Ziedojums nākotnei 2

Džons Tallijs un Valts Ābols. Foto – Reinis Hofmanis
Nellija Ločmele

Sekmīgais IT uzņēmējs Džons Tallijs apņēmies tuvākajos gados ziedot 20 miljonus eiro, lai Bērnu slimnīcas tehnoloģiskā attīstība ļautu mazajiem pacientiem sniegt pasaules līmeņa palīdzību

Milzīgs ekskavators pukšķ būvlaukumā netālu no galvenajiem slimnīcas vārtiem, un, ejot tālāk teritorijā, pamanu arvien jaunas liecības vērienīgiem attīstības plāniem. Lielformāta plakāts pie kādām ārdurvīm vēsta, ka šeit taps skaista ēka ar stiklotām sienām un mazos pacientus pie ieejas sveicinās sārta brieža un debeszila strausa figūras divu stāvu augstumā — tās jau pa lielu gabalu palīdzēs atšķirt ieeju poliklīnikā un Neatliekamās palīdzības uzņemšanā.
«Bērnu slimnīca aug,» trīs vārdos summējas tuvāko trīs gadu daudzie darbi, kas pirms vairāk nekā 120 gadiem dibināto klīniku ierindos starp modernākajām ne tikai Latvijā, bet reģionā.
Ideju ir daudz, taču vēl svarīgāk — to īstenošanai ir līdzekļi. Slimnīca ir spējusi tos piesaistīt no dažādām ES fondu un valsts atbalsta kabatām, kā arī ziedotājiem, lai šogad pabeigtu psihiskās veselības centra jaunbūvi, bet nākamgad neatliekamās palīdzības un ambulatorās aprūpes jauno ēku, paralēli īstenojot vēl vairākus svarīgus projektus. Mūsu vienīgā Bērnu slimnīca jālolo kā nacionālais dārgums, kura nozīme tikai pieaugs, pārliecināts valdes priekšsēdētājs Valts Ābols.
Taču unikāls šajā attīstības kopbildē ir privāts ziedojums 20 miljonu eiro apmērā, ko Latvijas bērnu nākotnei gatavs veltīt uzņēmējs, Latvijas vērtīgākās privātās kompānijas Mikrotīkls līdzīpašnieks Džons Tallijs. Par šiem līdzekļiem slimnīca izveidos Veselības aprūpes attīstības centru, lai spētu pacientiem tepat Rīgā sniegt vismūsdienīgāko palīdzību.
«Šis ir ļoti skaidrs projekts, kas izvirzīs Bērnu slimnīcu starp nozares līderiem. Protams, mēs neesam Londonā vai Parīzē, bet gan Latvijā, taču mērķis ir tehnoloģiju un attīstības ziņā ierindoties slimnīcu topā,» saka Džons Tallijs.
«Ziedojums nenāk tukšā vietā. Tas ir kā katalizators, kas ļauj mūsu nākotnes plānus sākt realizēt jau tagad,» vērtē Valts Ābols.
Viņiem abiem — ziedotājam un pārmaiņu motoram — sakrīt vīzija par slimnīcu kā augstākā līmeņa bērnu ārstniecības centru. Taču ceļš pie šīs vīzijas katram bijis atšķirīgs. Valts ir tuvplānā iepazinis izcilāko slimnīcu pieredzi, jau vairākus gadus darbojoties Eiropas bērnu veselības organizācijas valdē. Džonam tas ir ļoti personīgs stāsts — viņš pēc traģiska zaudējuma savā ģimenē ir atradis apbrīnojamu spēku dāvināt citām ģimenēm cerību.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu