiņu kopienām, gan ar pašvaldību,” uzskata Andris.

Viedie ciemi ir aktīvas iedzīvotāju kopienas lauku apvidos, kas izmanto inovatīvus un radošus risinājumus, lai uzlabotu kopienas dzīves apstākļus un nodrošinātu ilgtspēju.

Kopš 2021.gada atpazīstamības zīmi “Viedais ciems” visā Latvijā ir saņēmušas 18 kopienas, savukārt atpazīstamības zīmi “Ceļā uz viedo ciemu” – 22 kopienas.

Biedrība NEXT ir sagatavojusi TUESI.LV video stāstus par divdesmit Latvijas “Viedajiem ciemiem” un to kopienu līderiem, ļaujot ielūkoties “Viedo ciemu” ikdienā un kopienu līdzdalības aktivitātēs.

Projektu TUESI.LV :: Viedo Ciemu stāsti īsteno biedrība NEXT ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par projekta saturu atbild biedrība NEXT.

Pagaidām nav neviena komentāra

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu