Krīzes notiek biežāk, nekā šķita agrāk

Berijs Eihengrīns. Foto – Paula Čurkste, Leta
Pauls Raudseps

Pasaulē pazīstamais ekonomists Berijs Eihengrīns par reizēm, kad valstij ir jāaudzē parāds, par kriptovalūtu apšaubāmo lietderību un kāpēc Latvijas pievienošanās eirozonai bija gudrs lēmums

Biju nedaudz izbrīnīts, ieraugot pagājušajā nedēļā notikušās konferences par godu Latvijas Bankas simtgadei runātāju sarakstā Berija Eihengrīna vārdu. Ne jau tāpēc, ka viņš tādam pasākumam nebūtu gana labs. Tieši otrādi — Kalifornijas universitātes Bērklijā profesors Eihengrīns ir viens no Amerikā pazīstamākajiem ekonomistiem. Viņš ir starp pasaulē vadošajiem ekspertiem par monetārām sistēmām, uzrakstījis nu jau par klasisku tekstu kļuvušo ekonomiskās vēstures grāmatu Globalizing Capital: A History of the International Monetary System (Kapitāla globalizācijas: Starptautiskās monetārās sistēmas vēsture), pētījis arī populismu un valsts parāda nozīmi krīzes apstākļos, viņa komentārus regulāri publicē The Guardian un citi vadošie Rietumu laikraksti.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu